Skocz do zawartości
lp2401

Pearl VX Studio - Mała spowiedź...!

Rekomendowane odpowiedzi

Pearl VX Studio Green/Black HW

 

 

Witam wszystkich forumowiczówâŚ!

 

Do oceny mojej poddałem zestaw perkusyjny Pearl VX Studio Green / Black HW którą zakupiłem dnia 11.02.2010.

 

Perkusja ta jest przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców. Zarówno jak dla amatorów jak i dla półprofesjonalistów. Ja zaliczyłbym te bębny do półki semi-pro. A jak się zaczęło, że kupiłem akurat te bębny a nie inne???...

 

Moją poprzednią perkusją był Basix Custom Studio w tym samym ustawieniu co Pearl VX lecz różnił się głębokością tomów 10 i 12. Mianowicie Pearl ma 10x8 i 12x9 a Basix miał 10x9 i 12x10 co stanowczo mi utrudniało dobre ustawienie tomów względem werbla. To był duży dla mnie minus, ponieważ płynnie nie mogłem robić przejść po tomach. Następnym minusem były krótkie nóżki do flor tomów co już w ogóle było przesadą. Po namysłach zdecydowałem się kupić bębny, które są w standardowym ustawieniu studio oraz nie rujnują budżetu. Do wyboru w sklepie DrumCenter brałem pod uwagę 4 zestawy. Mianowicie

 

- Pearl VX Studio

- Pearl VBX Fusion

- Tama Superstar Hyper-Drive Studio

- PDP FS Fusion

 

Wybór padł jednak na Pearla ze względu na cenę. Zestaw kosztował tylko 2999zł a do niego dołączany jest hardware Pearla z serii 900 oraz legendarny werbel SensiTone w rozmiarze 14x5.5.

 

Na paczkę czekałem jedyne 20 godzin co jest naprawdę wielkim plusem tego sklepu. Paczki dochodzą w mniej niż 24 godziny. Co do zapakowania bębnów to DC również się postarało. Jedyne 3 paczki z czego najcięższa była paczka z hardware. W środku również zapakowane wszystko tak, aby bębny były całe i zdrowe w drodze do klienta. Żadnych luzów oraz niepotrzebnych kartonów. Wszystko optymalnie dobrane do pakowania. To na pewno wielki plus dla Pearla.

 

Gdy wszystko już wyciągnąłem przyszedł czas na małe testy. Na pierwszy ogień poszła stopka Pearla P-900. Moim zdaniem jedna z lepszych w tym przedziale stopek pojedynczych. Jest to młodszy brat eliminatora. Szybka, cicha, całość na platformie, regulowany podpiętek, kolce antypoślizgowe.

Następnie statyw prosty C-900, który chyba jest najlepszy ze wszystkich jakie widziałem. Masywny, 3 sekwencyjny z memory-lockami.

Statyw łamany BC-900 to potęga. 3 sekwencyjny z memory-lockami, nogi bardzo można szeroko rozłożyć a co najważniejsze, że się nie giba przy dużym obciążeniu. Zawiesiłem na nim Casha 19 i ani drgnął.

Statyw werblowy S-900 mile mnie zaskoczył. Łatwa regulacja kąta nachylenia werbla, masywny, bardzo dobry mechanizm trzymania werbla.

Na koniec statyw Hi Hat H-900. Jest to bardzo ciężki statyw, który po zawieszeniu blaszki jest naprawdę stabilny. Jego cena może troszkę odstraszyć bo kosztuje ponad 500zł ale myślę ze warto. Jeden z lepszych hatów w tym przedziale.

 

Jak się trochę pobawiłem hardware czas przyszedł na skręcanie bębnów. Jedyny jaki minus zauważyłem z tej całości to tylko metalowe podkładki pod śrubami. Niewiem czemu nie mogli zastosować plastikowych lub nylonowych podkładek. Reszta w należytym porządku. Strojenie bębnów odbyło się dość szybko i bez kłopotów. Najpierw nastroiłem wszystko nisko, żeby sprawdzić czy strój będzie trzymał bez większych problemów. I tutaj się bardzo zdziwiłem bo okazało się że bardzo dobrze wszystko gra. Żadna śruba się nie poluzowała więc powinno być cacy na dobrzeâŚ! Jednak polecam wymianę podkładek na nylonowe.

 

Co do naciągów to tutaj w ogóle się nie mogę przyczepić. Pearl ProTone to najlepsze naciągi âOEMâoweâ jakie dotąd słyszałem. Jest to odpowiednik Evans G1 Clear. Naprawdę soczyste brzmienie tomów. Jeżeli troszkę podkręci się wyżej tomy to otrzymamy selektywne oraz mocne brzmienie bębnów. Co do BassDrum to mogę tylko przyczepić się o to, że centrala mogłaby być strojona na 10 śrub a nie 8 lecz nic straconego. Naciąg który jest na centrali to również Pearl ProTone a jest to odpowiednik EQ1 Evansa. Posiada w sobie dużo niepotrzebnych przydźwięków lecz dołek niesamowity. Można podkręcić naciąg mocniej i otrzymamy dość selektywne brzmienie do grania na podwójnej stopie. Ogólnie bardzo pozytywne zaskoczenie.

 

Na sam koniec chciałbym wam przedstawić werbel Pearl SensiTone Custom Alloy Steel 14x5.5. Jest to werbel stalowy o charakterystycznym trzasku. Posiada dużo przydźwięków co klasie tej werbli jest normalne. Naciągi na tym werblu to również fabryczne ProTone i spisują się nieźle lecz przydałoby się coś lepszego pokroju HD Dry lub Power Center Evansa. Sprężynka werblowa niekoniecznie do wymiany. Dałem ją do werbla Basix brzozowego i całkowicie inaczej się grało na nim więc myślę, że tutaj obędzie się bez dodatkowych kosztów. Maszynka werblowa bardzo udana. Cicha, szybka i chodzi bez oporu. Minusem tego werbla są obręcze bo są standardowe 1,6 mm i werbelek strojony jest na 8 śrub. Kolejnym minusem na pewno są podkładki metalowe lecz to aż tak nie przeszkadza. Ogólnie tutaj Pearl mógł się bardziej postarać, ale cóżâŚ Życie toczy się dalej...!

 

 

Ogólna ocena tego zestawu w skali od 1-10 to bardzo wysoka 8.

 

Plusy zestawu:

 

- Bardzo dobry stosunek cena/jakość

- Bardzo dobre zapakowanie przesyłki (oczywiście tutaj pakuje je Pearl a nie DC)

- Wysokiej jakości Hardware Pearl 900

- Legendarny werbel Pearl SensiTone

- Bardzo dobre naciągi, które niewybrednym mogą posłużyć jakiś czas

- Czarne hardware bębnów co jest mało spotykane

- Bardzo, ale to bardzo atrakcyjna cena w tej klasie produktów.

- Możliwość bezproblemowego dokupienia Toma 8

 

Minusy

 

- Centrala oraz werbel strojone na 8 śrub

- Podkładki metalowe w całym zestawie

- Okleina â przy takim zestawie przydałby się lakier

 

 

To wszystko co miałem do napisania w moim małym sprawozdaniu. Pisałem jakie są moje odczucia dlatego też nie sugerujcie się aż tak tym opisem, lecz jeżeli komuś ma to pomóc przy wyborze bębnów będzie mi niezwykle miło.

 

Na sam koniec szczególne podziękowania dla Darka oraz Tomka z DrumCenter za wielkie doradztwoâŚ!

 

Poniżej fotki całego zestawu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowiek czyta takie testy rozmysla zastanawia sie i dokonuje wyboru...sugerujec sie miedzy innymi tym testem kupilem set VX i co hmm no coz widocznie mam pecha bo trafilem na totalny badziew krzywe obrecze nierowne krawedzie itp.itd.

legendarny werbel dobre

a drumcenter...zamiescilem tam opis sprzetu bo nie nazwe tego zestawem perkusyjnym

oczywiscie ocena nie zostala opublikowana oni zamieszczaja tylko pozytywne opinie

bylem w sklepie gdzie stalo tych sprzetow kilka teraz gdy juz wiem na co patrzec powiem szczerze ze wszystkie mialy podobne wady w miejszym lub wiekszym stopniu...

jaki z tego wniosek?

sprawdz przed zakupem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegi mbo - czy zestaw był kupiony w DrumCenter?

 

Jeżeli tak - zapraszam do złożenia reklamacji, z przyjemnością rozwiążemy sprawę w możliwie szybki i satysfakcjonujący sposób.

 

Jeżeli nie - proszę zwrócić się do sklepu, w którym zakup został dokonany. Nie odpowiadamy za kontrolę jakości oraz sposób magazynowania sprzętu innych placówkach handlowych. W tej sytuacji proszę nie obarczać w żaden sposób DrumCenter odpowiedzialnością za jakość zakupionego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jesli urazilem DRUM CENTER czesc sprzetu jest od miesiaca w Pearl europe i wlasnie dowiedzialem sie zestawy z tej serii maja duza tolerancje bledu wykonania czy cos takiego wiec chcac miec rowne krawedzie musze sobie kupic sprzet z wyzszej polki cenowej...

byc moze Wy macie wiekszy wplyw na Pearl niz SMC

niestety sprzet zostal zakupiony w innym sklepie

jeszcze raz przepraszam.

 

[ Dodano: 21-11-2012, 17:58 ]

Wiec juz jest po temacie...sklep wymiksowal sie ze wszystkiego pozostalo mi negocjowanie z Silesia music center czyli dystrybutorem Pearl na Polske...udalo sie :doubt: za doplata wymienili mi wadliwy zestaw VX na VBX i to w innej konfiguracji z 12,13,16 przesiadlem sie na 10,12,14,16 :doubt: sprzet jest niesamowity to niby tez seria vision roznica jednak jest kolosalna czysta brzoza nie okleina tylko lakier rowne krawedzie korpusow brzmienie przeroslo moje oczekiwania po zalozeniu Emperor coated na gore Ambassador clear na rezo to juz w ogole bajka :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...