Skocz do zawartości
Cubix4

Piecyk do perkusji

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższym czasie odświeżę nieco ten zakurzony temat.

Miał może ktoś do czynienia z odsłuchem Medeli AP-30?

http://www.keymusic.com/item/medeli-ap30-drum-monitor/

Zastanawiam się nad kupnem owego odsłuchu aby podpiąć pod niego perkusję oraz kolega gitarę basową. Żadne występy nas nie interesują, tylko spokojne granie w mieszkanku. Czy odsłuch się sprawdzi w tym przypadku?

Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie ma pasmo przenoszenia w omach bo jak małe to bas w ogóle nie będzie fajnie brzmiał (będzie prykał) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze z tym pasmem przenoszenia jakie to ustrojstwo posiada jest problem, ponieważ nigdzie tego ogarnąć nie mogę.

http://www.medeli.com.hk/?page=productdetail&id=80&type=Drum Amplifiers

Sam producent tego nie podaje...

Może jest ktoś, kto używa tego sprzętu?

 

No to jakby masz gotową odpowiedź - jeśli producent tego nie podaje, to znaczy że nie za bardzo jest się czym chwalić, a w niskich częstotliwościach najtrudniej uzyskać dobry efekt.

 

Nie trać pieniędzy na taki shit. Lepiej kupić wzmacniacz słuchawkowy za 70 zł z kilkoma wyjściami i na słuchawkach będziecie mieli sto razy lepszą jakość (zależną od słuchawek oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój tok myślenia, masz rację. Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym który gra również na basowce i polecał kupić osobny piec i wtedy będzie git.

To teraz inna kwestia. Jeżeli pod perkusją i basówka ten sprzęt nie da zadowalających efektów, rozumiem żeszczegolnie dla gitary, to czy da dobre efekty z sama perkusją?

Wybaczcie, że tak drążę temat, ale mam okazje kupić ten sprzęt w okazyjnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perkusja to szczególny instrument, zajmujący absolutnie całe pasmo słyszalne i wymagający dobrej charakterystyki przenoszenia w całym paśmie słyszalnym - to bardzo poważne wyzwanie dla sprzętu nagłaśniającego. Czasami słyszy się narzekania np. że "Roland TD-3 nie ma dobrego brzmienia stopy" - a jakie masz chłopie słuchawki, żeby tak mówić?

 

Nie możesz oczekiwać, by najtańsze pudełko z jednym niewielkim głośniczkiem dobrze radziło sobie w takiej sytuacji. Oczywiście wszystko zależy od Twoich wymagań, być może będziesz zadowolony, ale na sam zdrowy rozum - to będzie jechało tylko średnicą, coś tam pewnie będzie słychać, ale nie oczekuj naturalności ani jakości brzmienia, zapewne też nie będziesz w stanie tym zagłuszyć odgłosów uderzania pałkami o pady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to w takim razie co byś polecił na nagłośnienie perkusji do pokoju w mieszkaniu? Ogolnie sprawdzałem kolumny aktywne, ale one wydają mi się za mocne jak na takie pomieszczenie. Doradź mi co mam wybrać aby osiągnąć kompromis pomiędzy ceną (im taniej tym lepiej), jakością i mocą.

Ogólnie słuchawki mam zamiar kupić AKG K77, ale jakiś odsłuch dla towarzystwa w przypadku jakiegoś spotkania też by się przydał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jestem zdania, że najlepiej używać sprzętu, na którym słuchasz muzyki. Zamiast wydawać 800 zł na szajs, możesz kupić dobre głośniki komputerowe albo stary wzmacniacz Technicsa albo Sony i kolumny stereo albo jakieś tanie monitory studyjne. I kupisz coś, co jest warte swej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1200 pln sprzedam Ci jbl eon g2 na 15" głośniku + wysokotonowy,z pokrowcem, Trochę waży,ale gra całym pasmem. No i 450 watt :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze jestem zdania, że najlepiej używać sprzętu, na którym słuchasz muzyki. Zamiast wydawać 800 zł na szajs, możesz kupić dobre głośniki komputerowe albo stary wzmacniacz Technicsa albo Sony i kolumny stereo albo jakieś tanie monitory studyjne. I kupisz coś, co jest warte swej ceny.

 

Hej,

 

A takie coś da radę?

 

http://allegro.pl/glosniki-logitech-x-530-5-1-stan-idealny-i6402460411.html

 

chodzi mi tylko o to, żeby można było pograć sobie do muzyki w piwnicy i nie używać do tego słuchawek, ewentualnie pograć sobie z kimś kto używa piecyka max. 15 W.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o komputerowych głośniczkach do elektroników. Kupiłem zestaw Logitech z subwooferem i żałowałem. Żeby było słychać bez charczenia, muszą być cicho. Bez sensu. W efekcie, głośniej słychać odbicie pałek od padów, niż brzmienie bębnów. To już lepiej zainwestować w dobre słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze jestem zdania, że najlepiej używać sprzętu, na którym słuchasz muzyki. Zamiast wydawać 800 zł na szajs, możesz kupić dobre głośniki komputerowe albo stary wzmacniacz Technicsa albo Sony i kolumny stereo albo jakieś tanie monitory studyjne. I kupisz coś, co jest warte swej ceny.

 

Hej,

 

A takie coś da radę?

 

http://allegro.pl/glosniki-logitech-x-530-5-1-stan-idealny-i6402460411.html

 

chodzi mi tylko o to, żeby można było pograć sobie do muzyki w piwnicy i nie używać do tego słuchawek, ewentualnie pograć sobie z kimś kto używa piecyka max. 15 W.

 

Pozdrawiam

 

No nie no, tak na zdrowy rozum - chińskie głośniczki Bluetooth do komórek i inne głośniczki wielkości metronomu raczej nie mają szansy przebić się z dźwiękiem w sytuacji perkusyjnej :) Napisane jest na nich "70 W", ale to jest w praktyce pewnie 20 i to rozbite na 6 kolumienek, z czego większość na "subwoofer".

 

Ale jak kupisz w komisie albo na allegro głośniki stereo dobrej marki, np. wielkości taboretu kuchennego i mocy 60-100 W, wydasz na to tyle samo albo mniej, a efekt będzie bardziej niż zadowalający. Sam używam takich kolumn Marantz, kupionych na targowisku za 100 zł i nie zamieniłbym ich na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo proszę o podpowiedź czy ten produkt nada się jako nagłośnienie perkusji elektronicznej:

 

https://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/sony-mhcv42d-zestaw-duzej-mocy.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...