Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje oko to oba te czynniki. Gąbki jest pełno, ale gdyby to było przykryte jedną, dużą płytą to by się tylko przeginało w stronę, gdzie jest największe obciążenie (zapewne tam, gdzie siedzisz) i cały zestaw byłby pod ukosem. Ale gdy są dwie deski to cała konstrukcja "pływa" w kilku kierunkach na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Postanawiam po raz kolejny odświeżyć temat. Co myślicie o czymś takim jak mata antywibracyjna. Dziś widziałem do kupienia w Castoramie, wygląda to podobnie jak w tej aukcji:

http://allegro.pl/mata-antywibracyjna-pralka-suszarka-i2864655354.html.

Całość jest gumowa i dość plastyczna. Można kupić jedną sztukę i wystarczy pod pad i stopkę. Jestem ciekaw czy to by wystarczyło. Tanio, wygodnie i estetycznie. Nie trzeba całej platformy na którą nie mam miejsca bo mam mały pokój. Może ktoś już korzysta z takiego rozwiązania... ?? Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie na zagrabanicznych forach robią platrormy w oparciu o 2 dechy i piłki tenisowe ;) podobno się sprawdza

 

Potwierdzam, sprawdza się

 

 

Panowie niech ktoś z was powie, czy ta platforma na pewno się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę odgrzebie temat. Ktoś dalej stosuje metodę z piłkami? Jeśli tak to można zdjęcie jak to wygląda bo zdjęć brak z wcześniejszych linkow? A może coś lepszego teraz stosujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiele daje same uderzenia słychac przez ściany ja miałem gąbki na to płyta osb czy jakoś tak i słychac było samo uderzanie w gumowe pady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sie nie zgodzic z pAisTe RUDE. moim zdaniem problemem nie jest sam dzwiek, ale przenoszone drgania generowane glownie przez stope oraz iderzenia przenoszone przez statywy. metoda z pilkami oczywiscie nie spowoduje, ze uderzenia nagle stana sie bezglosne, ale ze drgania zostana mocno stlumione.

(grac mozna ciszej; drgania bez platformy zawsze sie przenosza po stropach i beda kogos denerwowac).

 

w firmowym "mjuzik rumie", gdzie stal zestaw elektroniczny rolanda bodajze td-9kv czy cos podobnego (werbel siatka, reszta guma + plastik) nie dalo sie grac by komus nie przeszkadzalo - poczatkowo myslalem, ze to brednie zawistnikow, ktorym nie podoba sie ze ktos potrafi grac itd. do czasu, az kolega usiadl za bebnami a ja poszedlem do drugiego pokoju obok - niestety przy mocnym drgania byly takie, ze w stojacym na biurku kubku widoczne byly ruchy herbaty.

po obejrzeniu dostepnych na rynku produktow, stwierdzilismy, ze nie bedziemy pakowac kasy, tylko sami zrobimy platforme (castorama: 2 plyty grubosci 15mm, samodzielnie wyciete otwory o srednicy mniejszej niz pilka tenisowa, 18 pilek tenisowych, platikowe opaski zaciskowe/tzw. "trytytki", szara wykladzina + 2 opakowania czarnych wkretow).

 

po wykonaniu, zlozeniu i ustawieniu, okazalo sie, ze drgania praktycznie w 80-moze 90% zostaly wyeliminowane, a kolega mimo ze kopal z calych sil w stope nie dal rady ruszyc powierzchni herbaty w drugim pokoju (i nie dlatego ze zostala wypita ;) )

jesli kiedys sie uda, to zrobie pare fotek/moze nawet krotki film itd. ale nie obiecam, bo ostatnio sporo zapominam ;)

 

PS. reasumujac - platforma TAK, ale bardziej do niwelowania drgan niz "wyciszania".

 

pozdr.

J.

 

PPS. z minusow:

- na platformie stoja same bebenki, stolek perkusyjny stoi POZA platforma

- jedna osoba skarzyla sie ze "nie moze grac" tak sie trzesie zestaw, ale "zlej baletnicy..." ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej właśnie chodziło mi o wytłumienie drgań aby sąsiedzi na dole nie skarżyli się na podwojną stopę. Skoro mówicie że bardzo słychać samo uderzanie to zastanawiam się czy dziewczyna wytrzyma w pokoju obok przy grze mocniejszej muzyki... Zastanawiam się, aby kupić dig drum używkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup zobacz ja ci mówię jak ja miałem u mnie teraz nawet jak muzykę głośniej słucham już się wariatce z góry nie podoba 

perkusja nie samochód dziś kupujesz jutro sprzedajesz i nie tracisz na tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy - ja akurat mam Dig drum połączony z Rolandem i mogę poćwiczyć gdy dzieciaki śpią w pokoju obok. 

Polecam te wytłumienia również od Dig Drum - nie to że robię reklamę, ale sam ich używam... i naprawdę to pomaga. Najgorzej  hałasuje zawsze stopa która przenosi drgania na podłogę i dzięki temu a'la dywanikowi  właśnie pozbyłem się drgań. Teraz słychać jakiś głuchy stukot. 

Do bębnów siateczkowych dobierz dobre blachy, te dywaniki tłumiące (by się nie bawić z jakimiś piłeczkami) i będziesz mógł ćwiczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat.

 

Całkiem niedawno kupiłem sobie elektryka i wydawało mi się, że mieszkając na parterze będę mieć spokój... otóż podobno stopa nosi aż na 4 piętro - w szoku jestem :/ Ale muszę coś pokombinować, no bo z perkusji nie zrezygnuję!

 

Podoba mi się ten pomysł z podestem, ale to jakaś masakra robić coś takiego  - na razie spróbuję coś innego

 

Skoro piszecie, ze nie o dźwięk się rozchodzi a o drgania, to dzisiaj zakupiłem coś takiego ...

https://allegro.pl/oferta/gruba-mata-antywibracyjna-pod-pralke-62x62cm-12mm-7830288536 podejrzewam, że taka mata bardziej efektywna niż kołderki :)

 

odizoluję stopę od podłogi oraz od ściany o którą się pad opiera (pewnie dlatego nosi aż na 4 piętro).

 

Jak dojedzie mata , to zacznę napitalać stopą ile wlezie i poczekam... :)))

 

Podzielę się efektami..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

nie chcąc zakładać kolejnego tematu podbiję również ten. Zacząłem uczyć się grać na perkusji na początku października. Od 2,5 miesiąca nikt nie przyszedł do mieszkania ze skargą. Aż do wczoraj, kiedy u moich drzwi pojawiła się sąsiadka z góry (ja mieszkam na 2 piętrze, nad sobą mam tylko jej mieszkanie), mówiąc, że wszystko jej w mieszkaniu "chodzi". Domyślam się więc, że nie chodzi o same odgłosy (mam Alesis Nitro Mesh, wymieniłem twardy bijak na taki z piłką tenisową) a wibracje, które się przy tym tworzą. Sprawdziłem z ciekawości jakąś apką na telefon jak wyglądają drgania i faktycznie coś tam się niesie w okolicach stopy, hi-hatu, crasha i ride'u (talerze były nawet gorsze niż stopa wg. apki). Do tej pory perkusja stała tylko na dywanie.

Przejrzałem trochę internetu, widziałem pomysł z platformą z piłkami do tenisa i podobny, gdzie zamiast piłek jest sylomer - niestety, nie mam za bardzo narzędzi i miejsca żeby coś takiego zrobić oraz chciałbym zacząć od "gotowego" rozwiązania. Widziałem też rozwiązania Rolanda ale to koszt powyżej 500zł gdzie wyciszenie dotyczy tylko stopy a przecież drgania idą po całej ramie.

Rozwiązanie, nad którym obecnie się zastanawiam to oczywiście mata. Przewijało się trochę pomysłów na tym forum, ale zwykle były to cienkie maty. Ja natomiast zastanawiałem się, czy maty, które są używane na siłowniach, nie zdałyby egzaminu? Ich zadaniem jest przyjmowanie i pochłanianie uderzeń powyżej 100kg a taka siła na pewno nie jest generowana przy grze na perkusji. Konkretnie myślałem tu o matach do martwego ciągu https://powerrubber.com/p/maty-do-martwego-ciagu-dzik/ Raczej 37mm ze względu na koszt i wagę (1x 50x50cm o grubości 80mm waży 14kg), są w kawałkach 50x50cm więc przy powierzchni perkusji ~120x70 + stołek wyszłyby 4 maty ułożone w "T", koszt ~180zł. Czy ktoś próbował takiego rozwiązania? Może ktoś z głębszą wiedzą techniczną (ja takiej nie mam) jest w stanie potwierdzić, że to ma sens lub kompletnie nie i platforma z piłkami będzie lepsza?

 

@dlugoszp - jak sytuacja u Ciebie? Twoja mata coś pomogła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wrzucić foto takiej platformy z piłkami? Jak wygląda i jak ewentualnie ją zrobić.. I jak się wam sprawdziły te maty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...