Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje oko to oba te czynniki. Gąbki jest pełno, ale gdyby to było przykryte jedną, dużą płytą to by się tylko przeginało w stronę, gdzie jest największe obciążenie (zapewne tam, gdzie siedzisz) i cały zestaw byłby pod ukosem. Ale gdy są dwie deski to cała konstrukcja "pływa" w kilku kierunkach na raz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcss   

Witam wszystkich. Postanawiam po raz kolejny odświeżyć temat. Co myślicie o czymś takim jak mata antywibracyjna. Dziś widziałem do kupienia w Castoramie, wygląda to podobnie jak w tej aukcji:

http://allegro.pl/mata-antywibracyjna-pralka-suszarka-i2864655354.html.

Całość jest gumowa i dość plastyczna. Można kupić jedną sztukę i wystarczy pod pad i stopkę. Jestem ciekaw czy to by wystarczyło. Tanio, wygodnie i estetycznie. Nie trzeba całej platformy na którą nie mam miejsca bo mam mały pokój. Może ktoś już korzysta z takiego rozwiązania... ?? Pozdrawiam !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ludzie na zagrabanicznych forach robią platrormy w oparciu o 2 dechy i piłki tenisowe ;) podobno się sprawdza

Potwierdzam, sprawdza się

Panowie niech ktoś z was powie, czy ta platforma na pewno się sprawdza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tuba   

Witam. Trochę odgrzebie temat. Ktoś dalej stosuje metodę z piłkami? Jeśli tak to można zdjęcie jak to wygląda bo zdjęć brak z wcześniejszych linkow? A może coś lepszego teraz stosujecie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pozwole sie nie zgodzic z pAisTe RUDE. moim zdaniem problemem nie jest sam dzwiek, ale przenoszone drgania generowane glownie przez stope oraz iderzenia przenoszone przez statywy. metoda z pilkami oczywiscie nie spowoduje, ze uderzenia nagle stana sie bezglosne, ale ze drgania zostana mocno stlumione.

(grac mozna ciszej; drgania bez platformy zawsze sie przenosza po stropach i beda kogos denerwowac).

w firmowym "mjuzik rumie", gdzie stal zestaw elektroniczny rolanda bodajze td-9kv czy cos podobnego (werbel siatka, reszta guma + plastik) nie dalo sie grac by komus nie przeszkadzalo - poczatkowo myslalem, ze to brednie zawistnikow, ktorym nie podoba sie ze ktos potrafi grac itd. do czasu, az kolega usiadl za bebnami a ja poszedlem do drugiego pokoju obok - niestety przy mocnym drgania byly takie, ze w stojacym na biurku kubku widoczne byly ruchy herbaty.

po obejrzeniu dostepnych na rynku produktow, stwierdzilismy, ze nie bedziemy pakowac kasy, tylko sami zrobimy platforme (castorama: 2 plyty grubosci 15mm, samodzielnie wyciete otwory o srednicy mniejszej niz pilka tenisowa, 18 pilek tenisowych, platikowe opaski zaciskowe/tzw. "trytytki", szara wykladzina + 2 opakowania czarnych wkretow).

po wykonaniu, zlozeniu i ustawieniu, okazalo sie, ze drgania praktycznie w 80-moze 90% zostaly wyeliminowane, a kolega mimo ze kopal z calych sil w stope nie dal rady ruszyc powierzchni herbaty w drugim pokoju (i nie dlatego ze zostala wypita ;) )

jesli kiedys sie uda, to zrobie pare fotek/moze nawet krotki film itd. ale nie obiecam, bo ostatnio sporo zapominam ;)

PS. reasumujac - platforma TAK, ale bardziej do niwelowania drgan niz "wyciszania".

pozdr.

J.

PPS. z minusow:

- na platformie stoja same bebenki, stolek perkusyjny stoi POZA platforma

- jedna osoba skarzyla sie ze "nie moze grac" tak sie trzesie zestaw, ale "zlej baletnicy..." ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tuba   

Bardziej właśnie chodziło mi o wytłumienie drgań aby sąsiedzi na dole nie skarżyli się na podwojną stopę. Skoro mówicie że bardzo słychać samo uderzanie to zastanawiam się czy dziewczyna wytrzyma w pokoju obok przy grze mocniejszej muzyki... Zastanawiam się, aby kupić dig drum używkę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kup zobacz ja ci mówię jak ja miałem u mnie teraz nawet jak muzykę głośniej słucham już się wariatce z góry nie podoba 

perkusja nie samochód dziś kupujesz jutro sprzedajesz i nie tracisz na tym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta