Jump to content
  • 0

Question

Hej, mam dylemat, posiadam talerz Crush Paiste 101 14" i myślę o zakupie 16". Myślę o używaniu obydwu blach, bo będą się razem fajnie komponowały. Zastanawiam się jednak, czy zna ktoś może ''sprawdzone" miejsce, w którym nie przepłacę. 

Jeśli ktoś zna talerz w tej cenie, który może być lepszy lub podobnie atrakcyjny- proszę o rady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jakby to nie miało znaczenia to olałbym to co napisał kajooo i pewnie byś "odpuścił" i kupił pst5 lub jakieś turki,ale oprócz uogólnionego poglądu że brąz brzmi lepiej od mosiądzu to jest jeszcze coś takiego jak narząd słuchu i moim zdaniem w niektórych wypadkach mosiądz brzmi lepiej od taniego/typowego talerza z brązu. Określe to w ten sposób: niektóre cienkie blachy z mosiądzu są bliższe brzmieniu "ciemnych" crashy albo ride . tutaj musisz pokierować się słuchem i preferencjami, weź też pod uwagę że za dobrego crasha albo ride w klimacie ciemnego/suchego brzmienia trzeba sporo zapłacić a mosiądz (gdzieś wychaczony na słuch) będzie dużo tańszy. No i na koniec zwracam honor kajooo: w jasnych brzmieniach  górują blachy z brązu (w tych tańszych opcjach) ale faktycznie za cenę nowego pst3 kupisz spokojnie jakiś turecki produkt a nawet jakiegoś sabiana wyhaczysz jak będzie okazja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Crasha z mosiądzu w zestawie potraktowałbym raczej jako blaszkę efektową nawiercając nity bądź jakieś inne dzyndzelki .Samo brzmienie takowych mnie boli, więc nie używam. Ale to opinia subiektywna jest, i jak pisałeś nierząd słuchu każdy posiada i nim kierować się należy. PZDR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...