Skocz do zawartości
Lavoriel

one handed roll

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, o to wytłumaczenie techniki Johnny Rabba, Buddy'ego Rich'a i Jojo Mayera. Jeśli któremuś modowi się spodoba proszę o przeniesienie do działu perkusja;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, to trudno wytłumaczyć. Polega to dokladnie na tym samym co free hand tylko tu krawędź z werbla zatępujemy uderzeniam z palców. Czyli uderzenie z nadgarstaka a potem z palców. To trudne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dremor, wiem na czym to polega, a wytłumaczyć w miarę łatwo, trudniej się tego wyuczyć, wszystko jest na filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w spacji leży

 

Napisał "proszę, o to" a miało być "proszę, oto" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Cień napisał, po za tym myślałem, że zauważycie słówko "to". Przepraszam za nie porozumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nieporozumienie" - pisze się razem, nie rób więcej takich rzeczy bo znowu prowokujesz dziwne zdarzenia ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, a uważałem, że by sie nie pomylić specjalnie.

Dzisiaj miałem kontakt z tyloma anomaliami językowymi, że wysiadam ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskrzeszam temat.

 

Interesuje mnie jedno - KTO Z WAS POTRAFI COŚ TAKIEGO ZROBIĆ? Oglądam te filmy na youtube (np. ten

) i nie mogę uwierzyć - to jakieś kurna owady (faktem jest, że tu widać tylko rękę)!

 

Osobiście zdarza mi się ćwiczyć moellera i OC (powiedzmy, że nie jest to dla mnie priorytet), ale nie wyobrażam sobie osiągnięcia TAKIEJ szybkości i równomierności tymi metodami. Czy tylko ja mam z tym problem? Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że Loszmi coś podobnego pokazywał na zlocie w Wawie podczas konkursu na solówkę werblową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, filmów jest od cholery i metod też parę, ale mi chodzi o konkret - UMIESZ? Jeśli tak, to jak długo to ćwiczyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to wytłumaczone. Jest to technika możliwa jedynie na werblu/tomach - także na talerzach jej nie zastosujesz. Ta technika nie jest bardzo trudna do nauczenia. Jej wady to stosunkowo mała głośność- a przynajmniej mi ciężko było zagrać mocniej.

 

PS.Spóźniłem sie z odpowiedzią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chłopaki - wytłumaczone jest w tysiącu miejsc. Tak samo, w necie znajdziesz tysiące opisów lewitacji i wychodzenia z ciała.

 

Ja pytam KTO _U_M_I_E_ to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pytam KTO _U_M_I_E_ to zrobić.

 

nie rozumiem o co ci chodzi skoro sam sobie odpowiedziałeś?

 

Loszmi

 

poza tym nie wiem co ci da wiedza kto na forum coś takiego umie zrobić. wszystko masz jasno, prosto wytłumaczone w wielu filmach, a

filmów jest od cholery
.

 

wytłumaczone jest w tysiącu miejsc. Tak samo, w necie znajdziesz tysiące opisów lewitacji i wychodzenia z ciała.

 

:doubt:

 

świetne porównanie. co ma piernik do wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym jesli umieja to zrobić autorzy tych instruktarzowych filmów to znaczy ze da sie to zrobic i Ty tez dasz rade bo przecierz ci co nagrywają szkółki to tez ludzie a nie kosmici którzy robia cos nieosiagalnego... dlatego to bez sensu pytac czy ktos z forum to umie tylko poprostu to poćwiczyc...

pzdr:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenix, Dublus:

Nie zgodzę się z Waszym stanowiskiem. Na filmach można zobaczyć wiele rzeczy - ludzi połykających ogień, skaczących z dużych wysokości lub wykonujących obliczenia na wściekle wielkich liczbach. Nie oznacza to wcale, że ćwiczenie tych zajęć przeze mnie kiedykolwiek przyniesie podobny efekt - mogę zwyczajnie nie mieć do tego predyspozycji psychicznych lub fizycznych.

 

Dlatego chciałbym wiedzieć, ile jest osób wśród forumowiczów, które obejrzały te filmiki, poćwiczyły i zdołały (w jakim czasie?) osiągnąć podobny efekt. Do tej pory odzywają się tylko ludzie, którzy widzieli filmy i WIEDZĄ - ja też widziałem, wiem i nic z tego nie wynika. Czy odezwie się ktoś, kto z pełną odpowidzialnością za słowo powie, że tak UMIE? I powie, ile czasu to ćwiczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto z pełną odpowidzialnością za słowo powie,

 

A po kiego ma ktoś przysięgać? Nie wierzysz to się nie ucz i skończ drążenie tematu. To skomplikowana technika o średnich możliwościach zastosowania. Mało kto jej potrzebuje.

Skoro poddajesz w wątpliwość swoje predyspozycje to fakt, że ktokolwiek na forum umiałby coś takiego zagrać daje Ci dokładnie tyle samo co "filmiki".

 

Obejrz sobie "Secret weapons For The Modern Drummer".

 

Btw. gdybyś miał na imię Tomasz, byłaby w tym jakaś symbolika... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieniu, nie mówię, że nie wierzę i nie wymagam przysięgania. Odzywasz się przywołując mnie do porządku, ale znowu - nie piszesz, że Ty umiesz.

 

A mi chodzi mi o prostą statystykę - czy jest to umiejętność, którą każdy może sobie wyćwiczyć, kto się naprawdę przyłoży, co potwierdzałoby, że zaraz się odezwie kilka osób i powie konkretnie "tak, umiem, gram szesnastki jedną ręką w tempie 250, siedziałem nad tym ostro trzy miesiące/wyniki zobaczyłem po pięciu latach", czy też jednak wymaga to jakichś ponadprzeciętnych predyspozycji i jedyną odpowiedzią na moje pytanie nadal będą tylko odsyłacze do podręczników, filmików i szkółek.

 

I nie uważam wcale, że to jest technika mało potrzebna. A w każdym razie nie mniej niż bicie rekordów na twinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest to umiejętność, którą każdy może sobie wyćwiczyć, kto się naprawdę przyłoży

 

To dotyczy praktycznie dowolnej umiejętności.

 

A co do tej techniki - siedziałem nad nią kilka dni. Efekt był. Zarzuciłem ćwiczenia bo stwierdziłem, że jest nieefekciarska ale nieefektywna w normalnym graniu z zespołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieniu, mógłbyś rozwinąć tą: "Zarzuciłem ćwiczenia bo stwierdziłem, że jest nieefekciarska ale nieefektywna w normalnym graniu z zespołem." wypowiedź? Tzn. co było w tej technice nieefektywnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd się wkradł - miało być: "Efekciarska, ale nieefektywna".

To znaczy, że się nie sprawdza w muzycę którą gram. Wymaga precyzji, na którą mnie nie stać ze względu na fakt rzadkiego grania koncertów na swoim zestawie. A jeżeli czegoś nie można pokazać to po co mi to? Szpanować na forum nie potrzebuję, manualnie mnie to nie rozwinie bardziej niż inne techniki. Po prostu - bezużyteczny bajer - jak iluminatory na okręcie podwodnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko dodam na koniec tej dyskusji, że sam jojo mayer powiedział na jednym z filmików że tej techniki używa głównie kiedy jest w sklepie muzycznym, żeby zaszpanować, bo w grze na zestawie średnio się przydaje. jest to potwierdzeniem słów Cienia że jest to po prostu

bezużyteczny bajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...