Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem całkiem perkusista. Może nie tak bardzo sławny jak inni o porównywalnych umiejętnościach. Grał w Panterze, Damage Plain i wielu innych świetnych zespołach.

 

Ma charakterystyczne wielkie bębny bo:

 

8 x 14 Wood Snare (8-Ply)

14 x 14 Rack Tom

15 x 15 Rack Tom

18 x 18 Floor Tom

24 x 24 Bass Drum x 2

 

Sam mówi, że lubi niskie brzmienie z powerem i chce mieć duże bębny.

 

Jego blaszki to Sabiany:

 

14" AA Rock Hi-Hats

18" AA Rock Crash

20" AA Chinese

19" Hand Hammered Rock Crash

19" Hand Hammered Rock Crash

22" Hand Hammered Power Bell Ride

20" AA Chinese

14" AA Rock Hi-Hats

19" AA Rock Crasch

 

Używa pałek: Vic Virth American Classic Rock

 

Ma świetny patent grania z zapalonymi pałkami :biggrin:

 

Niestety nie mogę nigdzie znaleść informacji na temat naciągów na jakich gra. Może ktoś z was wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma świetny patent grania z zapalonymi pałkami :biggrin:

 

Bardziej efekciarsko robił to (i robi nadal) Eric Singer. Jeszcze będąc z Brianem May'em w trasie zasuwał ogniem.

 

A Vinnie gra przyzwoicie, wręcz bardzo dobrze. Diabelnie charkterystyczny. Moim zdaniem ma zdecydowanie większy bębniarski repertuar niz np Jordison i temu podobni z takiej muzy.

Jedno co mi się w nim nie podobało to te sztuczne do zrzygania brzmienie. No, ale Pantera także właśnie i przez to była tak charakterystyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, a jego dwie stopy to dynamit, choć jednak to jego braciszek (Rock in Peace) był bardziej uzdolniony niż Vinnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, a jego dwie stopy to dynamit, choć jednak to jego braciszek (Rock in Peace) był bardziej uzdolniony niż Vinnie.

 

Dokładnie czyli, hellyeah :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vinnie rozstał się z Pearl'em i aktualnie promuję markę DDrum
juz to od dawna wiadomo ;P w drugim numerze perkusisty o tym pisali :P zresztą jako fan ddruma i vinniego wiedziałem to jeszcze wcześniej :D

 

Dzisiaj zostały zakupione Vinniowe pałki :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ;)

Dałem info dla tych jeszcze niewiedzących :)

 

Zauważyłem że brzmienie po rozstaniu z Panterą zmieniło się u Vinniego, nie jest złe ale to nie to co np. na Far beyond driven.

 

Btw. ciekawi mnie dlaczego rozstał się z Pearl'em na rzecz DDrum'a. Kwestie finansowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw. ciekawi mnie dlaczego rozstał się z Pearl'em na rzecz DDrum'a. Kwestie finansowe?
Pewnie tak, każdy producent oferuje mu bębny z najwyższej półki, a czy to najlepszy pearl, czy ddrum, czy tama czy coś tam jeszcze, to chyba dużej różnicy nie robi, a dla niego wybór leży tam, gdzie więcej mu zapłacą za granie na ich sprzęcie ;)
vinnie generalnie zszedł na psy, wystarczy posłuchac projektów w których sie udziela
Ty człowieku chyba nie wiesz co mówisz, albo pomyliłeś tematy :doubt: Brzmienie - jasne zmieniło się, ale gra cały czas na najwyższym poziomie.

 

Btw. w amerykańskim sklepie www.musiciansfriend.com jest dużo sprzętu sygnowanego przez Vinniego :

 

Zestaw - http://drums-percussion.musiciansfriend.com/product/ddrum-Vinnie-Paul-6piece-Signature-Dragon-Shell-Pack?sku=581368

 

Werbel - http://drums-percussion.musiciansfriend.com/product/ddrum-Vinnie-Paul-Signature-Snare-Drum?sku=580901

 

Twin - http://accessories.musiciansfriend.com/product/ddrum-Vinnie-Paul-Double-Pedal?sku=580903

 

No i pałki - http://accessories.musiciansfriend.com/product/Vic-Firth-Vinnie-Paul-Signature-Drumsticks?sku=491578 :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejść na psy nie zszedł... dalej gra w swoim stylu - widać za to że brakuje mu jego brata - z nikim już chyba nie stworzy takiego duetu. Vinnie grał pod Dimebag'a - ciężko będzie znaleźć drugiego takiego szarpidruta z którym stworzy tyle świetnych partii drumów - Damage Plan -> także świetne granie gdzie czuć jest braterską moc. Dziś tego właśnie mi brakuje. Ale mam wielki respect dla tego gościa i na zawsze będzie dla mnie czołówką mocnego grania - mi nie potrzeba mega szybkich stóp i tony blastów -> ta muza ma siedzieć i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słucham i chyba nie słyszę - czy on gdzieś gra źle?

muzycznie, nie technicznie, perkusistą jest swietnym, ale projekty muzyczne w których sie udziela są poprostu słabe

 

Damageplan był jeszcze całkiem dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że Vinnie spadł na psy, bo nie gra muzy, która Ci odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, bo obiektywnie rzecz biorąc, to co gra teraz to pomyje w porównaniu z "vulgar display of power" czy "far beyond driven"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat. A co mi tam, jeden z moich ulubionych pałkerów.

 

Bardzo charyzmatyczny. Może nie ma umiejętności jak Mike Mangini czy Jojo Mayer ale tworzy takie partie bębnów, że miażdżą dupeczkę.

 

A Hellyeah... Co tu dużo gadać. HELLYEAH. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie ma umiejętności jak Mike Mangini czy Jojo Mayer
Niezłe porównanie, lol.

 

Vinnie ma nogi jak rakiety i imo żaden Haake, czy inny Adler mu nie dorównuje w graniu na stopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że to inna bajka i miażdży system swoim repertuarem i stylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...