Skocz do zawartości
HC Adek

Zildjian A Custom

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do pisania na temat tych blach ponieważ nie ma takiego tematu na forum.

 

Co sądzicie o tych blachach, jakie modele wam się podobają, jakie wam nie podeszły?

 

pozdro.

 

[ Dodano: 17-01-2010, 13:53 ]

Mi bardzo podobają się:

 

Hi haty: A Custom Mastersound, A Custom Rezo

Crashe: A Custom Medium, A Custom Projection

Ride: A Custom Ping Ride

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam (niedawno go dostałem) A Custom Projection crash 16, jest świetny, zakochałem się hehe ;) trochę kosztuje ale wart swojej ceny..:) co do reszty z tej seri to jeszcze nie miałem możliwości opukać ale pewnie niedługo to się zmieni.. i dam znać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie zastanawiam się między projection a medium tyle że 18"

 

[ Dodano: 17-01-2010, 19:59 ]

Masz jakieś próbki ? swoje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne blaszki, mój nauczyciel takie ma...Co do wytrzymałości ci nie powiem, ale brzmienie jest boskie ;) .Crash ma fajne długie brzmienie, hh jest jak anielski..(porównując do Zildjdianów ZHT oraz Sabianów B8 PRO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam cały set, hi-hat "14, crash "16, fast crash "18 i medium ride "20 - świetne brzmiące blachy. Wg. mnie nie ma się do czego przyczepić, czysta muzyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbek narazie zadnych nie mam ale jak chcesz to cos kolo czwartku moge Ci nagrac na probie... mowie Ci ten projection to magiaaa mmm

:) juz jestem pewny ze bede mial caly zestaw custom a blaszek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podskoczę do kilku sklepów aby przetestować na żywo. Wydaje mi się, że projection jest od medium bardziej szklisty i wybuchowy. A sam A custom wydaje mi się zbyt cienki. Dlatego muszę jechać rozwiać moje wątpliwości.

 

Jeszcze zastanawiam się nad 2 świetnymi hi hatami:

A Custom Rezo

A Custom Mastersound.

 

Wydaje mi się że Rezo jest bardziej agresywny, głośniejszy, bardziej jakby "chrupiący" na otwartym, i nieco bardziej szklisty. Bardzo mi się podoba.

 

Z kolei mastersound ma tego wszystkiego nieco mniej i też mi się bardzo podoba.

 

Jedyny problem jest w tym że prawie nigdzie nie ma tego Rezo hi hatu. I nie mam go jak ograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj przyjemność grać na hacie A Custom Mastersound

i powiem Ci tylko tyle... MASTER of SOUND;)

 

pikne blachy, nic dodać nic ująć

 

swoją drogą powiększam swój zestaw właśnie o kolejny model A Custom i to bedzie ten hacik.. bo dzisiaj jak dotknąłem pograłem... stwierdziłem JEST MOJ! hehe

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie powiększyłem moją blacharkę o następujące pozycje :)

 

- Zildjian A Custom Rezo hi-hat 14"

- Zildjian A Custom Projection Crash 18"

 

Jak dla mnie mistrze :):) Czekam aż przylecą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zildjian A Custom Projection Crash 18"

Ja bym brał albo zwykłego, albo fast. Projection gruuuuuuba blacha, zdecydowanie za gruba, ale ważne, że Tobie pasi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież projection to medium thin, to już grubszy jest medium.

 

Potrzebuje crasha to częstego crashowania ;) więc projection nada się elegancko ;)

 

[ Dodano: 21-01-2010, 09:45 ]

To już nie wiem jakie dla Ciebie są Z customy hehe ;) :roll: :razz: pozdro.

 

[ Dodano: 21-01-2010, 09:48 ]

Fast crash jest fajny, ale nie do częstego crashowania tylko raczej to akcentowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie splash A Custom to ideał splasha. Mam 8" i 10". Reszta serii nie podchodzi mi w 100% ale to kwestia gustu. Tak czy inaczej to świetne, profesjonalne talerze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem setu A Custom medium, z racji tego że zrobiłem duży skok sprzętowy jestem bardzo uradowany, mimo to obiektywnie patrząć: świetne blachy, bardzo uniwersalne, w sam do moich potrzeb. Polecam każdemu, kto szuka blach uniwersalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam następujący set a custom:

Hi - hat 14"

Medium Ride 20"

Crash 16"

China 18"

Powiem tak: poezja.. :razz:

Blaszki bardzo uniwersalne - nie za ciemne i nie za jasne w brzmieniu..

Słyszałem "złe" opinie na temat brzmienia Chinek a Custom...Mnie bardzo pasi. Jest jasna z wystarczającą ilością (jak dla mnie ;)) tzw. piasku..

POLECAM!

c9b93841f7ca338dm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież projection to medium thin, to już grubszy jest medium.

 

Potrzebuje crasha to częstego crashowania ;) więc projection nada się elegancko ;)

 

[ Dodano: 21-01-2010, 09:45 ]

To już nie wiem jakie dla Ciebie są Z customy hehe ;) :roll: :razz: pozdro.

 

[ Dodano: 21-01-2010, 09:48 ]

Fast crash jest fajny, ale nie do częstego crashowania tylko raczej to akcentowania.

ja do tej pory grałem na 2 a customach: 18" fast crash (do akcentów) oraz 18" medium crash (do crashowania :) ). niestety ostatnio pękł mi fast cr. już wcześnie nastawiałem się na 'duże' blachy. myślałem nad przestawieniem mediuma na blache do akcentów i zakupieniem nowego a customa 20" do crashowania. pytanie, tylko jaki model wybrać do tego rodzaju zabaw. projection, czy też może 20 calowego medium po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na A Custom 16" i 18" Crash i powiem, że jak dla mnie to poezja brzmienia i wykonania. szybko reaguja na atak pałki jest to dobre gdy gramy szybka muzykę i musimy często uderzać w talerze. Poza tym wybrzmiewanie z racji grubości jest dość długie choć nie aż takie by przeszkadzało. Podsumowując te talerze zaryzykuje stwierdzenie iż są dość uniwersalne. Przypadną do gustu fanom metalu jak i pokręconym (bez urazy) ;) jazzmanom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam większość blach z tej serii i powiem tak, jak się wcześniej grało na blachach o niższym i bardziej "piaskowym" brzmieniu to trochę czasu potrzeba żeby się przyzwyczaić do brzmienia A custom, zresztą każda nowa blacha, którą chcemy wkąponować do zestawu musi przejść

odpowiednio długą próbę słuchowo-czasową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również jestem zwolennikiem brzmienia a customów. jestem trochę jednak rozłamany pomiędzy a customy i aaxy. używam a custom crashy - 18 fast crash i 18" medium crash. i jestem b. zadowolony. tzn byłem, bo fast zaczął się sypać jakieś 3 miesiące temu. wymieniam go na a custom 19" medium crash, który już zamówiłem :) mam nadzieje że będzie to ładnie ze sobą gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A customy całkiem fajne blaszki, jasne szkliste. Mnie osobiście podobają się hi haty i Crashe. Ride'y i chiny mi nie podchodzą. Splashe też fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do kupienia zestaw Zildjian A custom. Skład setu to Hi hat 14", Crash !6" oraz crash 18", ride 20" oraz dwa splashe 8" i 10". Wszystko chyba medium. Teraz takie pytanie. Właściciel chce za nie 3500zł. Są używane ale stan idealny. Czy waszym zdaniem ta cena jest właściwa? Jeśli nie to ile waszym zdaniem taki secik jest warty?? Dziękuję z góry za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nauczyciel ma arsenał Zildków K i K Customów (do tego DW Collectors) i jak kiedyś miałem okazję, żeby sobie chwile pograć to po prostu stwierdziłem, że brzmią cudownie. Wg. mnie jeszcze lepiej niż A customy. Osobiście mi się najbardziej podoba seria K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ta cena jest zawyżona

 

hi hat ok 700

crash 16 - 600

crash 18- 700

ride - 600 (kupa nie ride ogólnie nie polecam)

splash 8-300

splash 10 - 350

 

co daje razem 3250 i to przy cenach takich se, można te rzeczy kupić taniej, a kupując razem powinna być zniżka , więc jakby proponował ok 3000 za wszystko to można by sie było zastanawiać.

 

poza tym nie wiemy jeszcze dokładnie jaki to jest stan.

 

[ Dodano: 06-10-2012, 10:10 ]

Wg. mnie jeszcze lepiej niż A customy. Osobiście mi się najbardziej podoba seria K.

 

dzięki za swoje zdanie, ale nie brzmią lepiej, brzmią inaczej, w zależności do jakiego rodzaju muzyki lepiej w metalu np odnajdą sie A custom niż K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...