Jump to content
ŚwieRszcz

wasze inspiracje ?

Recommended Posts

To mój pierwszy post wiec się przedstawię.

Nazywam się Maciek i jestem z Tychów. Bardziej znany jestem jako Makaron :P. Gram od około 3 lat, w tej chwili głównie w klimatach rock/reggae. Grałem już w kilku róznych zespołach, obecnie gram w dwuch: Instytut Koloru i Artyści Niezależni.

Gram na skromnym nie wartym chwalenia się zestawie: Bebny Polmuza ale po pożądnym remoncie (niestety bez rezonansów), hardware głównie Power Beat, pojedyncza stopa Mapex P750, blachy: hh-Alchemy MSX, crash-Alchemy ART, mój wynalazek- ride Polmuza zmniejszony do około 12" z wsadzonymi nitami.

Ja bardzo lubię jak gra koleś z TOOLa, z SOAD, lubię też Goehsa z Kultu i wielu innych, np. człowiek z mojego miasta (Tychów) czyli perkusista zepołu Akurat.

Nielubie: Larsa z Metallicy- strasznie napierdala :/, Jordisona- bo za dużo gra na bębnach, mało na talerzach, technika super ale to już kwestia gustu.

Guest Anonymous

Lars Ulrich nie gra technicznie. Wystarczy popatrzeć jak się zachowuje na koncertach. Pod koniec koncertu jest ledwo żywy :). Ponad to on już nawet nie gra z nadgarstka tylko z łokcia jakby bił sie na szable:). Mimo wszystko jest moim ulubionym bębniarzem a cenie go za ogromną wiedzę muzyczną i za to jak układa bębny do kawałków...coś pięknego.

Guest Anonymous

Ja moze wymienie troche innych kolesi : nie zyjący już niestety Docent eks Vader, perkusista Animy Damnaty i pałker The Berzerker, to ludzie robiący miazge za zestawem

Hmmm jesli chodzi o idola perkusyjnego to Gavin Harrison (Porcupine tree) i nie dlatego ze to jeden z ulubieńszych zespolow tylko dlatego ze facet posiada niesamowitą technike, niesamowite pomysły i feeling.

Jesli chodzi o inspiracje to w zespole opieramy sie na Jacksonie z lat mlodosci, the cure, niterpol, pierdyliard innych zespolow, dzwieki nadchodzace z kuchni i generalnie dzwieki nas otaczajace :] z każdego po trochu hyhy

za mojego bebniarza-przewodnika zostane pewnie zjechany rowno, ale kazdy lubi to co lubi, a koles jest dla mnie najlepszy :) po prostu niewyobrazam sobie perki bez niego :)

NickoMcBrain

ponadto cenie sobie, w kolejnosci:

Mike'a Portnoy'a, Dave'a Lombardo, Dave'a Weckl'a, Abe Laborier'a JR'a i Buddy'ego Rich'a :)

pozdr!

Mnie przedewszystkim inspiruje zestaw Terrego Bozzia :D Poza nim lubie Larsa Ulricha, Tamka Łosowskiego, Tonego Roystera jr, Mika Portnoya, Joeya Jordisona, Dave Weckla itp, Biżaneta tez lubie(gram na pałkach sygnowanych jego imieniem :D )

A ja ostatnio słuchałem sobie płyty Erykah Badu live , nie wiem kto grał na bębnach , ale buty mi spadły - prostota , niesamowicie osadzony groove , feeling , i praca z basem - bez zbędnych młyków i sztuczek . Polecam wszystkim , którzy mają wątpliwości o co tak naprawdę chodzi w grze na bębnach. pozatym podziwiam Weckla za muzykalnośc i tzw ekonomię ruchu , Antonio Sancheza za niesamowitą niezależnośc kończyn , Jojo Meyera za pomysłowość , Jima Chapina za wkład w kształtowanie sposobu myślenia o technice ... no i tych wszystkich największych : Tony Williams , Buddy Rich itd... arcymistrzowie swojego fachu

Guest Anonymous

Ja dodam swoich nietypowych...

1. Gene Hoglan

2. Dave Lombardo

3. Peter Longstreth (nie wiem dokładnie jak to jego nazwisko sie pisze)

4. Derek Roddy

5. Tony Laureno

6. Lars Ulrich

Mnie przedewszystkim inspiruje zestaw Terrego Bozzia :D

Mnie też inspiruje - do zastanowienia się nad swoim, który się coraz bardziej rozrasta ;)

Plooskiev, nie przejmuj się, ja też Lubię grę Nicko McBrain'a i uważam, ze nikt cie za to zjechac nie powinien, bo o gustach sie nie dyskutuje

Moje typy:

1.Joey Jordison (Slipknot) za całokształt

2.David Erladsson (Arch Enemy) głównie za grę na dwie stopy jak automat

3.Travis Barker (Blink 182) za pomysły gość ma stopę, tom, werbel i kocioł a wymiata jak niejeden z wielkim zestawem

szczerze to wszyscy których wymieniliście sa wymiataczami pierwszej klasy

Jak chodzi o to co mi się podoba to napewno

Chad Smith z red hotów....jego pojedyńcza stopa daje dużo do myślenia(jak coś takiego się robi)

napewno już nieżyjący John Bonzo Bohnam z Zeppelinów ze swoją centralą o średnicy około 70 centymetrów którą ładował jak jakąś armatę ....co prawda straszny garkotłuk ale wzór naprawdę godny

jak już ktoś wymienił wcześniej Iana Paice`a z Purple

za swój styl Larry Mullen....

jeszcze doszłoby tu dużo dużo naprawdę dobrych pałkerów :D

w nieskończoność można by wymieniać

szczerze to wszyscy których wymieniliście sa wymiataczami pierwszej klasy

Dokladnie...

Dla mnie inspiracja sa ci wszyscy wymiatacze ale i ogolnie wszyscy, ktorzy potrafia cos wiecej odemnie...

Przychodze pozniej do domu i probuje te wszystkie triki, ktore stosuja...

Dla mnie inspiracją jest każdy bębniarz, którego gra mi się spodoba ;)

Gdybym jednak miał wymienić dziesięciu, którzy najbardziej na mnie wpłynęli, powiedziałbym (kolejność przypadkowa):

Danny Carey

Joey Jordison

Richard Christy

Dennis Chambers

Gene Hoglan

Tim Alexander

Dan Swano

Hellhammer

Sean Reiniert

Tony Royster jr.

Mógłbym tak jeszcze długo... ;)

A ja zapomniałem napisać ze moje zainteresowanie perkusją wzieło sie od tego jak słuchałm kiedyś zespolu T.Love :D pzdr Perkoz

Moją inspiracją pozostaje Nicko Mc brain za lekkość w grze i super niepowtarzalną technikę.2lars ulrich za pomysłowość .3Dave Lombardo za bardzo energetyczną grę(posłuchajcie black magic)Nie jestem zwolennikiem Portnoya ani innych wirtuozów,ponieważ nie grają oni z rytmem przyjemnym dla ucha tylko wymyslają w prostej pisence jakies nierytmiczne przeplatywanki:P::P(Ale Lan Paice jest spoko)pozdr