Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No przecież wszystko wyliczyłem - dokupujesz tylko Vhihat, pady blach i moduł, co w przypadku TD8 lub TD10 nie przekroczy 5000. Ewentualnie siatkowy werbel - to jeszcze 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pady yamahy nie bede wspolpracowac z modulem rolanda musialbym kupic inne pady niz yamaha do modulu rolanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mają nie współpracować? Ja podłączam pady Alesisa, myślę że Yamaha też będzie działać. Słyszałem tylko o problemach z kontrolerem hihatu, ale jednostrefowy pad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

podzielę się z Wami kilkoma wrażeniami z kontaktu z tym sprzetem(XM CUSTOM) który miałem okazje testować na Targach MUSIMESSE we Frankfurcie.Moze nie bedę do końca obiektywny z przyczyn wiadomych dla stałych forumowiczów..:-)Ale zaczynajmy

Pozytywy

Zestaw robi pozytywne wrażenie ciekawie sie prezentuje i zadnych zastrzeżeń do odczuć z gry.Triggery działaja poprawnie zbierają dobrze sygnał i nie ma z tym zadnego problemu.Ogólne wrażenie wizualne jest bardzo dobre.Fajna rama.

NEGATYWY

CENA.Zblizamy sie do zestawu Rolanda a w tym prorównaniu sami wiecei kto wygra.

MODUŁ bez komentarza - czczcz khkhkh

KONTROLER HIHATU

Uważam że zaleta perkusji elektronicznej są jej gabaryty i mobilność.Jesli ma to być duża perkusja to lepiej striggerować najtańszego akustyka i wychodzi krotnie taniej.Ponadto gdzie kupicie naciąg siateczkowy 18" na centralę??Niby szczegół ale konia z rzędem temu komu sie to uda.Może PEARLa ale na centralę się sie nie nada.Im większy naciąg tym szybsze zużycie a jeszcze na centrali....Jesli nie bedzie to naciąg dwuwarstwowy to "zniknie" w oczach..Może czepiam sie szczegółów ale gdyby ten zestaw kosztował 2500 zł to od wpisu NEGATYWY w dół mój wpis raczej nie miałby sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THANATOS

21 Euro naciąg+20 Euro przesyłka+koszty przelewu bankowego za 18" naciąg siateczowy TDRUM....robi sie niezła kwota

Ok ale bywam w Krakowie często więc podrzuce zwierzątko.Uprzedzam ze to niełatwe w utrzymaniu(wiem cos o tym bo pochodze z terenów rolnych :biggrin: ) ale słowo sie rzekło parafrazując ludowe powiedzenie zamiast kobyłka u płota to będzie konik w mieszkaniu... :razz:

 

Zarty żartami ale jest to problem..."bawiłem" się róznymi projektami i nie na darmo ROLAND który jest wzorcem w tej kategorii wykonuje pady max. 12"

THANATOS jest osoba znakomicie zorientowaną w temacie o czym swiadczą sensowne wpisy na forum ale na ogół typowy uzytkownik instrumentu nie ma takiej orientacji.A zakupy w naszych firmach to czasem kosmos.Zamówiona gume na rimy(zapłaconą ponad m-c temu z góry) czekam juz 2 m-ce i dalej nie wiadomo.A podałem wszystko na patelni gdzie kupić itd.Czasem na zamówione rzeczy czekam po pół roku a jak słysze -oddzwonimy do pana to przeklinam na głos.Norma chociaż Thomanna pochwale bo wyjatkowo sprawnie.Tylko zapłata z góry i zakup jednej rzeczy jest nieopłacalny bo zjadaja koszty wysyłki(mówieo drobnych rzeczach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od banku można uniknąć kosztów przelewu bankowego, ale fakt wychodzi suma i tak niebagatelna :smile: Można oczywiście zamawiać więcej przedmiotów dla siebie lub innych, koszt wysyłki jest do granicy kilkudziesięciu kg taki sam (nie pamiętam dokładnie do ilu).

Również pochwalę Thomanna, szybko i dobrze, chociaż ktoś dał do mojego zamówienia o jeden kabel za mało, ale mail wystarczył żeby przysłali zgubę na własny koszt, w dodatku wyższy model.

Zapewniam, że znajdę dla karego przyzwoite warunki życiowe zarabiając przy tym niezłą sumkę, ale chyba nie wypada tak sprzedawać prezentów :biggrin: Zadowolę się w zupełności zniżką na zakup pada z Pańskiej oferty ;)

 

EDIT:

Te naciągi są jednak jednowarstwowe, moja pomyłka. Tak więc ich zakup nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego chodzi o to że modół ma plastikowe brzmienia a kontroler hi hat ma 2 pozycje zamkniętą i otwartą brak ustawień pośrednich i jeśli komuś zalerzy na realizmie gry to jest bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tydzień temu kupiłem perkusję XM-CUSTOM i grałem na niej pierwszą chałturę. Powiem szczerze, na scenie prezentuje się świetnie ale jeśli chodzi o brzmienia to już inna bajka. Przez dwa lata grałem na DIG-DRUMIE plus moduł TD-6v i przyznam że było dobrze. Na allegro zobaczyłem XM i strasznie się napaliłem, po obejrzeniu paru filmików zdecydowałem się na kupno. Zapłaciłem 4700 i trochę żałuję. Na jednym filmie widać jak koleś gra tremolo na tym module, ja próbowałem ale nie wszystkie nutki są "zbierane". Brzmienia są strasznie plastikowe. Mało tego na padach werbla i tomów przy uderzeniu pojawia się dziwny przydźwięk, nie wiem jak to się fachowo nazywa ale w rolandzie była funkcja która to eliminowała. W module XM są tylko dwie funkcję: głośność i czułość, próbowałem zmniejszać czułość ale nic to nie dawało. Zastanawiam się czy może mieć na to wpływ naciąg? może jest za luźny albo za bardzo naciągnięty? Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trzeba się pogodzić z faktem, że moduł jest najsłabszym elementem zestawu i dodać jeszcze 2 tysiące za jakiś TD-8. No i mieć nadzieję, że wszystko będzie współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy kolego frano3, ale poprostu daleś się nabić w butelkę. Nie rozumiem i nigdy nie zroumię ludzi którzy wydają 4-5 tyś na jakies badziewie gdzie za ta samą kasę moża kupić zestw Rolanda króry jest bezkonkurencyny i zdecydowanie najlepszy. Ktoś zapyta .. jaka jest nalpesza perkusja elektroniczna, odpowiedź jest jedna ROLAND, tak było i będzie AMEN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem do mojego XM-a moduł TD-8, tomy i blachy przesyłają sygnał bardzo dobrze. Mam problem z werblem: uderzając w różne miejsca naciągu zmienia się głośność jak i siła, przeszkadza mi to bardzo podczas gry, ponieważ czasami nie słychać uderzenia a czasami jest za głośno. Orientujecie się może czy pad werbla powinien się różnić od pada flor tom? bo w moim zestawie te dwa pady są identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frano3 wydałes juz 7 tyś i dalej ci to pierdzi ... powiedz mi chlopie czemu nie kupiełes rolanda TD-9KX z siatakami za 7 500 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz już nie zrobię takiego błędu. Jaki ja głupi byłem że dałem się tak wkręcić. Teraz pozostało mi tylko jakoś ulepszyć te gary,o sprzedaży nawet nie myślę bo ładnie bym wtopił.

Potrzebowałbym jeszcze jakiś dobry werbel,myślałem o PD-120 ale to kolejny tysiąc. Zastanawiam się czy werbel od Pana Kazimierza(DD) nie sprostałby moim wymaganiom.

 

 

Mam jeszcze pytanie: dlaczego po podłączeniu modułu TD8 do oryginalnej wiązki kabli z XM-a nie mam aktywnych obręczy ani podwójnego raida? Przecież wszystkie jacki są stereo. Sprawdziłem wszystkie opcje w module i nic. (W oryginale działały)

 

 

Jeśli chodzi o podsumowanie moich rozterek perkusyjnych to wiem jedno. Po dziesięciokroć się zastanowię niż coś kupię.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frono3zapytaj Pana Kazimierza on na pewno wie czy będzie działał ;)

to jest na prawdę spoko gość :)

a nawiasem mówiąc szkoda że nie poszedłeś do jego kramu robi na prawdę fajne garki sam bym kupił ...to prawie Rolek ale za nie wielką kasę a brzmi i oddaje odczucie gry jak na akustyku ... pogoń to i kup coś takiego.

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frono3, w module TD8 dla pada werbla działa funkcja positional sensing - oznacza ona, że dźwięk jest modyfikowany zależnie od miejsca, w które uderzysz - to coś, za co się płaci! A jeśli przeszkadza, możesz wyłączyć.

 

Wydaje mi się, że przynajmniej wszystkie pady powinieneś mieć dobre. Może dałoby się je w razie czego oddać do lekkiej modyfikacji u DigDruma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Nie myślałem, że kiedykolwiek będę chwalił mojego XM-a. A tu szok... Bębny hulają zawodowo, dynamika na wysokim poziomie. Bardzo chciałbym podziękować Panu Kazimierzowi, który przerobił ten koreański wynalazek na prawdziwego E-druma. Wymiana oryginalnych triggerów na te, które montuje Pan kazimierz w DIG DRUM-ach spowodowało, że znowu chce się grać :biggrin: :biggrin: :biggrin: . BARDZO POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... no więc w zasadzie nie chwalisz swojego XMa, tylko Rolanda, którego masz moduł i DigDruma, przez którego masz wybrane i zamontowane przetworniki. To są zasadnicze elementy perkusji elektronicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...masz rację! Z Xm-a zostały tylko korpusy i rama.

Gdybym kupił od razu DigDruma miałbym w kieszeni 3000zł i sprzęt wysokiej klasy,

no ale cóż za głupotę trzeba płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te bębny. Myslę, że jak za taką cenę, to niezłe są te bębny. Tym bardziej, że jak najbardziej kompatybilne jest to z rolandem - modułem rolanda. Aczkolwiek moduł XM-a wygląda jak zabawka dziecięca, to jest całkiem przyjemny z mozliwością edycji wszystkich bębnów. Bębny wyposazone w potrójny trigger. Jesli macie ochotę, prezentuje te bębny tu:

Zyczę miłego oglądania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Jacku! pisząc bardzo poważnie, niezłą reklamę zrobiłeś. Koreańczycy powinni ci zapłacić nie byle jaką sumę.

Wracając do spraw technicznych nie jest to tak kompatybilne jak twierdzisz.Po pierwsze po podłączeniu do jakiegokolwiek modułu rolanda nie uzyskamy trzech uderzeń (naciąg, obręcz, rimszot) po drugie raid w oryginale ma także aktywnego bella, w rolandzie nie działa. Po trzecie triggery umieszczone są przy krawędzi, więc z rolandem nie gada to dobrze.

Nie myślcie, że robię tu jakąś antyreklamę ale ja osobiście nie polecam aczkolwiek jest to tylko moje zdanie! Przyznam, że bębny prezentują się świetnie i to jest ich jedyny duży plus.

Nie wiem Jacku ile chcesz za te bębny ale ja dałem 4000zł więc się nie dziw,że nie polecam. Wolałbym kupić starego polmuza, triggery ddrum i moduł td-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...