Skocz do zawartości
ŚwieRszcz

wasze inspiracje ?

Rekomendowane odpowiedzi

GEORGE KOLLIAS

 

Jeśli chodzi o inne gatunki niż metal to głównie Dave Weckl... za sprawą feelingu i precyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem grać na bębnach "dzięki" Larsowi Ulrich'owi. W młodych latach to szlałem za ostrzejszym graniem, póżniej był Lombardo, Jordison i inni metalowi perkusisci... Teraz za sprawą pewnego Nauczyciela zminiłam preferencje muzyczne. Teraz słucham sobie sobie Weckl'a, Gadd'a, i inny jazz'owych lub grających fusion (nie wiem jak to nazwać) pałkerów. Z Polaków to lubie Dąbrówkę i Lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GEORGE KOLLIAS

 

Dokładnie Kollias jest mistrzem gatunku a prędkość z jaką gra stopami mnie przeraża. Tu troche filmików z nim http://www.youtube.com/results?search_query=kollias&search= (to tak jakby ktoś go nie znał a nie chciało mu się szukać)

 

http://pl.youtube.com/watch?v=acZ2gYlJVfk&mode=user&search=

 

:evil: :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauwa?y?em ?e na tym forum goszcz? ludzie s?uchajcy r??nej muzyki ... jestem ciekawy jakie s? wasze inspiracje lub wasi ulubieni perkusisci ...

 

moim "idolem" jest Mike Justian z Unearth ... naprawde niesamowita szybko?? i technika w jednym.

 

Aaron Gillespie - u n d e r o a t h

Thomas Noonan - 36 Crazyfists

Josh Freese - APC

Phil Collins

Tomasz Ghoes

Tomasz Łosowski

Alex Rodriquez - Saosin

Nathan Young - Anberlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inspiracje... hmm...

 

Jojo Mayer

Steve Gadd

Mariusz Dąbrowski

Gavin Harrison

 

I wielu innych muzyków znanych lub też nie znanych bo od każdego można się czegos nauczyć i znaleźć inspiracje we wszystkim... chocby w miłości lub otaczającym nas świecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając lata młodości (Ringo Starr, Charlie Watts, Ginger Backer, Ian Paice, John Bonham, Jerzy Piotrowski, Steward Copeland, Andrzej Ryszka) to potem wg. kolejności poznania, a zaczęło się od koncertu Johna Scoffielda z Denisem Chambersem i Gary Grangerem na Jazz Jambore w 1984 w Waszawie :

Dennis Chambers

Dave Weckl

Vinnie Colaiuta (tyle co ze Stingiem)

Natomiast ostatnia moja inspiracja jako nauczyciela to pan Jojo Mayer, ponieważ jako pierwszy pokazał publicznie drogę z której od dawna korzystali wszyscy wielcy perkusiści.

Osobiście nie chciałbym jednak grać tak jak żaden z nich, ponieważ po pierwsze jest to dla mnie fizycznie niemożliwe, po drugie i tak zawsze zagram tylko tak jak sam potrafię, więc inspirując się pośrednio wszystkimi tymi perkusistami których miałem okazję posłuchać, a którzy mają lub mieli w muzyce coś do powiedzenia pragnę jedynie wypowiedzieć samego siebie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DANIEL ERLANDSSON!!

 

Mój mistrz... nie jest najbardziej techniczny, nie jest najszybszy, ale tworzy cuda z prostych rzeczy i to mnie zachwyca:D:D

 

http://pl.youtube.com/watch?v=QumA1nvlbpk

 

A co do muzyki, to Arch Enemy - zespół Erlandssona:D hehehe. Naoglądałem sie ich klipów i od tamtej pory gram na bębnach:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim źródłem inspiracji są napewno:

Lars Ulrich (pierwszy taki mój wychwycony idol perkusyjny więc sentyment)

Steve Gadd

Carter Beauford

Buddy Rich

Chris Adler

Dave Grohl

Dom Howard

Jeszcze kilku by się znalazło, wiem, że dość dziwne połączenie klasyków z panem Adlerem czy Grohlem i Howardem, ale ja mam dziwne upodobania muzyczne ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak waliłem jeszcze po poduszkach to moim idolem był Nicholas Barker z Cradle of Filth, do dziś jest jednym z moich ulubionych pałkerów. Dziś czerpię inspirację z gry Frost'a (m.in. 1349, Satyricon). Nie widziałem, żeby ktoś o nim wcześniej napisał (jak to się stało?). Cenię go bardzo za kondycję, szybkość, technikę i Moc z jaką gra. Wiem, że dla innych takie "nawalanie" wydaje się nudne, nieciekawe, monotonne, ale uwielbiam blasty, to była pierwsza rzecz, jaką chciałem się nauczyć (ale miałem wymagania, nie? :lol: ). Nie zachwycam się tymi znanymi perkusistami, to nie jest taka gra, którą lubię, ale zdaję sobie sprawę, że mają wielkie umiejętności, prawdopodobnie przekraczające umiejętności tych blastomaniaków, ale sęk w tym, żeby każdy robił to co lubi.

Hmmm, w końcu pierwsze śliwki robaczywki (pierwszy post).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomas Lang, George Kollias, Martin Lopez, James "The Rev" Sillivan, Tomas Haake. TO ci tacy najbardziej wpływowi :) . Może jeszcze Derek Roddy.

 

EDIT: Jaki ja głupi... oczywiście Chris Adler, Dave Lombardo i Mike Portnoy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczelem interesowac sie bebnami kiedy pierwszy raz u cioci uslyszalem nagrania Queenu :P ogolnie to Roger Taylor wlasnie z Queenu to moj ulubiony palker, moze nie jest super technicznie i gra prosto ale jak on to robi :smile: i jeszcze james kottak z Scorpionsow:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip TP, wszyscy ci oldchoolowi rockmani sa super :D , ale najbardziej mnie powala facet z ACDC - grac to samo przez cale zycie ^_^ i jeszcze z jakim zapalem! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wskrzesić nieco temat. Moje ostatnie odkrycie, jak dla mnie bardzo inspirujące.

Świetne partie garów na płycie "Reform School Girl" Nicka Currana. Słychać, że gra tam głównie nadgarstkami, ale za to jak! No i rewelacyjne ciepłe, vintage'owe brzmienie.

 

Ktoś zna i lubi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kalaputa

jak już temat został podbity, to się dołączę. niemal wszystkie moje inspiracje zostały tu wymienione, z czego M. Portnoya wielbię najbardziej, ale pozostałym, którzy inspirują się muzyką mocno progresywną polecam to

 

 

przy czym strasznie mi się podoba motyw od 1:11, do momentu w którym wchodzi już przester na gitarze. to, co ten gość wyprawia z rozmieszczeniem werbla jest po prostu genialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zna się w ogóle na bębnieniu? Banda amatorów...

Nie rozumiem, jak nazwisko największego bębniarza w historii mogło się tutaj nie pojawić.

Uczcie się od najlepszych:

 

 

I to przejście od 1:14 - ale kartofle zasadził!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

Widac, nie tylko "spiewac kazdy moze ...., troche lepiej ...";-)

 

A przejscie w koncowce bylo calkiem do rzeczy, z wykorzystaniem tych bebnow, za ktorymi sie wczesniej chowal:-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To końcowe przejście skojarzyło mi się z kumplem który w trakcie koncertu powiedział do mikrofonu "w tym miejscu kumple kazali mi zrobić jakieś fajne przejście", wyszedł z za bębnów i obszedł je dookoła krokiem zawodowej modelki. Zajebiste przejście :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

George Kollias, Derek Roddy, Ken Owen (Carcass), Sean Reinert, Gene Hoglan, Richard Christy, Dave Weckl, Gavin Harrison i ostatnio Rick Colaluca (dawny Watchtower, album Control and Resistance - polecam !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...