Skocz do zawartości
kapuch

Jakie słuchawki do metronomu?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do kupna metronomu i chce od razu kupic jakies dobrze wyciszajace słuchawki. Wiem było o tym w innych tematach, lecz chciałbym zeby był on osobny.

fundusz to ok 50 zł.

 

Prosiłbym o dokladne propozycje (model i miejsce gdzie mozna kupic)

 

Z gory wielkie dzieki!

 

PS probowałem z tłumiacym i dousznymi (tak jak robi np shalaq) na porzyczonym metronomie, ale nie było to wygodne dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego potrzebne są słuchawki tzw. zamknięte izolujące dźwięki z zewnątrz. Za 50 zeta może być problem, chyba że używane. Od 100 zł się chyba takie zaczynają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepsze są AKG K81, nie tylko do metronomu ale i mp3, odsłuchu, nagrywania - czego tylko chcesz. Jedynie cena troszkę boli - blisko 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

ja z tym samym pytaniem ...jakie słuchawki dobre

tylko ze chcialbym takie bez skoorki bo to mozna uszy odparzyc sobie ...moze jakies douszne? (dodupne) by sie znalazly ciekawe i dobre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

o jejku ..ale z tym dodupne to ja tylko zartowalem :p ale dzienki

 

[ Dodano: 19-12-2006, 21:45 ]

heh jaka słuchawka jest leprza ? elektromagnetyczna ?Dynamiczna? czy moze krystaliczna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam słuchawy wygłuszające Peltor Optima I są lux, kupiłem za 25 zł na allegro, a w sklepie BHP są po 45 zł i pod nie wkładam douszne za kilka złotych do metronomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja długo nosiłem się z zakupem jakiś lepszych słuchawek, zapytałem Cienia o te AKG k81, które tak chwali. Napisał mi krótką notatkę na ich temat i zakupiłem sobie pod choinkę takowe. Są świetne - do metronomu, mp3 i wszystkiego innego. Na dodatek wygodne i ładne :) Polecam (tylko cena trochę zniechęca, ale warto)

 

 

Przy okazji dzięki dla Cienia :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

czy słuchawki AKG k81 tłumia wysarczajaco otoczenie by mozna grać głośno i słyszeć metronom lub muzyką do której się gra, oczywiście nie ustawiajac go jakos bardzo głośno? Zastanawiam się czy za ta cene można kupić wogóle takie słuchawki. Podobno bardzo dobre są beyerdynamic DT 770M ale sa bardzo drogie i nie wiem czy jest sens tyle wydawać. Ja mam jakies creative'y i jak gram głosniej to nic nie słysze momentami co w nich leci, wiec są one otwarte raczej. Zastanawiam się więc jakie sobie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem 2 posty wyżej - super do metronomu i mp3. Czyli że można z tym grać i dobrze się spisują.

 

PS. popatrz na takie słuchawki "vic firth" tłumiąco-grające. Z tego co wiem są niezłe, a w sumie dość tanio można dostać (cena trochę wyższa od tych akg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownież mialem problem ze znalezieniem dobrych sluchawek , tyle ze ja je chcialem kupic do 100zl i efekt tego był ze kupilem duzo drozsze i jestem z nich zadowolony a mianowicie kupilem Kosy ur 40 http://www.allegro.pl/item192890139__koss_ur40_tytanowe_gwarancja_wieczysta_.html

 

Rowniez te sluchawki są calkiem niezle jesli nie zalezy Ci na izolacji.

http://www.allegro.pl/item196630229_sluchawki_k26p_akg_k_26p_nowe_fv_gwar_24_pl_wilk.html#photo

 

 

Na rynku są typy sluchawek zamknietych i otwartych. Zamkniete izoluja, otwarte nie. w otwartych masz z kolei wentylacje. ja dodam moze jeszcze akg k66 p do konkurencji z UR-40. Nie polecam tanich sennheiserow w stylu hd 477 (nizsze sa ponoc jeszcze gorsze). jedynie hd201 moim zdaniem jak za swoja cene graly calkiem przyzwoicie, ale sa zamkniete

Zamknięte tłumią dźwięki z otoczenia (przynajmniej teoretycznie) ale też bardziej "grzeją" w uszy.. Poza tym zazwyczaj mają węższą scenę i większy bas.

Dokanalowymi sluchawkami, ktore nie wypadaja z uszu i izolouja są creative ep630. Mozesz sobie dobrac wielkosc do swoich uszu ,gdyż są tam wymienne te wkladki ale te sluchwaki maja bardzo duzo w sobie basu. http://www.allegro.pl/item192936516_box_sluchawki_creative_ep_630_nowe_f_vat.html#photo

O to one! Nie patrz na inne ep630 tansze poniewaz inne tansze w cenach 20-50zl to chinskie podróby ktore graja jak te za 10zl !!! Ale generalnie najlepsze bedą kossy, niestety cena jest wysoka, ale gwarantuje, ze bedziesz zadowolony ;) Z dousznych sluchawek są dobre mx400 ktore kupisz juz nawet za ok 40zl ale niestety moga a raczej Ci beda wypadac z uszu przy wiekszej "trzęsiawce" na bebnach. Ja mam tak zawsze jak szukam czegos na rynku do mojej ustalonej z gory jakiejs tam ceny to i tak przewaznie kupie cos drozszego inwestujac automatycznie w lepszy sprzet. Zycze udanego wyboru i polecam Kossy ;)

 

[ Dodano: 20-05-2007, 00:26 ]

P.S :biggrin: Ten temat sie chyba nie nadaje do Hyde parku tylko do Szybka porada dla forumowicza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam Koss Spark. Mi służą bardzo dobrze. Wszystko w nich dobrze słyszę przy grze i ładnie tłumi perkusję. Są wygodne i mają dobry dźwięk. Zapłacisz za nie ok 50 zł razem z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na allegro znalazłęm Ciekawe rozwiązanie :D

 

http://allegro.pl/item193507130_wzmacniacze_na_tda7057aq_2x8w_12v.html

http://allegro.pl/item193097852_avt2050_najprostszy_wzmacniacz_akustyczny_3_w.html

http://allegro.pl/item193096539_avt744_najprostszy_wzmacniacz_mocy_2x22_w.html

 

oczywiście lekki do tego mały wkład trzeba włożyć ale drobne czyli: kawel łączący metronom ze wzmacniaczem oraz wyjście słuchawkowe dokupić i założyć aaa no i zasilacz ale to pewnie macie w domu... nie wiem jeszcze jak to działa lecz słyszałem że się dobrze sprawda... planuje zakup takiego jak wyprubuje dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem. Mam heruba WRW-106 i jest mi bardzo cichy. Ale mogę mieć problemy z poskładaniem tych wzmaczniaczy:/ Jak skończysz to napisz czy się sprawdza i jak poszło ze składaniem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zwykłych małych Senheisserów, które wkładam pod słuchawki ochronne z Castoramy (5 zł) i jest spoko ;) . Czasem tylko trochę zjeżdżają. Chyba najtańsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odgrzebać temat z jednym zapytaniem: czy plugi Kossa (SparkPlug albo The Plug) i metronom (boss db-30) wystarczą jako kombo koncertowe? Wiem, że komfort grania jest lepszy w słuchawkach zamkniętych, ale z jednej strony wizualnie nie podoba mi się taki headset na żywo, a z drugiej - zależy mi tylko na tym, aby słyszeć pulsujący klik. Nie miałem niestety możliwości przetestowania Kossów, zatem interesuje mnie jak to sie ma do rzeczywistości koncertowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie odgrzebać temat z jednym zapytaniem: czy plugi Kossa (SparkPlug albo The Plug) i metronom (boss db-30) wystarczą jako kombo koncertowe?

 

moim zdaniem, każda konfiguracja jest dobra, grunt żebyś miał jakiś mały przedwzmacniacz, którym sygnał z metronomu wzmocnisz.

 

Ja przestałem się bawić w różnego rodzaju kombinacje, odłożyłem pieniądze i kupiłem sobie vic firthy sh1 i metronom db-90 bossa. Powiem warto zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie odgrzebać temat z jednym zapytaniem: czy plugi Kossa (SparkPlug albo The Plug) i metronom (boss db-30) wystarczą jako kombo koncertowe? Wiem, że komfort grania jest lepszy w słuchawkach zamkniętych, ale z jednej strony wizualnie nie podoba mi się taki headset na żywo, a z drugiej - zależy mi tylko na tym, aby słyszeć pulsujący klik. Nie miałem niestety możliwości przetestowania Kossów, zatem interesuje mnie jak to sie ma do rzeczywistości koncertowej?

 

Nie wiem jak koncert, powiem tylko tyle - z głośniczka Boss jest cichutki, ale w słuchawkach urywa dupę razem z kręgosłupem. Jak jest za głośno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić metronom Boss DB-30 i do niego jakieś słuchawki, najlepiej zamknięte... Niezbyt lubię małe, douszne jak Koss Spark Plug. Zastanawiam się nad takimi oraz tymi. Czy takie słuchawki będą wystarczająco wygłuszać bym słyszał klik metronomu? Impedancja ma wpływ na głośność słuchawek, ale jak to ma się do tego metronomu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odgrzewam temat bo interesuje mnie dobór słuchawek do metronomu.

Myślałem o HD 660 superlux.

 

Póki co próbowałem na dokanałowych grać z metronomem i solo wszystko gra, a z całym zespołem wszystko mi się w tych słuchawkach zlewa.

 

Moje pytanie - czy inne słuchawki niż pchełki będą lepsze i czy hd660 będą ok ?

jakie macie doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...