Skocz do zawartości

Pytanie

Hej, mam dylemat, posiadam talerz Crush Paiste 101 14" i myślę o zakupie 16". Myślę o używaniu obydwu blach, bo będą się razem fajnie komponowały. Zastanawiam się jednak, czy zna ktoś może ''sprawdzone" miejsce, w którym nie przepłacę. 

Jeśli ktoś zna talerz w tej cenie, który może być lepszy lub podobnie atrakcyjny- proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jakby to nie miało znaczenia to olałbym to co napisał kajooo i pewnie byś "odpuścił" i kupił pst5 lub jakieś turki,ale oprócz uogólnionego poglądu że brąz brzmi lepiej od mosiądzu to jest jeszcze coś takiego jak narząd słuchu i moim zdaniem w niektórych wypadkach mosiądz brzmi lepiej od taniego/typowego talerza z brązu. Określe to w ten sposób: niektóre cienkie blachy z mosiądzu są bliższe brzmieniu "ciemnych" crashy albo ride . tutaj musisz pokierować się słuchem i preferencjami, weź też pod uwagę że za dobrego crasha albo ride w klimacie ciemnego/suchego brzmienia trzeba sporo zapłacić a mosiądz (gdzieś wychaczony na słuch) będzie dużo tańszy. No i na koniec zwracam honor kajooo: w jasnych brzmieniach  górują blachy z brązu (w tych tańszych opcjach) ale faktycznie za cenę nowego pst3 kupisz spokojnie jakiś turecki produkt a nawet jakiegoś sabiana wyhaczysz jak będzie okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Crasha z mosiądzu w zestawie potraktowałbym raczej jako blaszkę efektową nawiercając nity bądź jakieś inne dzyndzelki .Samo brzmienie takowych mnie boli, więc nie używam. Ale to opinia subiektywna jest, i jak pisałeś nierząd słuchu każdy posiada i nim kierować się należy. PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kiepski, kajooo, dzięki za pomoc w podjęciu decyzji, chyba najlepsze będzie pst5 midium crash 16" (bo te rock trochę mi nie pasuje). Szczerze mówiąc, przez chwilę myślałem jeszcze o Zildjianie, ale... Eeeeeeeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...