Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Adres URL zawierał nieprawidłowy identyfikator filmu wideo.

Hmm, po znalezieniu filmików na YT wnioski sa następujące:

- Chyba wreszcie zmienili moduł :smile: Ten brzmi trochę lepiej

- Dostępne jest kilka konfiguracji padów (podoba mi się ta duża centralka, musi dawać realistyczne odczucia z gry)

- Kilka wersji kolorystycznych padów.

- Nadal nie mają trójstrefowych padów talerzy, a szkoda. Jest funkcja choke.

- Brak aktywnych obręczy, lub na filmikach nikt z nich nie skorzystał.

Ciekawe jak z ceną.

 

Poprawka:

 

3 trigger/sounds for every drum, Hoop, Drumhead, and RIMSHOT

Crash can be choked, 2 different sounds for Ride Surface and Cup

All drums, cymbals, and module support Roland module

Supports maximum expansion up to 16 drums or cymbals

 

Czyli jednak obręcze są aktywne i pady współpracują z modułami Rolanda

Cena trochę zaporowa

http://cgi.ebay.com/XM-CUSTOM-Electronic-Drum-Set---All-Mesh-Head_W0QQitemZ220471553947QQcmdZViewItemQQimsxZ20090826?IMSfp=TL0908261710006r30952

Skoro w stanach to kosztuje ponad 2k, to Ciekawe ile w Polsce. Zestaw niewiele tańszy od Rolanda td 12 i moim zdaniem ma gorszy moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perkusja wydała mi sie bardzo fajna i cena tego zestawu w Polsce (z 18" centralką) to koszt 4999zł :) Tylko czy warto i czy zostawiać ich moduł czy np. wziąść sobie jakiegoś Rolanda i/lub działają do niego moduły Alesis'a? :D Jak coś link już powinnien się wyświetlać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że w Polsce tego nie ma xD

Cóż, zależy do czego będziesz używał tego zestawu. Jak do ćwiczeń to się oczywiście nada ze stockowym modułem. Moduł wcale nie brzmi gorzej od Alesisa dm5, więc jak już to idź w Rolanda.

Pytanie tylko jak z awaryjnością tego cuda. Dają co prawda 2 lata gwarancji, ale nie wiadomo jak działa ich serwis.

 

Cóż, taka alternatywa dla Dig druma. Plusem XM wydaje się być rama, sprawia wrażenie bardziej mobilnej, ale z drugiej strony za 5k masz dig-druma z używanym modułem Rolanda td 12. Wszystko zależy od zastosowania. Ideałem byłby zakup XM custom bez modułu.

 

Btw, opis tego zestawu na aukcji allegro to dobra komedia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co prawda opis jest troche dziwny ale zestaw służyć będzie narazie do ćwiczeń i prób z zespołem, wiec nie wiem czy wymieniac wtedy moduł czy starszy ten co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy ten co jest. Wszystko zależy od Twoich wymagań. Niektórzy grają chałtury na o wiele gorszych modułach. Jednakże nie wybrałbym się z nim grac koncertu, ale to tylko moja opinia.

Btw, co Ci nie pasuje w Twoim Rolandzie td-9kx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam Rolanda :p Yamaha dtxplorer a ona niezbyt jest jeśli chodzi o coś więcej niż same ćwiczenia wiec czas na zmianę a nie pasuje 1 strefa na wszystkim i brak choke i wiele wiele innych :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już "zużyłeś" DTExplorera, to nie jesteś całkiem początkującym jeleniem i chyba ładowanie się w sprzęt zupełnie niesprawdzony nie jest za dobrym pomysłem? Za te 5000 można już trafić używane zestawy TD9, w DE i UK nawet w takich cenach bywają TD8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co prawda to prawda, sprzęt jest średnio sprawdzony, bo trochę wiadomo o nim mój nauczyciel, kolega grali na XM ale na niższym modelu i mówili ze nie jest tak żle, ze nawet lepiej niż Yamaha, a wiesz pewnie sam :) ze używane bywa niestety "zjechane", tzn. mogą być usterki nie podawane... :/ a na temat tej perkusji troszkę wiadomo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę tylko ROLAND. XM to korenski badziew tylko do cwiczeń. Wydawac 5000 tyś ? bedziesz żałował ! tu masz coś z prawdziwego zdarzenia i nieporównywalnie leszego i tanszego: Roland TD4-KW za 4300 zł, tutaj sobie zobaczysz jak brzmią prawdziwe elektroniczne gary: http://www.roland.com/V-Drums/movies/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi :) I naprawdę ten XM to takie "gówno" ? :p Może jednak skusze się na dig druma z jakims modułem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie sęk, że NIKT TEGO NIE WIE.

 

Zrobisz wspaniały uczynek, jeśli wywalisz te 5 kilo PLN z własnej kieszeni, przetestujesz i napiszesz tutaj ładne review, żeby nikt nie ważył się tego nawet długim kijem tykać, albo że wręcz przeciwnie, że rolek td12 wypada przy XM Custom bladziutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dokładnie, potrzebujemy odważnego przy kasie, który rozwieje wątpliwości co do XM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak łatwo znajdziesz chętnego na używany XM,chyba że za 50% ceny,ale wybór należy oczywiście do Ciebie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo że wręcz przeciwnie, że rolek td12 wypada przy XM Custom bladziutko.
Sam moduł XM wypada przy Rolku bladziutko, ale pady wydają się być dobrym rozwiązaniem (oprócz ride'a i hi-hatu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak między nami te pady to dla mnie jakieś nieporozumienie. Po kiego grzyba kupować taką kobyłę za takie pieniądze? Bębny elektroniczne dla mnie mają sens, gdy są małe, przenośne. A takie coś? Toż chyba lepiej kupić Amati za 500, założyć siatki i dodać dobre triggery, można się zamknąć kwotą 1200 - 1500 zł i wygląd to będzie miało równie dobry, jeśli nie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy da rade ale raczej zostane przy XM najwyzej sprzedam i kupie Rolanda :p

 

to już twoja sprawa i twoje pieniądze, kupuj co chcesz ale jeśli o mnie chodzi to mając tyle kasy na perkusje co ty na pewno bym myślał tylko o jakimś module rolanda (td 6,8,10) bo moduł jest najważniejszy.. co do padów i reszty nie musi to być roland, może być np dig drum.. pady nie są aż tak bardzo ważne...

 

sam posiadam moduł td-10 i bębny pearl rhytm travell z naciagami siatkowymi i jestem bardzo zadowolony, wcześniej miałem moduł td-6 i też dawało jako tako rade..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myslałem o połączeniu Gretsch Catalina Club Mod + Roland TD-6 np. + Triggery ddrum'a i to jest kwota 7 tyś+ :/ I prosze (juz ostatni raz :P ) Niech ktos mi powie najlepsze rozwiazanie perkusji elektroniczne za okolo 5-6 tyś (najlepiej siatki i good moduł) :/ tyle pomysłów a każdy to gorszy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym zrobił tak:

 

1. Używka moduł Roland TD12 - ok. 4 tys. albo TD8 lub TD10 - około 2 tys.

2. Pady blach z funkcją choke dowolne - ok. 1000.

3. V-Hihat - ok 1100.

 

Wszystko to (zależnie od modułu - od 4500 do 6500) dokładasz do swojego zestawu padów Yamahy i jesteś urządzony. Moduł Yamahy sprzedajesz i masz na browar, żeby opić całą transakcję.

 

Pady siatkowe mają przewagę, jeśli chcesz bardzo cicho ćwiczyć w domu. Siatkowe rolandy mają też większą skalę czułości niż gumowe (zwłaszcza w dół), bardziej naturalnie reagują na dynamikę uderzenia, poza tym w bardziej zaawansowanych modułach (TD8, TD10, TD12 i TD20) możesz dzięki nim różnicować brzmienie między środkiem a rantem oraz grać szczotkami - byłbym jednak ostrożny, oczekując tego samego od padów innych firm, poza tym ma to znaczenie tylko jeśli grasz taką muzykę, gdzie takie środki wykorzystujesz (jakaś poezja śpiewana, delikatny jazz). Jeśli grasz rocka, metal, fusion, funk - nie wydaje mi się, żeby inwestowanie w inne pady niż już masz z Yamahy miało większy sens poza lansem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem bo pady Yamahy nie sa kompatybilne z innymi firmami (musialbym kupic np. hi-hat roland, talerze roland modul roland to wtedy pady roland i wychodzi okolo 8 tys zl to nie lepiej wtedy kupic sobie calego rolanda td-9kx :p ? ) a moze lepiej talerze, hi-hat, modul i pady dig druma (dobre sa? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...