Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Pianka Akustyczna Wygłuszająca oraz wygłuszanie garażu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, to mój pierwszy post, lecz oglądam to forum już od dłuższego czasu.

Ciekaw jestem czy położenie takiej pianki na ścianie łączącej garaż z resztą domu wystarczy, by ulżyć domownikom, czyli prawie całkowicie wygłuszyć dźwięk perkusji nadchodzący z garażu. http://allegro.pl/item872702550_wygluszajaca_pianka_gabka_mata_akustyczna_1_cm.html

 

lub droższym odpowiednikiem

 

http://allegro.pl/item872702555_wygluszajaca_pianka_gabka_mata_akustyczna_4_cm.html

 

Testował to ktoś kiedyś? Dobrze by było, gdyby wystarczyło tylko to położyć i nie bawić się w to więcej.

 

A jeśli by nie wystarczyło, to na przykład dodatkowo powiesić na to choćby jakąś wykładzine, na wykładzinę opakowania po jajkach, a może nawet jeszcze pod to styropian.

 

Ogólnie chodzi mi o jak najtańsze wygłuszenie jednej ściany między garażem a domem, za jak najmniejsze pieniądze ( nie koniecznie jak najmniejszą robotą). Dodam, że nie mam za dużo miejsca na kombinowanie z jakimiś ultra grubymi dodatkowymi ścianami, o jakich przeczytałem w innych postach.

 

Czy ta mata co pokazałem w linku sama zda egzamin? Czy może coś jeszcze do tego?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mata 1cm do wytłumienia zewnętrznego to nie dobre rozwiązanie (straszna cena - nie opłaca się). Najtaniej wyjdzie chyba wełna mineralna - ale wiadomo trzeba zrobić z deseczek "podbudówkę". Na to jakiś jeszcze materiał do wytłumienia wewnętrznego - może byc zwykła wykłądzina z obi za 5zł m. bieżący. Wyjdzie tanio i trochę oddzieli garaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić też w ten sposób że do ścian przykręcasz na kołki rozporowe szybkiego montażu listewki grubości 2 cm na 3cm na szerokość płyty styropianowej o grubości 1 cm są najtańsze. Pomiędzy listewki wkładasz płytę styropianu a na to kładziesz wełnę mineralną a na wełnę kładziesz gąbkę pod panele tak zwaną trawę o grubości 3 mm (sprzedawana na metry)i przykręcasz wszystko do listewek wkrętami z podkładką. Cena zależy od grubości wełny ja tak wytłumiłem prubownie. Powinno Ci wyjść takie jak by pikowane ściany polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Po naradzie stwierdziłem, że wyciszać będę cały garaż i pojawił się problem

Mianowicie będzie trzeba wygłuszyć drzwi garażowe, zajmujące prawie całą ścianę. Otwierane są za pomocą prowadnic przy suficie. Teraz nasuwa się pytanie: Czym je wygłuszyć? Bo resztę garażu będę wyciszał za pomocą wełny, wykładziny i opakowaniach po jajkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co styropian?

Lepiej sam stelaż z desek, z tyłu płytę HDF, wypełnić całość wełną ( grubość 10 albo 15) i potem obić materiałem. Potem powiesić na hakach lub na stałe przytwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o odizolowanie pomieszczenia od reszty budynku sprawa nie jest prosta ani tania.

Drgania bardzo dobrze propagują się poprzez np.konstrukcję budynku, rury etc. Z tym raczej nic nie zrobisz. Możesz natomiast zmniejszyć ilość dźwięku przenoszonego przez ściany i sufit.

Ja zrobiłem to stosunkowo prosto wyklejając małe pomieszczenie przygarażowe:

1. warstwą korka 10mm (specjalny do izolacji akustycznej)

2. panelami z gęstej gąbki. Taka zwykła z allegro coś tam da ale szukaj czegoś o dużej gęstości (30 - 40kg/m3).Położyłem panele 50x50x5cm na sufit i właśnie wykańczam ściany.

Parę fotek mam tutaj, na niektórych widać o czym mówię: http://www.mems.pl/drums/index.html

Izolacja nie jest oczywiście 100% skuteczna - domownicy piętro powyżej coś tam lekko słyszą natomiast na piętrze nie ma już nic.

 

Oczywiście akustyka pomieszczenia jesŧ średnia ale gram poprzez mikrofony i mikser więc sobie to jakoś kompensuję. A możliwość grania 24h na dobę - bezcenna :). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Cóż, chyba zdecydowałem się już na dokładny sposób. Konstrukcja z desek wypełniona wełną mineralną, całość przykryta wykładziną z Obi :) i wytłoczkami od jajek. Może jeszcze styropianem. Mam nadzieje, że się dobrze sprawdzi w odizolowaniu napływających dźwięków z garażu do domu. Zdecydowałem również, że będę wygłuszał cały garaż, i pojawił się problem z tymi drzwiami. Nie mam pomysłu co z nimi zrobić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyklej sobie takimi panelami jak u mnie widzisz. Koszt nie będzie duży (ok. 150PLN - zalezy jakie masz drzwi) a bankowo pomoże.

 

Z drzwiami moze byc problem taki, że jeśli je obrzucisz czymś ciężkim to Ci się nie otworzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Mógłbyś podać link do aukcji z takimi panelami, bo na allegro znajduje tylko te gąbki co pokazywałem na początku tematu :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Przyszedł czas na wykładzinę

Potrzebuję 55 m2 fajnej, taniej, wykładziny izolującej dźwięk, gdzie mam się udać?

Mieszkam powiedzmy na takiej półwsi gdzie nie ma sklepów oprócz Biedronki i Lidla.

Będzie coś takiego w Castoramie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...