Skocz do zawartości
wendzior

Utwory do uczenia/coverovania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem, bo zawsze słuchałem skomplikowanej muzyki, w której ciężko o 4/4 albo jakieś łatwe partie i prosiłbym żebyście napisali na jakich piosenkach się uczyliście grać, które nie wymagają dużo umiejętności itp. (najchętniej coś z szeroko pojętego rocka)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz sobie w temat pierwsze zagrane utwory, popatrz na tytuly, skopiuj sobie do wyszukiwarki yt i sluchaj, jak cos ci sie spodoba, to graj ze sluchu albo zobacz tabulatury na gp albo na internecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo dobre, znam to :) bo np smells like teen spirit raczej za trudne na początek. jak tak patrze na ten filmik i jego blaszki... ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smells wcale nie jest taki trudny, to pierwsza piosenka jakiej sie nauczylam. Z tego co znam to jeszcze p.o.d.-youth of the nation w miarę proste, moze cos Three Days Grace, AC/DC a jesli juz chodzi o szczyt łatwości to korn-coming undone ;) powodzenia!

 

http://perkusja.rockmetal.art.pl/800/lekcje/transkrypcje/acdc/hth.html

http://www.ultimate-guitar.com/tabs/k/korn/coming_undone_drum_tab.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się uczyłem na Creedence Clearwater Revival - Fortunate Son. Polecam, bo są bardzo proste przejścia no i dosyć wolny rytm. A oprócz tego tak jak mówili poprzednicy - Nirvana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marilyn Manson: Sweet Dreams, The Nobodies, Heart Shaped Glasses, Putting Holes In Happiness itd.

Poza tym tak jak napisał Raziel890 np. Nothing Else Mothers to prosty utwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zupełne podstawy - AC/DC - Highway to Hell i większość utworów AC/DC. Z innych - lekko mocniejsze granie, już nie tak łatwe - np. Toxicity autorstwa System of a Down. Jeśli wolisz lubisz inny styl - RHCP - Otherside albo Californication albo Soundgarden - Black Hole Sun. Polecam jeszcze Kyussa(Green Machine) i Queens of the stoneage ;)

 

Pozdrawiam, Koniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Jak już troszke ogarniesz to paru fajnych rzeczy możesz się nauczyć z kawałka System of a Down - Toxicity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joan jett- i love rock andr roll, acdc- rock and roll train, rage against the maszine- killing in the name....... oj duzo tego jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram smells like teen spirits, mój pierwszy kawałek jak zrobiłem z zespołem.

Potem jest proste U2- Vertigo, też polecam, proste i fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tym ci pomogę ;)

 

To lekcja jak zagrać piosenke Back in black zepsołu ac/dc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chiałbym abyście poradzili mi jakieś łatwe kawałki dla początkującego zespołu na dwie gitary. (2 gitarzystów, basista i perkusista wszyscy po pół roku na instrumentach). Ciężko nam znaleźć w miarę łatwy utwór tak, by gitarzysta nie nudził się przez pół piosenki, a dla mnie perkusisty jeden kawałek może wydawać się prosty, a dla gitarzysty/basisty jest trudny i na odwrót. Pewnie sporo część osób tutaj ma swoje zespoły i może się na ten temat wypowiedzieć.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu bassman ma mocną robotę do odwalenia i to już na samym poczatku. Nie wiem, czy po pół roku grania ogarnie takie opcje, zwłaszcza, że bez overdrive'a na bass ten kawałek brzmi jak kupa. Grałem go w paru konfiguracjach i dochodzę do wniosku, że nie jest taki znów najprostszy dla wszystkich. No i ten przesterowany bass...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz kit z tym przesterem. Utwór jest tak prosty, że można sie nauczyć go grać na każdym instrumencie w jedną próbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujemy, ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to z chęcią posłucham, warto mieć zawsze jakąś alternatywe. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam frajde z

Blink 182 - First date

Puddle of Mudd - She fucking hates me

Sex Pistols - Anarchy in UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...