Skocz do zawartości
dario_em

Moduł DTX v.2 i pad Yamaha TP-100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy pad werbla Yamahy TP-100 będzie działał z modułem DTX2? Znaczy czy będzie działał tak jak wykombinowali konstruktorzy :)... myślę o tym pokrętle o regulacji na przykład...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działał będzie na pewno ale z tego co mi wiadomo jest chyba 3 strefowy a dtx obsługuje 2 czyli będziesz miał rant i środek a co do pokrętła trzeba wypróbować .Pozdrawiam Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dtxtreme III i w nim mam pada TP-100. jest trzy strefowy, czyli ma naciag, rant, i drugi rant, do rim shota tego leżącego.

tak jak pisał waldekdrums, skoro moduł przyjmuję 2-triggerowe pady będziesz mial rant i uderzenie zwykłe, a potencjometr może być przy układzie znajdujacym się w padzie. O ile moduł to odbierze to będzie działać, ale jest też możliwość, że nie. Sprawdzić to najlepsza wersja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale dla mnie sprawdzić = kupić czyli wydać 300 pln...lekko ryzykowne . Dlatego najpierw pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTX 2.0 to bardzo dziwny moduł. choć ma kiepskie próbki to zaskakuje mnie możliwościami. Otóż pewnego dnia podłączyłem do niego pcy150s jako crash i:

- w talerzu jest crash,

- w bellu i na obręczy jest splash,

- talerz trzymany ręką i uderzany pałką generuje dźwięk tamburyna

 

bardzo mnie to zdziwiło (jak najbardziej pozytywnie)... Uważam, że w przypadku DTX 2.0 trzeba po prostu podłączyć i sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły Yamahy mają bardzo dużo fajnych funkcji których niestety nie ma Roland oprócz tego co napisał Xar ma np nakładanie brzmień na tym samym padzie czyli na werblu czy innym padzie można nałożyć do 5 różnych brzmień iw różny sposób je odgrywać np wszystkie na raz albo co uderzenie jest inny dzwięk jest kilka możliwości i jaka nam pasuje taką ustawiamy jest o tym w instrukcji.Co do jakości brzmień to nie są powalające a co do 3 strefowego padu moduł obsługuje tylko dwie strefy i zachowa się tak samo jak z pcy 150s jak napisał Xar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...