Skocz do zawartości
Cubix4

Piecyk do perkusji

Rekomendowane odpowiedzi

Moglibyście powiedzieć mi jaki piecyk byście polecali do perkusji elektronicznej oczywiscie?? :)

Z góry dzięiki za wszystkie odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie specjalne... kolumna aktywna minimum 2 drozna z basowym glosnikiem minimum 12 '' a super by bylo jakby to byla 15 '' zalezy od ceny jaka chcesz za to dac wazne zeby pasmo przenoszenia dzwieku zaczynalo sie od okolo 50-60 Hz a konczylo na 18-20 kHz dobra kolumna ma podstawowa korekcje barwy bas mid high http://www.allegro.pl/item877481188_kolumna_aktywna_380w_z_mikserem_i_wzmacniaczem_fv.html jezeli do cwiczen to wystarczy w zupelnosci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry przepraszam za lekką zmianę tematu, ponieważ nie chce zaśmiecać tematami tego forum a mam pytanie odnośnie tego czy różni się piec gitarowy od pieca perkusyjnego? Ja prawdę mówiąc nie widzę różnicy i dlatego zwracam się do Was z pomocą :) Zastanawiam się nad zakupem perkusji elektrycznej aby grać w domu lecz mam dylemat nad wzmacniaczem do tejże perki, kasa też gra rolę z racji tego iż mogę wydać na to 500 zł. Czy moglibyście mi pomóc w wyborze, w sumie doradzić na co mnie stać za te pieniądze? Z góry dzięki :)

 

Pozdrawiam Marcin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to niczym. To po prostu głośnik z końcówką mocy. Pod piec gitarowy jak podepiniesz kompa też sie nic nie stanie. Perkusja elektroniczna jest jak komputer. Możesz podłączyć po obojętnie jakie nagłośnienie dysponując odpowiednim kablem. Może być to kolumna aktywna taką jak zaproponował rutecky88, równie dobrze może być pierwsza lepsza wieża z wejściem AUX. rutecky88 podał link do kolumny aktywnej czyli takiej która ma już w sobie wbudowany wzmacniacz sygnału. Po prostu jest mniej zabawy z podłączeniem. Kolumnę podłączasz do prądu z modułu dajesz kablem do kolumny, ustawiasz głośność i jazda. Identycznie wyglądałaby kolejność pracy przy zwykłym piecu gitarowym. Gdybyś natomiast posiadał osobno wzmacniacz i kolumnę zabawy byłoby więcej. Z modułu do wzmacniacza i ze wzmacniacza dopiero do kolumny.

 

Reasumując, do perkusji elektronicznej można podłączyć nawet głośniki komputerowe. Nie potrzeba jakiś specjalnych monitorów o których nie wiem czemu napisał office8. Piec gitarowy nie różni się od pieca perkusyjnego (a istnieje w ogóle coś takiego jak piec perkusyjny?? Bo ja pierwsze słyszę).

 

Na temat jaki piec/głośnik/kolumnę wybrać niech wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat podłączana perk. elektronicznej do głośniczków komputerowych, ew. AUX wieży był juz parę razy na forum omawiany.

Ze względu na dynamikę, głośniki komputerowe (w zasadzie nieważne jakie) czy też wszystkie mniejsze od 12cali można sobie darować. Dźwięk Cię przerazi. Kolumna/piec gitarowy też rewelacji nie czyni.

 

Z mojego doświadczenia - podłączałem się do pieca basowego + kolumny wokalowej. W ten sposób całe pasmo - od basów do wysokich było pokryte i brzmiało to OK.

 

Ew. poszukaj na allegro starych rozwiązań typu Eltron, też spokojnie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolumny gitarowe nie przeniasa takiego czystego pasma jak kolumny aktywne z racji tego ze sa otwarte:) nie bedzie czytelnego basu uwypuklone sa tony srednie wiec zostaje cos co przenosi szersze pasmo najlepszym rozwiazaniem jest kolumna aktywna nawet do 500 zl idzie cos znalesc na alledrogo:) umozliwi co to nawet zgranie jakiejs proby z zespolem a jak chcesz tylko cwiczyc to zainwestuj w sluchawki a jak uzbierasz o kupisz fajny sprzet. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja pisałem tylko o możliwości podłączenia. Nie miałem jeszcze styczności z elektroniczą perkusją. Dlatego nt. jakie nagłośnienie wybrać niech wypowiedzą sie znawcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, są piece i piece...lepsze i gorsze...

 

Generalnie z gitarowego możesz nie dostac dobrego strzału jak ja o nazywam "w wątrobę". Basowy bez dodatkowego głośnika natomiast może gorzej nosić górę.

 

Tak jak pisał rutecky88 kolumna aktywna to dobre, kompromisowe rozwiązanie.

 

Ew. wstrzymaj się i zbieraj na PM-10 Rolanda. Raz to ćwiczyłem i bardzo mi podeszło..tylko cena trochę nie tegez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki basowy. głośniki basowe mają to do siebie że nie są w stanie przenieśc wysokich częstotliwości i kiedy dajemy im takie zadanie to strasznie się duszą i łatwo można spalic głośnik. Z kolei gitarowe kolumny nie wytwarzają basu. żeby jakoś to brzmiało, trzeba byłoby podłączyc się jednocześnie do pieca basowego, który będzie przenosił niskie i ewentualnie średnie tony, oraz gitarowego, który zajmie się średnimi i wyższymi tonami. W tym momencie zaczyna sie wydawac, że to nieco bez sensu i powraca temat kolumny aktywnej. Moim zdaniem to dobre wyjście, bo możesz to sobie w przyszłości wykorzystac jako odsłuch ewentualnie powybijac szyby w pokoju, jak mocniejszą muzykę właczysz pod taka kolumną. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za Rolanda jest mega wysoka, ale tu płacisz za jakość i wiesz, że coś jest przeznaczone specjalnie w tym celu (choć ja bym za to tyle nie dał). Widziałem kiedyś taką ogromną kolumnę, jak na koncert tylko że lekko ściętą, właśnie specjalnie dla perkusistów, ale nie chodziło tam chyba o nagłośnienie elektryka, tylko konkretny odsłuch koncertowy. O ile dobrze pamiętam to tez był chyba z Rolanda i jego cena oscylowała w granicach kilku tysięcy złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc najlepiej będzie jeśli zakupię kolumnę? Właśnie zastanawiałem się nad zakupem odsłuchu Rolanda V-drums MP-10 bodajże tak się nazywa lecz cena około 1100 zł mnie odstraszyła, a ta perka ma za zadanie służyć mi do ćwiczeń w domu bo akustyczną już posiadam i służy ona do gry na próbach, a elektryczna perka umożliwi mi łatwiejsze nagrywanie w warunkach zupełnie amatorskich w garażu u kumpla nie będzie zbędnego echa w garach :)

 

Jeśli chodzi o nagłośnienie to jestem zupełnie zielony, dzięki za pomoc :)

 

I chciałbym abyście mi powiedzieli co sądzicie o perkusji Hayman DD-10? Ponieważ chciałbym właśnie taką nabyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ew. poszukaj na allegro starych rozwiązań typu Eltron, też spokojnie poradzi.

 

a co powiecie na to?

http://www.allegro.pl/item925299646_unitra_eltron_50_jp.html

 

[ Dodano: 01-03-2010, 14:52 ]

mam taki sam wzmacniacz do gitary ponad 2 lata. myślicie, że nadaje się do perkusji elektronicznej?

 

http://www.allegro.pl/item932900910_peavey_backstage_10w_combo_gitarowe_od_ss.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

odświeżam temat - co myślicie o takiej kolumnie?

jest sens używać czegoś takiego w mieszkaniu, pokój ok 18m2?

 

http://www.allegro.pl/item954173425_omnitronic_monitor_m_1220_300w_najtaniej_24h.html#gallery

 

ewentualnie

 

http://www.allegro.pl/item953335618_odsluch_omnitronic_m_1030_500w_sklep_w_wa.html#gallery

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako kolumna nie sa takie złe, aczkolwiek będziesz musiał cos pod to podpiąć, tzn jakiś wzmacniacz.

Swoją drogą ja polecam wykonianie jakiejś kolumny samoręcznie, o ile jesteś przynajmniej troche zdolny i kreatywny napewno by Ci się udało. Sam zrobiłem niejedną kolumne. 2 mam za sobą przy wieży koło komputera 3-drożne wraz ze zwrotnicami. Zrobiłem też kolumnę pod gitarę i tu już wraz z wzmacniaczem (kupiony na Alle, wygląda jak DVD i jest wbudowany w całość. Sklejki nie widać bo jest obita wykładziną, z tyłu 1/3 ścianki jest otwarta dla dźwięku, by się to "nie dusiło". Jak dla odsłuchu do perku zrobiłbym zamkniętą z wbudowanym wzmacniaczem, głośnikiem 15" basowym i jakimś piezzoelektrycznym dla wyższych tonów (żeby było słychać dobrze talerze). Do tego w środek zwrotnice 2-drożna, chybaże byłby wypasiony wzmacniacz i posiadałby już jakieś takie funkcje rozdzielenia dźwięku (wysokie i niskie na drugi kanał). Kiedyś na Alle trafiłem od kogoś nowy wzmacniacz, w sumie to był jak amplituner, ale posiadał w sobie już equalizer, przez co możnabyło jeszcze poprawić dźwięk, nawet pilota posiadał :biggrin: . Kosztował mnie koło 170 PLN. więc do tego jeszcze drewno (sklejka jakaś tańsza, albo płyta pilśniowa), pare wkrętów, głośniki, zwrotnice, przewody, bass reflex, trochę czasu, jeszcze dla wyglądu można coś dać na drewno np okładzine jakąś albo specjalną mate głośnikową i gotowe. Koszt nie powinien przekroczyć 500 zł. a jakość naprawdę dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać jakieś przykłady sprzętu do perkusji elektronicznej, na którym przebije się przez dwie gitary i bas...? Teraz gram na głośnikach komputerowych + wieża, ma kilka latek i jest trochę za słaba, żeby przebić się przez 30W-we piece rolanda i marshalla kolegów... ale jakoś dajemy sobie radę...

Chciałbym kupić coś w miarę taniego, małego i mocnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi Ci o coś, żeby kupić nie drogo, to na allegro poszukaj jakichś kolumienek 150-300W, dla Cb najlepszym rozwiązaniem by były kolumny aktywne (nie potrzebny dodatkowy wzmacniacz, bo mają wbudowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli szukać kolumny aktywnej do 300W ?

chodzi o to żebym znowu ja nie zagłuszał reszty... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

Przepraszam że po tak długim czasie,ale bardzo rzadko tu zaglądam.

Pare miesiecy temu napisałem że do perkusji elektronicznej potrzebna jest specjalny monitor,co wywałało sprzeciw paru kolegów.Pisząc specjalny miałem na myśli właśnie taki o najszerszym pasie przenoszenia jaki podał rutecky 88.Tylko że monitory do elektroników są jeszcze rozdzielone na subwoofer i najczęściej 2 dodatkowe twittery do wysokich tonów,co daje nieporównywalny efekt w porównaniu ze zwykła kolumną aktywną .Od paru lat gram na Yamasze IV specjal i przerabiałem rózne nagłośnienia.Do treningów oczywiście najlepsze są słuchawki,jeszcze lepiej jak są zamknięte i z dodatkowym wzmocnionym basem,ale niestety są bardzo męczące przy dłuższym graniu.Do prób z kapelą lub wystepów to już większy problem.Jakość dżwięku zależy przedewszystkim od jakości triggerów w perce i modułu brzmieniowego,dopiero póżniej od monitora.Nie bez powodu zarówno Yamaha jaki Roland mają w ofercie specjalne monitory do perkusji elektronicznych od 50 W do 200.

I zapewniam Was że nie jest to tylko chwyt marketingowy.Podstawowy problem to jak zwykle kasa.(około 2,5 tys.PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje nagłosnić sobie Rolanda SPD-S .

I z tego co wyczytałem, najlepiej , (w miarę niedrogo oczywiście) kupic jakąś kolumnę aktywną - dwudrożną ...

Cuś takiego np wystarczy :

 

http://allegro.pl/aktywne-kolumny-odsluchy-omnitronic-kb-208a-w-24h-i1241861283.html

 

http://allegro.pl/kolumna-aktywna-omnitronic-kb-212a-i1249618334.html

 

http://allegro.pl/nowosc-aktywny-odsluch-12-cal-na-scene-i1235240068.html

 

Chodzi mi o to , żeby np puścić z SPD-Sa sampel i żebym tego nie zagłuszył całkowicie

zestawem akustycznym. Oczywiście dobrze,żeby dało radę czasami na próbie z zespołem ;)

 

No i w miarę oszczędnie z kasą by pasowało :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, podpinając się pod temat - gramy muzyke instrumentalna ze skrzypaczką, mam triggery na tomach i stopie, szukam jakiegoś nagłośnienia do grań klubowych tak żeby przebić się przez przester na gitarze... nie uśmiecha mi się wozić wzmacniacza i 2 kolumn (zreszta to everplayowskie gówna) najlepiej własnie jakas 1 większa kolumna, co byscie polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...