Skocz do zawartości
Quentin

Jakie naciągi do Pearl Vision VX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem

Perkusji Pearl Vision VX 825F

 

korpus: brzoza/lipa amerykańska

 

TT 10 + TT 12 + FT 14 + BD 22x18 + SD 14x5,5

 

Mam jedno ważne pytanie (szczególnie do posiadaczy tego samego zestawu), i mam nadzieje, że wy, jako doświadczeni perkusiści mi na nie odpowiecie. Jakie wybrać naciągi do tego zestawu?

 

Autualnie gram na Evansach Genera G1 na tomach, werbel: Evans Genera HD, stopa: Evans emad 22''.

rezonansy wszędzie "fabryczne" pearl'owskie.

Powiem szczerze, że nie jestem zadowolony z ich brzmienia mimo stosowania tłumików (np. moongel).

Jezeli jesteście w stanie, to doradźcie mi, jakie naciągi dobrze brzmią na tym zestawie, jest to dla mnie istotna informacja. A byłoby kosmicznie, gdybyscie znaleźli jakieś próbki dźwiękowe.

 

Muzyka w kierunku której zmierzam to hard rock/rock

 

pozdrawiam.

 

P.S.

Jeżeli moje pytanie bylo juz zadane wczesniej z góry przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to powtarzam, powtorze i tym razem:

 

Werbel:

Gora - Evans Power Center Reverse Dot

Dol - Remo Ambassador Resonant

 

Tomy:

Gora - Remo Emperor Clear (Coated dla troszke bardziej skupionego brzmienia)

Dol - Remo Diplomat Clear/Aquarian Hi-Frequency

 

Bass Drum:

Uderzany - Evans EQ3/Remo PS3

Rezonans - Evans EQ Resonant/Aquarian Regulator (ja mam pierwszy).

 

Dla mnie idealne zestawienie naciagow. Jesli jestes fanem Evansow, to na dol werbla dajesz G1, a na gore tomow G2. Na zadnych innych naciagach moj zestaw nie brzmial tak dobrze jak na tych i w sumie nie czuje juz potrzeby zmiany na nic innego ;). A, oczywiscie bez zadnego tlumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do cięższego grania (generalnie) podwójne naciągi, charakterystyki są na stronach producentów i sklepów. Możesz wybrać takie z wbudowanymi tłumikami(Pinstripe, EC2) bądź bez(Emperor, G2). Obstukiwałem VX' na G2 i brzmiał co najmniej zadowalająco. Ja swojego Olympica polubiłem dopiero po zdjęciu tłumików i porządnym nastrojeniu. Przemyśl to. I powiedz jeszcze, czy stosujesz tłumiki tylko dlatego że bębny wybrzmiewają za długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, stosuje dlatego, głównie w werblu (jest metalowy) bo za długo wybrzmiewają. aczkolwiek dźwięk tomów na wspomnianych naciągach ktorych uzywam nie podoba mi sie. Kupilem takie na jakich gra perkusista AC/DC, ale nie przemyslalem tego, ze u mnie nie beda brzmialy tak jak na jego sprzęcie, wiec teraz przed zakupem nowych pytam was o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napisał, że jak na tych naciągach Ci nie brzmi to nie jest to sprawa naciągów - bo na tych naciągach nie może brzmieć źle, jak tylko się umie je ustawić.

A że można założyć inne to wiadomo. Natomiast czy będzie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz? a to może jest wina rezonansów fabrycznych, że to brzmienie jest takie "beczkowe" jeśli wiecie o co mi chodzi. (że dźwiek przypomina nie co dźwięk uderzanej metalowej beczki :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rezonansowe stare z zestawu i nie narzekam - one się nie wyrabiają - przecież leżą sobie w spokoju. Kwestia stroju bębnów.

Hmmm no chyba, że jest coś nie tak z krawędziami w Twoich bębnach - są nierówne i ciężko cośkolwiek zrobić - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem je stroić naprawdę w różny sposób (rozne napiecie), przy pomocy stroika TAMA TW100. Mimo wszystko, mimo tego, ze jestem jeszcze laikiem w porownaniu do was, myśle, że to po prostu nie mój dźwięk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiń myśl.

Mówiłem o naciągach rezonansowych na tomach - akurat u mnie są nie najgorsze DW. Polecasz jednak wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiń myśl.

Mówiłem o naciągach rezonansowych na tomach - akurat u mnie są nie najgorsze DW. Polecasz jednak wymienić?

 

Jeśli jesteś zadowolony z brzmienia to nie zmieniaj. Ale nie zgodzę się z twierdzeniem że się nie zużywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

w swoim VX studio, wzmienilem jak narazie naciagi 10'12'14'16' z pearlowskich na Evans G2 Coated, i powiem wam że jest to dokładnie to czego szukałem:) Skupione punktowe brzmienie, to jest to ;) nastroiłem je tak jak umiałem, i oszalałem:) Jestem ciekaw co powiedzą po strojeniu stroikiem od pajordarka:)

 

W następnym miesiacu wymiana naciągu centralki na EQ3... Potem rezonansy i czego chcieć więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skupione punktowe brzmienie, to jest to ;) nastroiłem je tak jak umiałem, i oszalałem:) Jestem ciekaw co powiedzą po strojeniu stroikiem od pajordarka:)
To postrój sobie bębny z mikrofonem na komputerze w programie Cool Edit Pro 2000 z analizatorem widma - to dopiero odkryjesz granie na perkusji ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...