Skocz do zawartości
harcerz

Pałki O4D

Rekomendowane odpowiedzi

Wasze opinie co do w/w pałek firmy O4D ? Czy graliście ? Jakie odczucia ? Czy warto inwestować żeby kupic hurtem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polskim rynku nie ma lepszego producenta. Obczailem palki 1B, Fusion i 5N i nie moge zlego slowa powiedziec. Oplaca sie inwestowac w hurt, bo masz dostawe do domu i nie musisz co pare dni kupowac nowej pary. Zreszta zawsze mozesz kupic z jakims znajomym na spolke.

Polecam wszystkim te palki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pałki są świetne, jeśli chodzi o cenę i o jakość, dobrze mi sie nimi gra, ostatnio kupiłem sobie pałki sygnowane przez Bartkowskiego i sie na nich nie zawiodłem więc polecam pałki Osca wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bardzo lubie grac tymi palkami. Sa duzo lepsze moim zdaniem o gladkow. Ale ostatnio doszla do mnie dosc nie mila wiadomosc, bedac w warszawskim riffie dowiedzialem sie jakoby firma osca 4 drums miala zaprzestac produkcje palek. Powidzieli mi, ze juz od dawna nie dostali od nich nowej dostawy, a twierdzili ze stale zamiawiaja. Zdaje mi sie jednak, ze nie jest to prawda, ale jak by sie potwierdzilo to bylaby to wielka strata. Czy slyszal ktos moze poza mna o tym??(widzialem, ze strona dalej funkcjonuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronka funkcjonuje i tam jakoś nic nie napisali że sie mają zamiar wycofać z rynku, więc myśle że dalej będą robić pałki, a panowie w sklepie widocznie mają nie do końca prawdziwe informacje, przynajmniej moim zdaniem, bo na stronie powinno być coś napisane jak by chceli zaprzestać produkcji! wkońcu po to jest strona internetowa no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już nigdy nie kupię O4D , skusiłem sie na 6 par hurtem , modele h2 i h4 wykonane z hikory . Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne , niby wszystko ładnie ... ale po bliższym przyjrzeniu się ... z 6 par do gry nadawały się 3 . W ramach jednego kompletu pałki znacznie różniły się masą , twardością , drewno sprawiało wrażenie źle wysuszonego , poszczególne komplety miedzy sobą też sie znacznie różniły ... szkoda gadać . Same modele pałek były bardzo fajnie zaprojektowane , niestety dużo gorzej z wykonaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O4D są fajne jak się gra mało :) Niestety przy częstych próbach i wielu koncertach poprostu nie wytrzymują tempa i zwyczajnie się bardzo szybko niszczą. Kiedyś pozbyłem się przez O4D naciągu na picolo, przez agresywnie pęknięte drewno. Pękniecię poszło wzdłuż całej pałki, także podczas gry na koncercie z jednej pałki zrobiły mi się dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja O4D nigdy nie polamalem, w przeciwienstwie do gladkow. mam tylko problem ze szczerbiaca sie glowka, ale poluje na nylony i bedzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nylonami u OSCI sa problemy, jeszcze ich nie dopracowano. Dlatego tez jest na razie tylko jeden model- nylon jest dopiero w fazach prototypowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem. jak ostatnio moj ojciec sie pytal w jednym sklepie o palki dla mnie to byl mniej wiecej taki dialog:

Moj Ojciec: sa O4D fusion?

Sprzedawca: nie ma

MO: sa O4D z nylonowa koncowka?

S: nie ma

MO: sa O4D model Pniaka?

S: nie ma

MO: sa tabulatury na harmonijke ustna?

S: z internetu mozna sciagnac

 

ale ostatnio mieli dostawe i mam jedna pare Pniaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osca 4 Drums RULEZ ;D

 

Zgadzam się ale nie wszystkie. Dla mnie model S4 to jakieś nieporozumienie. Pałka mogła by być fajna, ale główka beznadziejnie wykonana. Bardzo dziwnie reaguje po uderzeniu w naciag. Model fusion też ma podobna główkę tylko mniejszą do tego jeszcze. Juz jest lepiej ale też nie zadowala mnie ten typ. Reszta jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz o tym do p. Marka Osojcy. Ja mu napisalem recenzje paleczek Fusion i 5N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja takze gram pałkami O4D model sygnowany przez K.Zawadzkiego. Wydaje mi się ze są to dla mnie idealne pałki, bardzo lekkie i cieńkie, doskonałe do ćwiczeń. Polecam je wszystkim :) Tylko ostatnio coś ich nie widze w moim ulubionym sklepiku muzycznym :( ale to nic zamówie sobie kilka par hurtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz o tym do p. Marka Osojcy. Ja mu napisalem recenzje paleczek Fusion i 5N.

 

Hmmm czemu nie. Obstukałem O4D - S4 dokładnie i nie znalazłem nic na ich obronę, ponieważ główki psują wszystko. Generalnie chodzi o to że główka jest w kaształcie walcowatym, przez co uderzając w naciąg w naturalny sposób, uderzasz tylko samym kantem główki, przez co odbicie jest stłumione i gra się cięzej i nieregularnie pałka sie odbija. Lepiej jest przy technice gry freehand(pałka jast bardziej płasko ustawiona do naciagu i odbija się większą częścią główki)

 

No ale mało jest adeptów takiej techniki gry. Aha, grając modelem S4 uszkodziłem naciąg na tomie.

 

Fusion wypada lepiej, ale też jakoś niespecjalnie mi pasuje - głównie za lekka, za cienka, za krótka jak na fusion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymi modelami nie grałem. zakupię jak bede w Krk w najbliższym czasie. Chociaż ostatnio w Riffie na Dominikańskiej pustki mieli w pałkach Osci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem pałeczkami O4D jak na razie tylko raz bo po pierwszej próbie mi sie złamały :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...