Skocz do zawartości
Magnuss0

Paiste 505

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem informacji o tych blachach ale nie znalazłem. To jest jakaś stara seria. Grają one jak dzisiejsze 101 czy bardziej w stylu Alphy? Najbardziej interesuje mnie hi-hat, ale nie pogardze żadną informacją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zastanawiasz się nad tym sprzętem z allegro? Przez ręce przeszedł 20 calowy crash-ride z tej serii, osobiście mi nie podpasywał bo szukałem raczej czegoś co byłoby drugim crashem w zestawie. Aczkolwiek brzmienie samo w sobie miał całkiem przyjemne, dziś (według mnie) znalazłyby się na polce gdzieś pomiędzy seriami pst i alpha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zastanawiam się nad nim, ale faktycznie zainspirował on założenie tego tematu ;) Po prostu lubie dużo wiedzieć, a że jeszcze za dużo nie wiem to się dużo pytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki hacik, leży sobie grzecznie w casie i odpoczywa, a służył mi długo, bardzo długo (jakieś 15 lat) i posłużyłby jeszcze pewnie dobrych parę lat, jak za te pieniądze to świetna blacha, ja byłem/jestem z niej bardzo zadowolony :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie chcesz sprzedać? Co tak będzie leżał i się marnował... ;)

 

 

w sumie..mógłbym pchnąć ;) tylko pojawiło się małe pęknięcie, jakieś 2 cm, już nie pamiętam czy na top-ie czy bottom-ie, tak naprawdę nie odczułem tego w brzmieniu, śmiga dalej cały czas tak samo, no ale za pękniętą blachę to mogę wziąć niewiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, ktoś by poradził ile by można wyciągnąć za ride 20" tej serii ?

 

Pozdrawiam :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mniej niż 550zł bym swojego 20'' ride'a nie próbował sprzedać.

Powyższe porównanie do pst5 i alphy jest nie na miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano jest nie na miejscu, właśnie go ograłem i jest bardzo ciekawy. Szkoda tylko że ma lekkiego keyhole'a :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że am na sprzedaż hihat z tej formuły.

 

Paiste 505 14" Green Label Medium HiHat

 

Ten hihat brzmi niesamowicie. Jest selektywny, ciemny i przenikliwy.

Na ebayu jest mega pożądany.

Lecz niestety... Ten wspaniały hihat dostał się w ręce napalonych gwałcicieli blach.

 

Top Hat ma keyhole i pęknięcie na krawędzi.

 

Mimo to, bottom w stanie idealnym.

Sam hihat ma dużą wartość kolekcjonerską.

 

Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do hatów, to mam sam bottom od paiste 2002 sound edge 14", w sumie też mógłbym go sprzedać bo wisi jako crash i za bardzo mi nie pasuje, a dokupienie topu jest za drogą inwestycją :biggrin: .

 

Co do mojego ride'a , elegancko go wyczyściłem i wygląda w końcu jakoś normalnie. Napisy prawie zeszły, ale nie to się liczy bo napisy nie grają.

 

Foty: https://www.dropbox.com/sh/ncldy0ss2dyqnl1/S7LwjHN1d_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Mam pytanie, a mianowicie - Ile bylibyście w stanie zapłacić za dwie używki, nie uszkodzone. Mam owe dwa talerze na sprzedaż, ale chciałbym Was zapytać o cenę, od której mógłbym zacząć negocjacje ;) Widziałem na ebayu, ale troszkę większe no i ceny były dość zadowalające. Proszę o odpowiedź;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, posiadasz talerze marszowe. Na pewno, to rzadkość wśród 505-ek, ale raczej nie są pożądane wśród miłośników tej serii, bo trudno je traktować jako typowe talerze perkusyjne, np. hi hat czy crash. Dobrze by było zważyć talerze i ewentualnie potraktować jako hi hat ;) Pewnie oba będą ważyć podobnie, więc i brzmienie będzie specyficzne, wątpię jednak by ktoś się na taki zabieg chciał zdecydować. Chyba że, talerze sprzedałbyś w stosunkowo niskiej cenie.

 

Myślę, że "u nas" takie talerze sprzedałbyś w okolicy 300-400 zł na licytacji Allegro. Za parę, rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie znaleźć na to kupca. Wątpię, czy ktoś będzie skłonny dać 300 zeta za talerze, które być może uda się wykorzystać jako hi-hat. Byli tacy, co próbowali robić hi-hat z 14" crashy, ale efekty były słabe, więc tutaj może się udać albo nie. Myślę, że najlepszym wyjściem będzie wystawić na aukcje i niech rynek zdecyduje o wartości tego towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat.

Dzisiaj stałem się posiadaczem hi hatu właśnie z serii 505. Dokładnie Paiste 505 medium hh 14''. Kupiłem je za 290 pln wraz z jakimś rozpadającym się statywem. No i teraz pytanie, czy przepłaciłem, czy zrobiłem dobry interes?

Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, nic nie napisałem o ich stanie... Napisy starte, ledwo co widać i niestety keyhol się pojawia w obu. W topie jest większy, bottom mniej. W obu żadnych pęknięć nie zlokalizowałem.

Później złapię aparat to wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

505 to była seria typu '2002 dla ubogich'. Ale całkiem fajne blachy, być może nawet fajniejsze od dzisiejszej Alphy. Niemniej staroć, keyhole, starte napisy....no nie można powiedzieć, żeś Latającego Potwora Spaghetti za nogi złapał. Ale też nie wtopiłeś aż tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...