Skocz do zawartości
Ransom

Perkusja elektroniczna w bloku - rozwiązanie (sylomer)

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

po wymuszonej przerwie wracam właśnie do bębnów elektronicznych (mieszkam w bloku). 

 

Aby zwiększyć swoje szanse na przetrwanie, zacząłem od szukania rozwiązań izolujących/tłumiących drgania.

 

Trafiłem na ten film: https://www.youtube.com/watch?v=wAxxviPW7Bc

To instrukcja jak zrobić platformę opartą nie na piłkach tenisowych, a na elastomerze używanym w budownictwie (sylomer). 

 

Nie mam pojęcia jak się to u mnie sprawdzi w praktyce, będę sprawdzał. 

 

Piszę ten post, bo gdyby ktoś z Was kiedyś też postanowił skonstruować sobie taką platformę, być może oszczędzę mu nieco czasu i/lub pieniędzy. 

Szukałem sprzedawców tego sylomeru i znalazłem najpierw jakąś niemiecką stronę, która sprzedawała kawałki 10 cmx10 cm za 8,99 EUR/szt. (lub 14,99 EUR w wersji z taśmą samoprzylepną). 

 

Poszukałem dalej i znalazłem w końcu i u nas - bezpośrednim (wyłącznym) dystrybutorem sylomeru (firmy Getzner) w Polsce jest firma Wibroizolacja z Gliwic:

https://www.wibroizolacjapolska.pl/wibroizolacja-budynkow/p104-Mata-wibroakustyczna-Sylomer/

https://www.wibroizolacjapolska.pl/wibroizolacja-budynkow/p104-Mata-wibroakustyczna-Sylomer/dane-techniczne.html

 

SR11, który jest na filmie powyżej, dostępny jest w dwóch grubościach (VDrum Tips używał tego o grubości 25mm). Sylomer dostarczany jest w matach o szerokości 1500 mm (1,5m), można poprosić o docięcie fragmentu dowolnej długości. Cięcie dodatkowo kosztuje, ale i tak wychodzi to o wiele taniej niż na wspomnianej niemieckiej stronie.

Najlepiej poprosić mailowo/telefonicznie o wycenę.

 

Ponadto czasami zdarzają im się sytuacje, że mają dostępne "ścinki", które ciężko wykorzystać w budownictwie, a dla naszych celów wystarczą z naddatkiem. Warto spytać, wtedy nie policzą dodatkowo za cięcie. 

 

Piszę to, co piszę, bo może komuś się przyda. A dodatkowo panowie, z którymi rozmawiałem byli bardzo życzliwi i pomocni. W takiej sytuacji lepiej wspierać lokalny biznes niż zamawiać z zagranicy kilka razy drożej. Panowie wiedzą już, że sylomer wykorzystywany jest również w domach perkusistów, ponoć oprócz mnie niedawno nabył go u nich w tym celu bardzo znany polski aktor. 

 

Dane adresowe firmy:

Wibroizolacja Sp. z o.o.

telefon: 32 301 03 16
tel.kom. 511 998 765
e-mail: biuro@wibroizolacja.pl
ul. Toszecka 102 (obok Lidla)
44-117 Gliwice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...