Skocz do zawartości
Szcze69Pan

WUHAN - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chinę 14". Powiem tak - talerz przed zakupem koniecznie obstukać, poszukać anomalii wszelkiego rodzaju na powierzchni talerza itp. Ja trafiłem na lipny egzemplarz, który pękł po dwóch tygodniach. Brzmienie - gongowato przy wybrzmiewaniu jak i przy delikatnym graniu. Przy mocniejszym uderzeniu pojawia się trochę piachu, ale gongowe wybrzmienie pozostaje i denerwuje. Tanio? Teraz muszę kupić drugą chinę (pęknięta dużo straciła na brzmieniu). Czy to będzie Wuhan? Na pewno nie. Rozumiem "politykę oszczędności", ale w tym przypadku wolę dołożyć nawet dwa razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując jeśli wziąć za wzór Chinkę Zidijana Oriental (same dziesiątki w ocenie, tylko cena=2, gong=0) chinki Wuahan-a ocenił bym tak :

 

Wygląd : 6

brzmienie : 3

Sustain : 3

piasek: 2

gong: 8

dynamika: 1

wykonanie: 7

cena: 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie nie zgodze . mam chinke 14" od marca zeszlego roku i nie ma najmniejszego sladu uszkodzen a naprawde jej nie oszczedzam ! Brzmienie agresywne, przyszywajace. moja nastepna (wieksza) chinka to bedzie na 100 % wuhan :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja sie nie zgodze . mam chinke 14" od marca zeszlego roku i nie ma najmniejszego sladu uszkodzen a naprawde jej nie oszczedzam !

 

No tak, w pełni uzależnione od egzemplarza. Są te bardziej felerne i te lepiej wykonane.

 

Dzięki sanchezzo za tą ogólną specyfikację. Celowałem w Wuhany, lecz... ja szukałem piasku, nie gongu. Aczkolwiek, może kiedyś skuszę się na jakieś dodatkowe brzmienie. W końcu cena sama w sobie kusi nawet do zakupu w ciemno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam okazję stać się posiadaczem chinki wuhan 18' i mam w związku z tym pytanie o czajniczek. Czy blaszkę da się normalnie, bez zmiany nakrętek itp. zamontować na zwykłym statywie prostym, bądź łamanym?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..z nakrętką może być różnie, zwykłe podłużne się nie raczej nie mieszczą w tej kopułce i obcierają. wskazana jest raczej okrągła nakrętka. Mam ten problem jak gram za czyimś zestawie. warto mieć wtedy swój statyw lub chociaż nakrętkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Wielkie dzięki za pomoc. A czy taką nakrętkę dokupię bez problemu w jakimś sklepie perkusyjnym? Z tego co widzę dostępne są jedynie nakrętki motylkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłą nakrętką ze statywu normalnie się dokręci, jeszcze nigdy nie widziałem, żeby china była przykręcona jakąkolwiek inną nakrętką.

 

A jak ci nie będzie pasowała (choć nie wiem jakim cudem może się nie zmieścić w kopułce-to chyba w modelach poniżej 10") to zawsze możesz podejść do zwykłego mechanicznego sklepu i poprosić nakrętkę na taki gwint jak masz w statywie i problem z głowy. Wtedy musiałbyś pamiętać o jakiejś dodatkowej podkładce na filc, bo możliwe że po przykręceniu nakrętki wciśnie się ona w filc i będzie lipton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
choć nie wiem jakim cudem może się nie zmieścić w kopułce

to ci napisze jakim cudem i jak nie wiesz to nie wprowadzaj kolegi w błąd:

np. takim że np. średnica wnętrza kopułki mojej chiny wynosi 4cm, a przeciętny motylek ma długość 4cm, a nawet więcej (mam jeden nawet 5cm). Musiałby być motylek około 3cm,

ale zakładając że Wuhany nie są zbyt znormalizowane , wiec te kopułki mogą być różne,a motylki też są różnej długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najczęściej spotykane są motylki 4cm, a chiny Wuhana, jaką mają kopułkę każdy widzi - kosmos,

http://www.chrisguitars.com/cymbals-wuhan-18inch-china.jpg

Zupełnie nie wiem po co jakiś taki dziwaczny wytwór, ale przejdźmy do sedna.

 

Jeżeli chcesz ją powiesić wywinięciem do dołu, tak byś uderzał w wygięcie a nie brzeg blachy to normalne, że motylka nie da się wkręcić. W chinach Wuhana kopułka jest za wysoka (podobnie było chyba z Saludą VooDoo).

 

Nie bój nic, zawsze da się cos wymyślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki! Jak dostanę (już zamówiona :D) to będę coś kombinował, aby grało. Jestem niezmiernie ciekaw jak to zabrzmi. Kupiłem trochę w ciemno, za cenę o wiele mniejszą niż choćby Stagg DH, ale z możliwością ewentualnego zwrotu.

PS. Trochę nie na temat się chyba zrobiło, więc jeśli jest taka potrzeba i możliwość to proszę o przeniesienie.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w Polsce jakiś dystrybutor Wuhana ??

Oprócz Allegro, oczywiście.

 

A, i bardzo podoba mi się opinia użytkownika sanchezzo.

Biorąc pod uwagę jego obcowanie z chinkami Wuhana. ..... :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam, bo pewnie jak w każdym temacie się kłócicie...

Obecność Pinokia o tym świadczy, buhahaha.

 

Mam chinkę Wyhana od 5 lat. Grana intensywnie.

Dokręcałem ją plastikową nakrętką Polmuza, a obecnie analogiczną nakrętką Tama - rewelacyjna.

Over.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 Wuhana, przymierzam się do kupna innych rozmiarów. Katowana mocno jakieś pół roku i zero wad oprócz zabrudzeń. Za tą cenę genialne chociaż inne blaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co powiedział mi sprzedawca w Elpie, k2 = wuhan tylko robione w innej fabryce, firma ta sama. Słyszał ktoś czy to aby prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. W Polsce Wuhan jest dystrybuowany na allegro, czyli logicznie rzecz biorąc nie ma oficjalnego dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako odkupujący sprzęt po pożarze, nabyłem drogą kupna splasha Wuhana, 12"  brilliant,  thin.
Faktycznie brzmienie inne niż tureckie blachy, czy Paiste'y etc.
Ale ciekawe. Jako splash sprawuje się świetnie. jest głośny, wysoki i przenikliwy. Gra głośniej niż zawieszony obok Zildjian A, fast crash, 15"  :D
Mi pasuje że ma nieco inne brzmienie.
A kosztował jakieś grosze (wyprzedaż czy inne promo).
Chyba go sobie zostawię :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...