Skocz do zawartości
Grzegorz Sawicki

Problem z Ćwiczeniami

Rekomendowane odpowiedzi

Część mam na imię Grzesiek. Problem mój jest tego typu. Posiadam pad perkusyjny dosyć miękki. Ale w zasadzie ćwiczę dużo na czym się da co mam małe odbicie a nawet na kolanach. Dochodzę do wprawy grania w miarę szybko i równo wykorzystując nadgarstki i palce .Ale w momencie kiedy przechodzę na pad ,to pałki jak wiadomo odbijają się łatwiej .Jedno uderzenie powoduje kilkukrotne odbicie pałki od gumy,to logiczne. Nie muszę w tedy wymuszać dodatkowych odbić np. przy dwójka czy paradidlach za pomocą reszty palców. No i w tedy następuje brak kontroli nad pałeczkami.Odbijają się nie równo i wszystko się rozjeżdża. A każy mówi ,żeby ćwiczyć na czym się da w każdej wolnej chwili. Motorykę pracy palcami wyrabiam sobie nieźle ,już nie bolą tak mięśnie przedramienia. A jak miałbym teraz uderzać w prawdziwy werbel to podejrzewam ,że będzie to samo.. rozjeżdżanie . Jak ćwiczyć ,żeby jedno z drugim współgrało..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, ćwicz  tak jak ćwiczysz, może bardziej na padzie jednak niż na kolanach, problem mówisz pojawia się kiedy przechodzisz z "czegokolwiek" na pada, powiem ci po pierwsze: pojawi się również jak przejdziesz z pada na werbel (nie tylko z powodu jakości odbicia, szokować będzie cię również hałas)po drugie : pojawi się też po przerwie w ćwiczeniach- zacznie ci wszystko już super wychodzić,zrobisz przerwę i może się okazać że wszystko trzeba zacząć od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...