Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A chciałem zrobic temat o tym Panu !! :)

 

Perkusista grupy Rush

 

Bębny to DW

 

Blaszki firmy Sabian - sygnowany model Paragon

 

Ibecnie DW & Sabian na 30 lecie jego gry wypuszczają 30 sztuk limitowanego zestawu Neil'a

 

01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys czesto słuchałem Rush,i jakos o tej kapeli zapomnialem.Dzieki temu tematowi mam okazje ponownie bliżej przyjżec sie tej muzyce.Jesli chodzi o Neila, swietny perkusista z dużym doswiadczeniem,oprócz tego że jest dobry technicznie, gra ze smakiem. Co do Rush niezła progresywna kapela tylko ten wokal.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neil to niedościgniony wzór bębniarza rockowego. Ciekawe patenty urozmaicona gra i ciekawe rytmy metrum 17/16 robia wrazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perkusista jest niesamowity. Tempo którym gra jest kosmiczne, no chyba, że ja nie słyszałam szybszego :smile: Kolejność jego uderzeń sprawia wrarzenie jakby garł z playbaku(PS: nie wiem jak to się pisze, hehe) i nie nadoążał za nim.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak pewnie puscil sobie z magnetofonu ktory umiescil gdzies za garami
Nie sugeruję, że grał "nie na żywo" ;) Powiedziałam tylko, że to tak brzmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie genialny bębniarz. jest jednym z niewielu perkusistów którzy potrafią zagrać niemal wszystko. Mam informację dla PortnoyFana, dla Mike'a Portnoya Neil Part jest wzorem. W sumie Portnoy jest już na tyle dobry, że z biegiem lat może dorównać Partowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie genialny bębniarz. jest jednym z niewielu perkusistów którzy potrafią zagrać niemal wszystko. Mam informację dla PortnoyFana, dla Mike'a Portnoya Neil Part jest wzorem. W sumie Portnoy jest już na tyle dobry, że z biegiem lat może dorównać Partowi.
Ameryki nie odkryłeś :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=lOGcOYhBKho

 

Niezła animacja do YYZ. Polubiłem Rush i to bardzo. Neil to mistrzunio, jest bardzo wszechstronny i nie nudzi mu się gra po tylu latach, przeciwnie, dopiero co wydali Snakes And Arrows. Coś cudownego. Z jego powodu Portnoy żałuje że nie urodził się 20 lat wcześniej, to racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam informację dla PortnoyFana, dla Mike'a Portnoya Neil Part jest wzorem. W sumie Portnoy jest już na tyle dobry, że z biegiem lat może dorównać Partowi.

 

Wybacz ,ale mam wrażenie ze nie masz za dużego stażu z jakimkolwiek instrumentem.

w pewnym momencie nie można porównywać instrumentalistów na płaszczyźnie "..ten szybszy ,a ten lepiej gra takie, a taki podziały.."

Portnoy (a wiecie że go nie cierpię ;) )na pewno jest w stanie zagrać to wszystko co Neil Peart ,tyle ze jest już na tyle rozwiniętym muzykiem ,(chodzi mi o osobowość ,którą jesteś w stanie wyrazić po przez instrument)ze zabrzmiałoby to zupełnie inaczej.

 

U Neila słychać że gra wszystkie te rzeczy z niesamowitym spokojem ,jego gra mimo gęstości patentów jest dokładnie przemyślana.Natomiast Portnoy to matematyk,i nic nie poradzę że go nie trawie :smile: .Po prostu nie ma tego czegoś co mogłoby mnie zachwycić .

A co do Neil'a Peart'a to ...... jak się pisze SENSEI.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Portnoy (a wiecie że go nie cierpię ;)

Ja też ;)

 

Peart to genialny bębniarz - gra szybko, strasznie technicznie, jego gra jest bardzo przemyślana.

 

Kurcze własnie chciałem o nim temat założyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Portnoy (a wiecie że go nie cierpię ;) )na pewno jest w stanie zagrać to wszystko co Neil Peart ,tyle ze jest już na tyle rozwiniętym muzykiem ,(chodzi mi o osobowość ,którą jesteś w stanie wyrazić po przez instrument)ze zabrzmiałoby to zupełnie inaczej.

Słuchałeś może "Cygnus And The Sea Monsters" - Tribute Band Portnoya? Portnoy naprawdę potrafi się wczuć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie znam zbyt dobrze pearta...ale z tego co widzialem to niesamowicie techniczny perkusista... starczy popatrzec co wyrabia na werbelku w tym filmiku http://pl.youtube.com/watch?v=1bIchqJoxFQ

slod miod i orzeszki... w ogole to podoba mi sie jego styl gry.

a tak a propos... to moze mi ktos dokladnie opisac jakie talerze i bebny sa na tym filmiku? [chodzi mi mniej wiecej o rozmiary, rodzaj blachy, itp.] z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peart jest dobry, ale na pewno nie jest najlepszy... Poza tym w jego grze ( w niektórych partiach) można się doszukać prostoty, którą nieczający łykną jako skomplikowanie... ;) Uważam, że są lepsi... chociaż każdy perkusista jest po prostu inny, indywidualny. Nie umniejszając znakomitego warsztatu Peartowskiego powiem tyle, że w moim odczuciu ma miejsce w pierwszej dziesiątce światowej, aczkolwiek nie pierwsze i nie drugie...

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w ogóle nie ma takiego pojęcia jak "najlepszy perkusista,najlepszy gitarzysta ,czy najlepszy malarz "

 

na tym polega ideafix sztuki jako takiej ,po prostu coś ci sie podoba ,a coś nie i już

 

np moim ulubionym (na ten czas) perkusistą jest Ray Luzier , ale czy powiedziałem że jest najlepszy ...??

 

odpowiedz sobie sam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawodowy perkusista potrafiący się bawić podczas gry, co widać na koncercie (znakomitym!!) Rush in Rio oraz na jego własnym DVD Anathomy of Drum by Neil Peart. Wiele rzeczy, które zobaczyłem na tych DVD przeniosłem na własną grą co przyniosło dobry skutek końcowy :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do perkusji zgodzę się, że w tych najwyższych partiach nie występuje najlepszy perkusista tylko perkusista ulubiony bo nikt nie jest w stanie stwierdzic co umnie jeden czego nie potrafi drugi. Zaznaczam ze to sie tyczy tylko czolowki, bo granie np L.Urlicha a granie Van Halena to przepaść (oczywiscie na korzysc ALEXA VH), to samo sie tyczy np. Peart - T. Lee ( na korzysc Neila P.)rowniez kosmos...

Co do gitarzystow jest prościej. W melodii jednego czy drugiego można odnaleźć mase dzielących elementów ale już pozostawmy w sferze "ulubionej" wybor Eddie Van Halen, Joe Satriani, Stevie Vai, czy John Petrucci ;) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to samo sie tyczy np. Peart - T. Lee rowniez kosmos

deprecjonowanie tommy'ego lee to bład ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Neil to niedościgniony wzór bębniarza rockowego. Ciekawe patenty urozmaicona gra i ciekawe rytmy metrum 17/16 robia wrazenie.

 

Wiem, że napisane dawno temu, ale wie ktoś może, w jakiej piosence? :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pokazuje jak wszechstronnym jest muzykiem, ale trzeba przyznać, że swoje stałe patenty z Rush lubi powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pokazuje jak wszechstronnym jest muzykiem, ale trzeba przyznać, że swoje stałe patenty z Rush lubi powtarzać.

 

Szczerze to zawsze jakoś pomijałem tego perkusistę ale po tym filmiku jestem pod wielki wrażeniem ... "Kopara mi opadła" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...