Skocz do zawartości
serQ

ALESIS DM5 Pro Kit SURGE

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

 

jesli był juz taki temat to przepraszam ale potrzebuje pomocy jak najszybciej. Mianowicie.. Czy opłaca się kupić perkusje ALESIS DM5 Pro Kit SURGE ? nie tyle czy sie opłaca ale czy warto? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czesc chyba jestem w stanie ci pomoc. kupiłem taka sama perkusje jakies dwa miesiace temu. jestem z niej zadowolony jesli chodzi o pady sa ok dobrze sie sprawoja zbyt glosno nie chalasuja. co do modemu to jest ok ma 540 brzmień i 21 programowalnych ustawień perkusyjnych brzmienie jest powiedział bym darzdo dobre. tylko jest jeden mały problem modem czasami sie zawiesza... gram a tu nagle cisza... masakra nie wiem moze tylko u mnie tak jest ale modem zawsze mozna wymienic ;) powiem tak jesli jestes poczatkojacym perkusista to w sam raz. swietna do cwiczen na słuchawkach. do nauki polecam jesli chodzi o ocene padow i zestawu to do 10 daje 10 a modem 8 z dlatego ze mi sie zawiesza...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niko1988, napisz mi z łaski swojej, co to jest ten Twój "modem"? :smile:

Uważam, ze ten zestaw za ta cenę (około 4000zł) jest nieopłacalny. Za tą samą kwotę, można mieć na przykład zestaw padów Dig Drum:

http://allegro.pl/item801986828_perkusja_elektroniczna_dig_drum.html

a do tego o wiele lepszy moduł, na przykład używany Roland td-12, lub td-8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thanatos, Czemu jeżeli Dig Drum jest taki dobry jest tyle ofert sprzedaży na allegro? :) Słyszałem i sam sądzę że nie jest on zły ale dziwi mnie czemu na allegro jest 5-6 ofert :p Wiec Ja bym osobiscie powstrzymal sie od zakupu Dig Druma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cubix4, podaj linki do tych 5-6 aukcji, bo ja coś nie widzę...

 

Jest jedna aukcja samego producenta oraz była jeszcze aukcja człowieka, który po prostu ma za wysoką cenę, bo za mocno używany sprzęt chce dostać więcej kasy niż za nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest jeden mały problem modem czasami sie zawiesza...

 

niko,te moduły mają złe zasilacze.Zlikwidowałem ten problem po dorobieniu zasilacza stabilizującego napięcie,tym bardziej,że każdy z tych nowych modułów ma odmienną charakterystykę poboru napięcia i dorabiać należy do konkretnego egzemplarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moge się wtrącić Thanatos, ma racje Dig Drum to dobry zestaw za dobrą kase a jeszcze z modułem Rlanda to całkiem fajny zestaw a co do Alesisa to troche dziwne że się wiesza jak by mi coś takiego zrobił na scenie to porażka mało to profesionalne .Roland ne zna takich problemów dlatego ROLAND TO ROLAND a NAJLEPIEJ TD 12 ALBO 20. :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Thanatos, Czemu jeżeli Dig Drum jest taki dobry

On jest bardzo dobry i kropka :smile: Obecnie testuje werbelek wykonany przez Pana Kazimierza i nie ma nawet porównania z o wiele droższymi produktami. Oczywiście na korzyść Dig-Druma. Pan Kazimierz robi bębny na systemie Rolanda, ale na szczęście nie za rolandowskie ceny.

serQ, za resztę z 4000 zł, która Ci zostanie po zakupie tego zestawu, możesz mieć nawet używanego Rolanda td-12, a to naprawdę zadowalający moduł. Alesis dm5, to o wiele niższa półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest moj modem

http://www.musiciansbuy.com/mmMBCOM/images/alesis/alesis_dm5prokit_Module.jpg

 

mocie chłopaki racje bo do grania na scenie ten moduł sie nie nadaje...grasz a tu sie zawiesił totalna wtopa hehe... szczerze mowiac chciałem kupic sobie perkusje akustyczna od samego poczatku byłem za akustykiem ale pech chciał ze mieszkam we flacie i troche lipa gdybym grał na akustyku to bym za czesto miał policje na karku... za chłasowanie... dlatego niemiałem wyjcscia i kupiłem elektroniczna a dlaczego alesis dm5 szczerze mowiac jestem poczatkujacym perkusista gram dopiero od 2 miesiecy w sumie to sie ucze;) dlatego nie przywiazywałem uwagi co do sprzetu. jesli chodzi o ceny to nie zwracałem na to szczegolnej uwagi bo w pl a w uk z cenami jest inaczej... cały zestaw kosztował mnie 380funtow całe nic dla mnie do nauki jest ok w upływem czasu z postepami mojej gry bede myslał o lepszym zestawie i pewnie za akustykem ale na poczatek to mi wystarcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepszym zestawetm aLesis dm 5pro surge czy Yamaha DTXPress IV STD.

 

 

Czy talerze surge sa głosne i ilu strefowe?

ilu strefowy jest werbel w alesisie?

 

i jakia z tych perkusji posiada lepsze brzmienie,moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jest jeden mały problem modem czasami sie zawiesza...

 

niko,te moduły mają złe zasilacze.Zlikwidowałem ten problem po dorobieniu zasilacza stabilizującego napięcie,tym bardziej,że każdy z tych nowych modułów ma odmienną charakterystykę poboru napięcia i dorabiać należy do konkretnego egzemplarza

 

A czy poradził by sobie z tym problemem dobierajac mocniejszy zasilacz??

A jak mniej wiecej dobrac zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia "mocniejszego" zasilacza, tylko wykonanie nowego pod konkretny moduł,ponieważ seryjne zasilacze w wielu przypadkach zawodzą.Z uwagi na to,że mieszkasz w Ldn,a tam,wątpię,żebyś znalazł fachowca,to może spróbuj kupić alesisa DM5,bez" pro",albo tańsza wersja alesisDM4,mający opinię nie do zajechania i bezawaryjnego.Na e bay`u brytyjskim,usa,bywają b. tanie.Sam nie kombinuj z tym zasilaczem,zwłaszcza,że firma alesis stosuje wyjątkowo zasilacze na prąd zmienny.Swój moduł,albo opyl,albo trzymaj na wszelki wypadek,a kiedy będziesz w Kraju,zawsze możesz umówić się z gostkiem,przyjechać z mod.,a on Ci zrobi od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest kwestia "mocniejszego" zasilacza, tylko wykonanie nowego pod konkretny moduł,ponieważ seryjne zasilacze w wielu przypadkach zawodzą.Z uwagi na to,że mieszkasz w Ldn,a tam,wątpię,żebyś znalazł fachowca,to może spróbuj kupić alesisa DM5,bez" pro",albo tańsza wersja alesisDM4,mający opinię nie do zajechania i bezawaryjnego.Na e bay`u brytyjskim,usa,bywają b. tanie.Sam nie kombinuj z tym zasilaczem,zwłaszcza,że firma alesis stosuje wyjątkowo zasilacze na prąd zmienny.Swój moduł,albo opyl,albo trzymaj na wszelki wypadek,a kiedy będziesz w Kraju,zawsze możesz umówić się z gostkiem,przyjechać z mod.,a on Ci zrobi od strzała.

 

 

No masz racje o fachowca tu ciezko a do pl niewiem kiedy pojade wiec albo zmienie modol albo kupie sobie perke akustyczna ale to jak bede mial warunki zeby na niej grac bo narazie to tylko elektroniczna mi zostaje ale dziekuje za pomoc jestem Ci winien duze piwo;) teraz mam w planie kupic zewnetrzna karte muzyczna zeby podloczyc perke pod laptopa i nagrywac to co gram:) i mam do Ciebie jeszcze takie pytanko jesli masz alesisa dm5 to chyba jestes w stanie mi pomoc a wiec

 

 

 

GDY KUPILEM ALESISA W ZESTAWIE JEST TAKI KABEL KTORY Z JEDNEJ STRONY MA JEDNA KONCOWKE (CZARNA) A Z DRUGIEJ STRONY DWIE (CZERWONA I BIALA) I DO CZEGO ON JES?? JA GO WYKORZYSTALEM DO PODLOCZENIA STOPY HIHATU A ALE JEDNA KONCUWKA JEST LUZNA DO NICZEGO WPIETA WSZYSTKO CHODZI TAK JAK MA BYC ALE MYSLE ZE DOCZEGOS ONA POWINNA BYC A NIEWIEM ZA BARDZO DO CZEGO?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel służy do podłączenia dwustrefowego werbla, robisz tak wpinasz jedną końcówkę (stereo) do werbla, rozpoznasz dwustrefowy po naklejce na spodzie (bodajze dual-pad), a dwie końcówki (mono) wpinasz do modułu. Jedna jako werbel, druga jako obręcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,DanielosPL dobrze tlumaczy.Ja wpinam czerwona koncowke w wejscie w module "snare",a biala w dowolne pozostale,gdzie mozesz zaprogramowac wedle uznania dzwiek obreczy.Czyli robisz dwustrefowy werbel,o tyle uniwersalny,ze w obreczy moze byc tamburino,kastaniety,cowbel itp. Powodzenia.Skad wiesz,ze lubie piwo? :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki co ja bym bez was zrobil ;) a skad wiem ze lubisz piowo?? grzechem by bylo go nie lubiec ;)

 

michalka6 i jeszcze jedno pytanko macie moze polska instrukcje obslugi?? :???:

sorki ze tak o wszystko was pytam no ale nie mam skad wziasc a przydala by mi sie jesli tak to prosil bym o wyslanie niko1988-1988@o2.pl i juz sie zamykam hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=22470 jakis czas temu prosiłem o instrukcję i niestety się nie doczekałem ale z tego co widziałem ktoś tam dostał, trzeba by do gościa napisać i poprosić żeby podesłał dalej.

 

Mi w się w sumie nie pali bo instrukcji na razie nie potrzebuje a jak mam jakieś wątpliwości to z inglisza skorzystam ale dobrze było by mieć wersję PL pod ręką gdyby coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym temacie http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=22470 jakis czas temu prosiłem o instrukcję i niestety się nie doczekałem ale z tego co widziałem ktoś tam dostał, trzeba by do gościa napisać i poprosić żeby podesłał dalej.

 

Mi w się w sumie nie pali bo instrukcji na razie nie potrzebuje a jak mam jakieś wątpliwości to z inglisza skorzystam ale dobrze było by mieć wersję PL pod ręką gdyby coś.

 

 

No widzialem ten temat i tez napisalem zeby mi wyslali na emaila no ale nic brak odpowiedzi a tam chyba tez pisze michalka6 ze on dostal od kolegi i ma to wiec moze by wyslal dlatego tu oto zapytalem :))

 

[ Dodano: 28-01-2010, 23:56 ]

To nie jest kwestia "mocniejszego" zasilacza, tylko wykonanie nowego pod konkretny moduł,ponieważ seryjne zasilacze w wielu przypadkach zawodzą.Z uwagi na to,że mieszkasz w Ldn,a tam,wątpię,żebyś znalazł fachowca,to może spróbuj kupić alesisa DM5,bez" pro",albo tańsza wersja alesisDM4,mający opinię nie do zajechania i bezawaryjnego.Na e bay`u brytyjskim,usa,bywają b. tanie.Sam nie kombinuj z tym zasilaczem,zwłaszcza,że firma alesis stosuje wyjątkowo zasilacze na prąd zmienny.Swój moduł,albo opyl,albo trzymaj na wszelki wypadek,a kiedy będziesz w Kraju,zawsze możesz umówić się z gostkiem,przyjechać z mod.,a on Ci zrobi od strzała.

 

 

co myslisz o tym??? to wypowiedz kolegi z forum twierdzi ze dobranie mocniejszego zasilacza poradzi sobie z zawieszaniem sie modulu

 

Jeżeli chodzi o zawieszanie się modulu to jest to kwestia zasilacza.Alesisy sa dramtycznie czułe na minimalne nawet spadki napięć.Należy kupic zasilacz(lub przedstawic sprawę w np zakladzie naprawiajacym elektronike i poprosic o wykonanie mocniekszego zasilacz)I już.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do instrukcji to nie wiem, ja jej nie mam, a ludzie do mnie piszą żebym im przesłał.

Musisz popytać, napisz do michalka6.

 

A co do drugiego pytania to już Ci odpowiedziałem w 3 pozostałych tematach w których pytasz o to samo.

Wybacz ale robisz syf na forum. Wydaje mi się że wystarczy poruszyć temat w jednym wątku i z pewnością Ci ktoś odpowie zamiast odgrzebywać tematy sprzed roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy temat jest jeszcze aktualny, ale co tam...

 

Niedawno (tydzień temu) kupiłem właśnie ten zestaw i jestem z niego całkiem zadowolony. Co do zarzutów o cene - oczywiście ze jest niewarty 4000zl, ale na eBayu można go kupić u naszych zachodnich sąsiadów poniżej 2000 (wiem, bo sam tak kupiłem - nówka, ze sklepu na gwarancji) i w tej granicy cenowej wątpie aby można było znaleźć coś ciekawszego. Jeśli chodzi o samo DM5 to oczywiście idealne nie jest. Ma sporo brzmień, z których 90% nigdy nie użyjesz (jest np. kupa jakichś bitów hip-hopowych czy innego techno), ale można znaleźć parę w miarę ok. Wielką wadą dla mnie jest brak wbudowanego metronomu oraz gniazda do podłączenia metronomu albo mp3player z zewnątrz. Dodatkowo pady z tego zestawu sa dosyc glosne (co ciekawe blachy Surge sa ok jeśli chodzi o głośność) wiec trzeba sie liczyc z wymiana naciagów jeśli zależy Ci na ciszy.

 

Dodatkowo ten zestaw (nie wiem czy standardowy DM5 Pro też jest taki sam) posiada dwustrefowy pad werbla oraz dwustrefowy Ride. Po podłączeniu wszystkiego pozostają jeszcze dwa wolne wejścia triggerów/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś paru miesięcy mam tą perkusję i mam parę pytań kwestii technicznej.

Mianowicie :

1)Czy ktoś z was próbował wyciszać stopę

2)Co jest potrzebne przy podłączaniu do superiora czy też ezdrummer'a. Sam próbowałem korzystając z kabla midi-usb za jakieś śmieszne pieniądze ale opóźnienie zabijało. Wiem że na pewno jest potrzebny jakiś interfejs MIDI i tutaj pojawia się kolejne pytanie. Jaki ? Zależy mi tylko i wyłącznie by było Midi In i wyjściu USB lub firewire.

3)W jaki sposób podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku. Obecnie do portu na słuchawki mam podpięty rozdzielacz Y ale dźwięk jest cichszy o jakieś 40% więc znacznie trudniej się gra.

4)Jak nagrywać dźwięk przez komputer tak by jakość była zadowalająca, a najlepiej bez stratna. Wcześniej nagrywałem starym odtwarzaczem MP3 z wejściem line-in ale dźwięk nagrywał się w tak beznadziejnej jakości, że inny sposób nagrywania jest konieczny (swoją drogą nagrałem drum cover na tej perkusji

)

5)W najbliższym czasie mam zamiar założyć poprawnie naciągi siateczkowe. Jakieś porady ?

 

To chyba tyle, czekam na odpowiedź/dzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co jest potrzebne przy podłączaniu do superiora czy też ezdrummer'a. Sam próbowałem korzystając z kabla midi-usb za jakieś śmieszne pieniądze ale opóźnienie zabijało. Wiem że na pewno jest potrzebny jakiś interfejs MIDI i tutaj pojawia się kolejne pytanie. Jaki ? Zależy mi tylko i wyłącznie by było Midi In i wyjściu USB lub firewire.

3)W jaki sposób podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku. Obecnie do portu na słuchawki mam podpięty rozdzielacz Y ale dźwięk jest cichszy o jakieś 40% więc znacznie trudniej się gra.

4)Jak nagrywać dźwięk przez komputer tak by jakość była zadowalająca, a najlepiej bez stratna. Wcześniej nagrywałem starym odtwarzaczem MP3 z wejściem line-in ale dźwięk nagrywał się w tak beznadziejnej jakości, że inny sposób nagrywania jest konieczny (swoją drogą nagrałem drum cover na tej perkusji

)

 

Mialem dokladnie taki sam problem. Problem prawdopodobnie spowodowany jest kiepska karta muzyczna w komputerze. Tak sie sklada, ze mam rowniez multiefekt gitarowy POD X3 Live, ktory dziala jako zewnetrzna karta muzyczna i gdy uzywam jego jako wyjscia audio to opoznien nie ma. Ogolnie mam wpietego Alesisa przez kabel USB-MIDI prosto do PCta, w Reaperze, ktorego uzywam go nagrywania ustawilem wyjscie przez ASIO na PODa. Tworze nowa sciezke, na ktorej ustawiam EZDrummera, podpinam sluchawki do PODa i tak gram.

 

W ten sam sposob moge sobie latwo dolozyc metronom czy puscic audio w tle.

 

Mozna rowniez wpiac Alesisa do PODa (ma wejscie MIDI) kablem MIDI-MIDI i uzyc go rowniez jako urzadzenie wejsciowe.

 

Co do nagrywania to nie polecam nagrywac liniowego sygnalu z Alesisa z dwoch powodow:

1. MIDI daje Ci duzo wieksze mozliwosci (np. mozesz wyrownac gary)

2. Brzmienia DM5 sa (moim zdaniem) kiepskie

 

Problem z rozwiazaniem, ktore uzywam jest taki, ze POD X3 jest drogim urzadzeniem (cos kolo 1900 zl nowy kosztuje), i jesli nie grasz przy okazji na gitarze to bedzie to kasa wyrzucona w bloto, ale moze uda znalezc Ci sie inna karte muzyczna wyspecjalizowana wlasnie w nagrywaniu MIDI za sporo mniej. Jesli chodzi o to co w standardzie ma kazdy PC to najlepiej od razu zapomniec o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POD X3 jest dla mnie faktycznie bezsensu bo do gitary się nie dotykam.

Zastanawiałem się nad Alesis IO 2 http://www.alesis.com/io2 ale nie jest mi szczerze mówiąc potrzbny 2 kanałowy interfejs. A kartę dźwiękową w komputerze mam zintegrowaną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...