Jump to content
Sign in to follow this  
The Kaesbohrer

Iron Cobra 900PS i Gibraltar Catapult

Recommended Posts

Joł ewrybody, dawno nie udzielałem się na forum i tutaj taka mała reaktywacja.

Crash test / recenzja / porównanie, z góry przepraszam jeśli forma nie do końca pasuje do działu, mam nadzieję że nikt się nie obrazi.

Od ok miesiąca kopię najnowszym singlem Cobry, tym wyposażonym w Cobra coil oraz zawierającym bonus heady do bijaków i latarę! :biggrin: Co do tego ostatniego gadżetu muszę przyznać że naprawdę mi się przydaje i skośnoocy mile mnie zaskoczyli tą koncepcją. Do rzeczy, cobrę wybrałem ponieważ jej rozwiązania techniczne są jak dla mnie jedynymi słusznymi. Eliminator odpadł w przedbiegach z uwagi na brak odpowiedniego łożyskowania osi footboard-podpiętek, DW 5000 ma dość skromne możliwości regulacji oraz złą sławę ze względu na pękające footboardy. Dw 9000 i Demon były z kolei nieosiągalne cenowo.

Stopka jest bardzo szybka, nie stawia żadnych oporów poza naturalną pracą sprężyn i jednocześnie daje serio mocnego kopa dzięki krzywce powerglide.

Trochę o patentach:

Spring-tight; super rozwiązanie pozwalające bez użycia siły ustawić trwale sprężynę, otóż dolna nakrętka posiada łeb o przekroju trójkątnym który wchodzi w specjalne gniazdo uniemożliwiając odkręcanie się całego ustrojstwa. Jak dla mnie bomba zważywszy że do poprzedniej stopki przy ustawianiu sprężyny musiałem podchodzić z kleszczami.

Vari pitch beater holder; pręt bijaka jest gładko mocowany w tulei plastikowej przez co żadna śrubka nie zdziera z niego chromu (właśnie w tym miejscu wszystkie inne stopki wypadają dość biednie), poza tym tu pojawia się następny patent; Tight-lock czyli nakrętka którą nakręcamy na śrubę mocującą bijak, po jej zastosowaniu nie ma siły która by ruszyła bijak ze stopki.

Para-clamp; mocowanie stopki do obręczy centralki jest bardzo wygodne, mamy do dyspozycji dwa pokrętła. Pierwsze wstępnie reguluje maksymalną grubość możliwą do objęcia a drugie służy już typowo do dokręcenia na mocno.

 

Pozostałe rozwiązania techniczne cobry są dość oczywiste i nie trzeba się nad nimi rozwodzić. No może poza cobra coil które dla niektórych wydaje się być zbędnym badziewiem. Z początku, po pierwszym ograniu w ogóle ją odkręciłem bo mi nie leżała. Jednak po ustawieniu całej reszty stopki pode mnie postanowiłem poeksperymentować. Pograłem, pokręciłem i już nie oddam. Tego typu nowości mają to do siebie że trzeba się nauczyć, przyzwyczaić z nimi grać (jak np Catapult Gibraltara). Cobra coil daje o wiele szybszy rebound footboardu który dodatkowo jest regulowany. Od brutalnie mocnego wklejającego board w podeszwe po całkiem subtelny. Dużo gram techniką slide-foot i cobra coil świetnie się w niej sprawdza.

Trwałość, cóż nie bardzo jest się co popsuć w pojedyńczej stopce poza tym cobry słyną z dużej żywotności.

 

Druga część czyli gibraltar catapult, kupiłem go w przyjemnej cenie i równie przyjemnym stanie jako stopkę na próby. Od dawna byłem ciekaw jak ta konstrukcja się sprawuje ale nigdy wcześniej nie miałem okazji na niej pograć. Eksploatacje rozpocząłem w swoim stylu od kompletnego rozebrania sprzętu na części pierwsze. I w tym miejscu ku mojej ogromnej uciesze okazało się że wszystkie osie obrotu są na łożyskach maszynowych co rokuje stopce na długowieczność. Pierwsze odczucia z gry; TRA-GE-DIA. Nie mogłem wyjść z podziwu co ta stopka robi z włożoną (wkopniętą) w nią energią. Otóż kopię mocno a tu kiszka, centralka odzywa się jak lekko miziana. No ale nie tracąc nadziei zabrałem ją na jam do kumpli. Oczywiście na początku znowu nietęga mina i beznamiętny sound centralki ale już po kilkunastu minutach cudowne przeobrażenie. Po raz kolejny okazało się że do wynalazku trzeba się przyzwyczaić (w pozytywnym znaczeniu). Catapult po bliższym zaprzyjaźnieniu okazał się bardzo miłą, miękko pracującą stopką zadziwiająco nie męczącą nogi. Warto też wspomnieć że pierwsze co rzuca się w oczy to jej rozmiary; jest dłuuuga i przed zamontowaniem trzeba centralkę odsunąć o dobre 10cm. Zapomniałbym o najważniejszym; ta stopa jest cholernie stabilna, nic się nie gnie.

 

Więcej fotek niebawem.

 

6d07f5bed938aab0m.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...