Skocz do zawartości
krkkrzysiek

Rodzaje pałeczek do perkusjii

Rekomendowane odpowiedzi

A, B C, D, F itd to zarówno w oznaczeniach Gładków i innych pałek rodzaj główki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gładkach to się różnią główki chyba tylko wielkością, bo nigdy nie widziałem innych niż łezki czy jak kto to nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam te Manhattany. Są naprawdę bardzo porządne. Dość ciężkie, mała główka. Świetnie wyważone, wytrzymałe. Gra nimi sprawia prawdziwą przyjemność. Szczerze polecam.

Dokładnie!!! Też je mam i wytrzymały mi 8 miesięcy a gram cięższą muzykę. Teraz znowu kupuje 2 pary tych samych;) Naprawdę polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moje Zildjian Mike Mangini Signature już od wakacji 2009 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez jaj. Jednymi pałkami 8 miesięcy? Chyba na padzie. Prędzej papierowy pies dogoni azbestowego kota w piekle.

Nie żartuję, wprawdzie teraz to już są zjechane. a zresztą to zależy kiedy wymieniacie pałki bo ja to zużyję do maksimum a nie jak pierwsza wiórka spadnie to już lece po nowe. Jak główka jest dość zjechana to wymieniam. u mnie średnio 5-6 miesięcy pałka wytrzymuje ale ta mimo że lekka to wytrzymała długo i najważniejsze to to że są wygodne (dobre do szybkiej muzyki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja moimi aheadami 5a już trzeci rok cisne i wszystko jest cacy, raz do roku nowe covery za 20 zł i pałki jak nowe... tyle tylko że to nie drewno i troche inny feel z grania, ale jak dla mnie to jedyne pałki jak na razie 5a i Lars Ulrich model. Do kawałków szybkich 5a do spokojniejszych ale z łupnięciem LU. Żyć nie umierać poleam serdecznie może to właśnie te....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Regal Tipy 5AX mają już 2 lata, a gram nimi zawsze. bardzo fajnie mi leżą polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Chciałbym zapytać o dokładne rozpisanie bądź wytłumaczenie mi oznaczeń pałeczek perkusyjnych.. np 5D, A6 etc. proszę o jasne wytłumaczenie :)

Przytoczyłem główne zapytanie z tego tematu, bo o całej reszcie wpisów dotyczących tego zapytania powinniście ZAPOMNIEĆ.

Jestem producentem pałek i wyjasniam.

W tej kwestii nie ma żadnych zasad, nie ma czegoś takiego jak zachodnia rozmiarówka czy inna.

Wszystko jest indywidualna sprawą każdego producenta.

5B jednej firmy to nie musi być odpowiednik 5B innej firmy.

Szukając odpowiedników swoich ulubionych pałek powinniście kierować się tylko i wyłącznie podanymi wymiarami np: L=420mm śr.= 14mm (..lub w calach), oraz kształtem demonstrowanych główek i ogólnego profilu, a i to może nie wystarczyć bo najbardziej skuteczne jest porównywanie polegające na trzymaniu w ręku.

POWTARZAM -.. NIE MA ŻADNYCH ZASAD I NORM W NAZEWNICTWIE I NUMERACJI JEDNAKOWYCH DLA FIRM PRODUKUJĄCYCH PAŁKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...