Skocz do zawartości
Satass666

CZARCIE KOPYTO

Rekomendowane odpowiedzi

mam zapytanie do kogoś kto ostatnio zamawiał Czarcie - bo widze, że zainteresowanie jest dość duże więc to się pewnie szybko zmienia - jaka jest obecnie cena tego cuda?

 

EDIT - jak by ktoś był zainteresowany - otrzymałem informacje, że standardowy twin to koszt 2980 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko nieśmiało zapytam , czy uważacie , że ta stopa warta jest tych pieniędzy ?

Czy eliminator 2 razy tańszy ,lub cobra , znakomite stopy dw , yamahy z półki wysokiej pro nie są wyceniono tak cudacznie . PO PROSTU - CO TU MA TYLE KOSZTOWAĆ ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja tylko nieśmiało zapytam , czy uważacie , że ta stopa warta jest tych pieniędzy ?

Czy eliminator 2 razy tańszy ,lub cobra , znakomite stopy dw , yamahy z półki wysokiej pro nie są wyceniono tak cudacznie . PO PROSTU - CO TU MA TYLE KOSZTOWAĆ ???

manufaktura, materialy, precyzyjna obrobka, wytrzymalosc, JAKOSC.

niech kosztuje tyle ile chca. axisa mozesz kupic na dc > 4000 tys. i w tym akurat przypadku zastanawialbym sie czy za 4 tys warto brac sprzet ktory jest tak malo uniwersalny...

ps. uwazam, ze to dobrze, ze mamy taki produkt jak czarcie. widac polska mysl inzynierska jeszcze nie umarla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja/zz/centy , masz tą stopę ? Masz kasę na nią , pomijając np. kupno w 1 kolejności doskonałego werbla , czy profi blach ? Czy na czarcim gra ktoś z I ligi światowej , tak nieoficjalnie , wszak oficjalnie to pałkerzy używają sprzętu zakontraktowanego.

Cieszę się , że mamy taki produkt , moje wątpliwości narastają jednak ,kiedy patrzę ile to kosztuje. Zakrawa mi to na snobizm .

Jakość i wytrrzymałość można ocenić dopiero po roku intensywnej eksploatacji jakiegoś produktu. Możesz coś na ten temat powiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dżawol,

 

to czy mam kase czy nie to nie ma ABSOLUTNIE zadnego znaczenia.

to nie realny socjalizm ze wszyscy maja miec po rowno, tak samo jak na prywatny samolot odrzutowy nie bedzie stac 99,99999% spoleczenstwa, ale nie znaczy to ze samolot ma kosztowac tyle co przechodzony renault czy para trampek.

 

takie mam poglady, ktore wiekszosci moga sie nie podobac. chceta miec samolot, jacht itd? zarobta ogromna kase.

 

dwa - tak, gra na niej PIERWSZA liga swiatowa. przyklady? Inferno, P. Mazurkiewicz.

owszem, postacie glownie znane w metalowym swiatku, ale nie znaczy postacie marginalne.

dla przykladu wiekszosc moich tzw wyksztalconych znajomych (stanowiska, posadki itd) nie wie kto to Jack DeJohnette... co nie znaczy ze DeJohnette nie jest mistrzem jazzowego bebnienia...

mozliwe ze nie znasz Z.Prominskiego czy Mazurkiewicza,ale sa znani i uwazani za 1 lige.

 

trzy - posiadanie audi/mercedesa klasy s moze byc uznawane za snobizm.

znam ludzi ktorym posiadanie takich aut imponuje i chca nimi robic wrazenie, inni uwazaja ze stac ich na nie, jezdzi sie nimi wg lepiej bardziej komfortowo, wiec nie chca jezdzic jakas panda czy toyota avensis i tyle.

 

4 - nie jestem ani profesjonalnym bebniarzem grajacym ekstremalny metal ani nie posiadam potrzeby uzywania czarciego (aczkolwiek lubie to i mam sprzet z polki top, bo ladniej brzmi, szybciej sie stroi; ok ok uzywam tez stroika przyznaje ;) i mniej z nim problemu) ale rozmawialem z kilkoma uzytkownikami grajacymi juz ok 2 lat na CK i nadal sa pod wrazeniem.

 

nie mam potrzeby posiadania CK, ale gdybym taka mial z pewnoscia lapala by kurz w szafce na buty ;) gdzie jest juz kilka stopek ;)

 

reasumujac: uwazam ze cos jest naprawde swietne, ale drogie albo tanie i do d...

nie moze byc takie i takie wbrew temu co probuja nam wciskac 'spece' od marketingu.

sam pracuje w takiej branzy, ze widze jak przeklada sie ilosc pieniedzy zainwestowanych w produkcje w jakosc produktu i... nie ma na to bata.

 

i moge powiedziec, ze super ze znalezli sie jacys ludzie, ktorzy udawadniajaze Polak potrafi a urzad skarbowy zusy srusy niekompetencje i wszedzowpieprzanie urzedasow nie zaszkodzilo w realizacji polskiej mysli technicznej.

 

nawiasem mowiac, nie wiem czy wiecie, ze transmisja obrazu (tv) albo swiatlowod topolska mysl techniczna...

 

pozdrawiam,

J.

 

PS. bije sie w piers i przyznaje do bledu,ale jak pierwszy raz uslyszalem ze Wladek (akurat bylem w sklepie skad pozyczal kilka stopek) chce zrobic konkurencje axisa... PARSKNALEM smiechem i powiedzialem, ze kolejny facet marzyciel ktory skonczy na planach... nie mialem racji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... moje wątpliwości narastają jednak ,kiedy patrzę ile to kosztuje. Zakrawa mi to na snobizm

Ja mam podobne przemyślenia. Uważam, że Axis absolutnie nie jest wart swojej ceny i zastanawiam się, czy CK też nie jest przepłacone. Można wiele mówić o jakości, ale czy za dwa albo trzy lata nie okaże się, że firma zwinęła żagle i do stopy nie można kupić żadnych części? W przypadku Tamy czy Yamahy nie mam takich obaw, ale znając polskie realia, przyszłość CK może być różna.

W kupowaniu CK nie dopatruję się snobizmu. W końcu marka stopy to naprawdę mało kogo interesująca informacja. Jaki mam samochód to wiedzą wszyscy znajomi, ale jakiej używam stopy to nawet Ci, co ze mną grają raczej nie wiedzą.

Podsumowując, nie bardzo potrafię znaleźć przekonujący argument, dlaczego CK ma prawo być droższe od np. Speed Cobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... moje wątpliwości narastają jednak ,kiedy patrzę ile to kosztuje. Zakrawa mi to na snobizm

 

Podsumowując, nie bardzo potrafię znaleźć przekonujący argument, dlaczego CK ma prawo być droższe od np. Speed Cobry.

 

Prawo rynku. Gdyby stopa była w ocenie kupujących za droga, to by jej nie kupowali i firma musiałaby obniżyć cenę, a tymczasem kupują :).

 

Reprezentujesz tok myślenia ze (słusznie) minionej epoki :), kiedy to np. państwo ustalało ceny artykułów żywnościowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast pierniczyc panowie, moze byscie gdzies u kogos najpierw postukali na tych stopkach? Moze wtedy zrozumiecie dlaczego ta stopa tyle kosztuje...

ewentualnie zapraszam w wawie do salki mozna stuknac sobie w nia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo rynku. Gdyby stopa była w ocenie kupujących za droga, to by jej nie kupowali i firma musiałaby obniżyć cenę, a tymczasem kupują :).

 

Reprezentujesz tok myślenia ze (słusznie) minionej epoki :), kiedy to np. państwo ustalało ceny artykułów żywnościowych.

Akurat do żywności państwo dalej się wtrąca np. poprzez dopłaty dla rolników czy ustalanie cen skupu.

W imieniu niezorientowanych dziękuję również za informację nt. elastyczności cenowej popytu i związanych z tym ewentualnymi działaniami przedsiębiorstwa. Od siebie dodam jedynie, że nie jest to prawda uniwersalna, ponieważ w przypadku dóbr luksusowych występuje niekiedy zjawisko wzrostu popytu wraz ze wzrostem ceny. Efekt ten zwany jest paradoksem Veblena, od nazwiska człowieka, który opisał ten efekt w swojej książce 'Teoria klasy próżniaczej'.

A ja po prostu nie wpisuję się w grupę osób gotowych wywalić 3k na produkt firmy, która zaraz może zniknąć z rynku (wcale niekoniecznie ze swojej winy - przykład: Optimus).

 

[ Dodano: 12-06-2014, 15:59 ]

zamiast pierniczyc panowie, moze byscie gdzies u kogos najpierw postukali na tych stopkach? Moze wtedy zrozumiecie dlaczego ta stopa tyle kosztuje...

ewentualnie zapraszam w wawie do salki mozna stuknac sobie w nia

Z przyjemnością skorzystam. Daj namiary i wpadam z kratą browca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salke mam na ochocie w razie co. mozna sie umowic w nast tygodniu jak cos bo jutro wybywam zagrac szybka sztuke do Szczecina wiec wroce w niedziele dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Salke mam na ochocie w razie co. mozna sie umowic w nast tygodniu jak cos bo jutro wybywam zagrac szybka sztuke do Szczecina wiec wroce w niedziele dopiero.

Ok, spoko, pozdrów Krzysztofa Jarzynę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarcie to jednostkowa produkcja z wyselekcjonowanych materiałów. Godzina pracy maszyny CNC to ogromne koszty później ręczna obróbka. Wyciecie stopki z bloku alu, to mnóstwo czasu.

 

Ponadto żadna stopa na świecie nie jest tak precyzyjnie wykonana. Absolutnie żadna.

 

Wspomniana Speed Cobra jest odlewana w Chińskiej hucie w ilościach kosmicznych. Jej wyprodukowanie kosztuje nie więcej niż 200zł, a sprzedają ją za 2000zł.

 

Firma Monolit działa już od bodajże 1994 roku. Dodam, że chłopaki wykonywali podzespoły do stacji kosmicznej ISS, w ramach współpracy Politechniki Wrocławskiej z projektem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krotko i mozecie mi wierzyc lub nie....

 

Axis przy czarcim to miękka faja jesli chodzi o mozliwosci ustawien i trwałość.

 

 

PS. I nie mowie tego dlatego ze na tym gram czy cos. Axisa Longboarda tez posiadam i uwazam ze nie ma porownania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś jak nie było Czarciego to drummerzy pedałowali na AXIS'ach, Iron Cobrach itp. i jakoś dawali radę. Czarcie jest raczej wygodniejsze w moim odczuciu jeżeli chodzi o pełne dostosowanie sprzętu do swoich potrzeb. Myślę, że w kwestii wytrzymałości nie ma specjalnie różnicy a tym bardziej prędkości. Komu się AXIS rozwalił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darayowi Axis rozpieprzal sie na koncertach notorycznie...

Pavulonowi o ile pamietam tez....

slyszalem o wielu przypadkach odkrecania sie gwintow przy stopie i wtedy pedal odpadal podczas grania koncertu. Mysle ze to malo komfortowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przypomne tylko, ze w historii rozwoju technologii perkusyjnej konstruowano juz bardzo precyzyjne, nieomal niezniszczlane urzadzenia. Np. osprzet firmy Rogers Swiv-o-matic, w tym stopka, czy pedal bebna basowego produkowany przez Sonora w II pol. lat 70": "Z5322 DANIEL HUMAIR", jak i w latach 80" osprzet serii Protec, rowniez przy wykorzystaniu technologii "kosmicznych", lekkie stopy metali.

Jezeli "Nasi z Wroclawia" wpisuja sie w ten nurt, to trzeba temu tylko przyklasnac. Niemniej jednak, to tylko urzadzenia, a nie marzenia, wiec konsument ma prawo negocjowac lub chciazby ponarzekac cene ;-). Na pewno konstruktorzy zasluguja na solidna marze, a popyt dyktuje cene, jednak nawet Rogers, ktory w latach 60" produkowal najdrozsze beby na swiecie, musial pozniej wobec uwarunkowan rynkowych - nieco "uprzyjaznic" polityke cenowa:-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szarsie kopito w akcji.

 

Btw. do grona endorserów dołączył ostatnio Nick Barker.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze co i jak po 2 latach uzytjowania CK. Nie wiem jak w innych sropkach al moja jest jak po wyciagnieciu oierwszy raz z kejsa. Jedynie co swiadczy o jej wieku to wypolerowane footboardy od skarpetek bo gram tylko w skarpetkach. Stopa nie ma nigdzie absolutnie zadnych nawet mikro luzów, czego nie mozna powiedziec i stopaxh innych firm. Nie kupowalem jej z mysla o tym ze bede szybszy dzieki niej, chodzilo o to zeby kupic sprzęt raz na zawsze pod wzgledem trwalosci a jezeli nie na zawsze to przynajmniej na cala.moja przygode z graniem. Powiem wam tylko ze to najbardziej uniwersalna sropka na swiecie z masa ustawien tak ze kazdy znajdziebcos dla siebie. Jedyne co bym zmienil to mocowanie do centrali bo jak mam wlazic pod werbel i grzebac gdzies pod footbiardem to mnie strzela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie nawet nie wiem kiedy to poleciało, nie po 2 a 4 latach!! I przepraszam za pisownię z poprzedniego postu pisałem z telefonu a sam poprawia....

Co do ceny to powiem Wam szczerze że nie ważne ile kosztuje warta jest każdego grosika bo po 4 latach grania nie ma żadnego luzy technicznie jest taka sama jak zaraz po zakupie a nigdy nie była smarowana czy też czyszczona. Po prostu gra i robi swoje, ustawisz jak chcesz grasz co chcesz i nigdy Cię nie zawiedzie. Są różne stopki czarcie jest jedno koniec i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, powiedzcie prosze gdzie znajdę informacje co do ceny na dzień dzisiejszy Czarciego? Widzę że na stronie wprowadzili mozliwosc kupienia pojedynczego singla, dwóch singli no i twina... Ciekaw jestem cen. Producent coś milczy na ten temat w kwesti odpowiadania na maila ;] No chyba że włanie składa akurat kolejną partię i nie możę sie oderwać od roboty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...