Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam perkusję elektroniczną z taką stopą:

 

img5548o.jpg

 

Mieszkam w bloku i właśnie przyszedł do mnie sąsiad, mówiąc, że uderzenia stopy niosą się aż 2 piętra wyżej, mimo że gram "bezgłosnie" na słuchawkach (! blok z wielkiej płyty). W domu mam panele + zwykły dywan. Czym to wyciszyć, tak, żeby uderzenia pałki stopy nie niosły się po pionie? Co sądzicie o czymś takim, jak to może zadziałać?

 

http://allegro.pl/item951643670_apama_mata_wygluszajaca_bitumiczna_z_filcem.html

http://allegro.pl/item949400096_wygluszenie_mata_akustyczna_wygluszajaca_filc_fvat.html

http://allegro.pl/item958584854_mata_akustyczna_wygluszajaca_wygluszenie_silnika.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem gdzieś na forum, ze inni zeby wyciszyc stope od elektronika przyklejali na na bijak gąbke. tylko było tak napisane , sam nie próbowałem, ale zanim kupisz jakąś mate to spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naciąg siateczkowy czy gumowy? Jeśli gumowy to zmien na siateczkowy i po kłopocie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzastin: próbowałem naklejać gąbkę i grubą watę, taką jak w głośnikach - jedyna różnica to mniejsza czułość pada, a co za tym idzie - większa siła uderzenia.

 

Wydaje mi się, że to nie kwestia samego "uderzenia" pałki o pada, ale wibracji jakie przenosi cała konstrukcja na podłogę...

 

Milsik: siateczkowy ;) W tej śmiesznej perkusji wszystkie są siateczkowe, a talerze gumowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem. I insequi ma rację, tu chodzi o wibracje. Trzeba je jakoś zredukować. Robiłem nawet test, dałem postukać kumplowi, sam zszedłem dwa piętra niżej i autentycznie słychać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

insequi, nie kupuj mat wygłuszających, wiem bo sam w bloku często gram i mam 2m^2gąbki akustycznej (piramidki), sciąga dźwięki wyższe ale niższych nie wyłapie, poza tym to matą można przyciszyć troche ale jeśli chodzi o stopke, to wydaje mi się że ona daję Ci trochę basu, przez co trzeba by użyć jakiejś waty ocieplającej sprasowanej, bo taka wchłania i zatrzymuje w sobie większośc niskich tonów.

Spróbuj czymś pada wygłuszyć ale okrywając go czymś, może w jakimś stopniu to pomoże i nie będzie tego słychać 2 piętra wyżej, tylko jedynie u Ciebie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o maty - chciałem je położyć na dywan, bezpośrednio pod stopę i konstrukcję podpierającą pada (ona najbardziej przenosi wibracje na podłogę), na razie położyłem jeszcze jeden dywan, trochę mniejszy i grubszy i faktycznie czuję nieco mniej wibracji na podłodze, ale ciągle to za mało... Najlepiej byłoby, żeby pad lewitował... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz jeszcze coś do podłożenia do daj pod spód, ale nie za dużo tego :biggrin: i najlepiej owiń jakimś kocykiem czy czymś takim pada, ale nie tam gdzie jest siateczka bo może nie wyłapać wtedy dobrze uderzenia, (jeśli byłby to gumowy to wtedy całego pada można czymś okręcić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jak zadziała, albo wymyślisz do tego coś co się dobrze sprawdza to daj znać, przyda mi się coś żeby przyciszyć głos jaki wydobywa się przy uderzeniu o pada - ja mam gorzej bo mam pada gumowego Yamahy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosnosc pada nie ma zadnego znaczenia. musisz jakos odiozolowac pada od podlogi, tak zeby drgania sie nie przenosily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że ma znaczenie, przenoszenie po podłodze tak samo - tak jak już było pisane wcześniej

3554.jpg

kp125.jpg

ten po lewej.

 

przy uderzeniu w powietrzu (nie ma styczności z podłożen) nadal jest głośny i go dobrze słychać. i o wycieszenie nie chodzi mi, tylko o jakieś przyciszenie, o to aby nie było go słychać w pomieszczeniach obok, bo mi nie przeszkadza to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie na zagrabanicznych forach robią platrormy w oparciu o 2 dechy i piłki tenisowe ;) podobno się sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłbyś dać jakieś foto tego, albo link? zaciekawiło mnie to szczególnie pod kątek wizualnym teraz :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba będzie kiedyś coś takiego zrobić i zobzczyć efekty... aby tylko się zmieścić później na tym, chodzi mi szczególnie o krzesełko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej drgań przenosi stopa. Siła uderzenia jest największa, a zarazem i drgania są duże. Możesz odizolować stopę na jakimś małym podeście, ale wtedy też obniżysz sobie komfort grania, może być nie wygodnie. Ja używam podestu pod cały zestaw, ale nie używam piłeczek tylko starych kołder :smile: Budowa tego jest taka: pod spodem kołdry(trzy sztuki), na tym gumowy i ciężki chodnik, usztywnia całą konstrukcję, na tym płyty drewniane, dywan i zestaw. Na podłogę nie przechodzą żadne drgania. Mieszkam w starym budownictwie i stropy są drewniane. Przenoszą drgania rewelacyjnie :smile: Po zastosowaniu patentu jest spokój. Kiedy grałem bez podestu, to miałem zatargi z sąsiadką z dołu. Przechodziły nawet drgania z ramy. Teraz gram po kilka godzin dziennie i nie przeszkadzam nikomu, ani nikt nie przeszkadza mi. Odgłos uderzenia w pady to już inna kwestia. Przez dłuższy czas grałem na gumowych i hałasowały. Od niedawna mam siateczkowe i hałasują znacznie mniej, ale bezgłośnie nie będzie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo67 dobry pomysł z tymi kołdrami, platforma na piłkach będzie na pewno droższa,

spróbuję z kołdrami, a jeśli nie przyniesie dobrego efektu, jak u Ciebie, to pomyślę o piłkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pablo67 dobry pomysł z tymi kołdrami, platforma na piłkach będzie na pewno droższa,

spróbuję z kołdrami, a jeśli nie przyniesie dobrego efektu, jak u Ciebie, to pomyślę o piłkach

Kołdry na pewno dadzą radę. Tak gruba "izolacja" nie ma prawa przenieść drgań. Powodzenia w budowie ;)

Tu jest zdjęcie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb5059325d6dae1b.html

Guma, na której stoi zestaw, teraz umieszczam na kołdrach, pod płytą, a na płytę kładę dywan. Guma usztywnia konstrukcję, mniej się chwieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwolę sobie odświeżyć temat przez wczorajszy atak sąsiadów...

Czy ktoś zna inne patenty czy też pomysł Pabla jest najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie na zagrabanicznych forach robią platrormy w oparciu o 2 dechy i piłki tenisowe ;) podobno się sprawdza

 

Potwierdzam, sprawdza się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za konstruowanie platformy z piłek tenisowych, ale mam dylemat czy robić platformę tylko pod zestaw czy również pod siebie. Jakieś rady, sugestie? Może jednak rozwiązanie z gumowym chodnikiem i kołdrami jest lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powracam do tematu

moja konstrukcja to 20 cm gąbki z kanap 2xpo 10 mniej więcej

na to płyta osd

na to dywan

 

i zastanawiam się czy to wystarczy

czy inwestować w to

http://www.paneleakustyczne.pl/panele/index.php?p=productsList&iCategory=10&sName=Izolacje-akustyczne-dla-przemys%C5%82u

 

dokładnie hds i od razu 10 cm ok 200 zł :p

 

czy one coś zmienią będzie ciszej?

i czy kupić specjalnie jakąś grubą wykładzinę na gąbce by trochę od izolowac pad stopy od deski

 

TD4

 

puki co mam połapane znalezione 2 deski osd i te gąbki wszystko chodzi niesamowicie :p

 

zdjcie0197wt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie buja i nie wiem czy przez ilość gąbki czy przez to że płyta OSB mam dzieloną

no ale czy warto kupować tą izolację HDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...