Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam taki problem. Przerzucam się na trzymanie pałek tradycyjnie z racji tego że zaczynam ćwiczyć w domu na padzie. Do tej pory trzymałem pałki stylem "match grip".

Problem polega na tym że po godzinie ćwiczeń moja lewa ręka pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem jest spuchnięta a palec serdeczny potłuczony i posiniaczony :doubt:

Czy to jest normalne zachowanie na początku czy źle praktykuje ten styl trzymania pałki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w taki razie jak robić żeby nie stłuc palca serdecznego skoro on jest pod pałką. jak uderzam pałka w pada to zdarza się ze w palca tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozluźnić nadgarstek. To nim głównie trzymasz pałki. Spróbuj też grać z otwartą dłonią: Pałka trzymana kciukiem ustawiona pionowo, dłoń wyprostowana. Teraz obracaj nadgarstkiem aby wykonać uderzenie. Po kilku minutach dodaj ręce i staraj się nie zmieniać ruchu nadgarstka i luzu w kciuku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kebrzyk, po pierwsze zastanów się, czy ćwiczenie traditionala ma sens - jak już zacząłeś matched, to warto by przy nim pozostać i zająć się poważniejszymi rzeczami, niż zmiana chwytów.

 

Po drugie, jeśli już na pewno go chcesz, musisz tak wykręcać nadgarstek przy uderzeniu (jednym z elementów uderzenia jest ruch obrotowy całej dłoni w osi będącej przedłużeniem przedramienia), żeby pałka uderzała w naciąg/pad, a nie w palec serdeczny. Palec serdeczny może mieć kontakt z pałką tylko przy jej unoszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja zapytam tak w kwesti tego że od poczatku mojego bagazu doświadczen na perkusji cały czas byłem wierny Niemieckiemu stylowi czyli "Match Grip" teraz przechodze w koncu na Tradycyjny Chwyt "Traditional Grip" i czuje tak jakbym zaczynał zabawe od poczatku-czuje sie tak jakbym raczkował i pierwszy raz mam pałki w reku.

Wiem że kwiestia czasu i bedzie grać ,ale pytam Was ktokolwiek kto przez wiekszosc czasu spedził na Match grip i przeszedł na Tradycyjny chwyt ile czasu Wam to zajeło z oswajaniem ?

 

Ja to zmieniam ze wzgledu na moje granie potrzebuje tego!Czwicze i przyzwyczajam nadgarstek w lewej rece do nowego ruchu by zakodował nowe emocje.

 

p.s cieżko na poczatku mi jest naprawde.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wypracowanie podstaw to mniej więcej tyle, co opanowanie matched grip. Potem jest po prostu praca nad swobodą itd.

Jest trudno, ale nikt nigdy nie powiedział, że gra na perkusji ma być prosta ;) Ćwicz, zakup DVD Mayera, znajdź nauczyciela- cokolwiek, by ustrzec się złych nawyków i jak najszybciej wyrobić te dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż, wypracowanie podstaw to mniej więcej tyle, co opanowanie matched grip. Potem jest po prostu praca nad swobodą itd.

Jest trudno, ale nikt nigdy nie powiedział, że gra na perkusji ma być prosta ;) Ćwicz, zakup DVD Mayera, znajdź nauczyciela- cokolwiek, by ustrzec się złych nawyków i jak najszybciej wyrobić te dobre.

 

Dzieki ja nie potrzebuje lekcji trzymania pałek na DVD .Ja skupiony cwicze nad tym chwytem a pytam Was czy mieliscie taka zmiane ? i jakie wrażenia na poczatku.

 

p.s @shalaq ja miałem trzech nauczycieli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja miałem dlatego sie wypowiadam. Nie powiedziałeś dokładnie na jakim etapie jesteś więc napisałem co wiedziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja miałem dlatego sie wypowiadam. Nie powiedziałeś dokładnie na jakim etapie jesteś więc napisałem co wiedziałem :)

 

 

Jak pamietam z twoich filmów to że Traditional używałeś na prawa reke:) jestes lewo-reczny?

I napisałem: "teraz" :!: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerzucam się na trzymanie pałek tradycyjnie z racji tego że zaczynam ćwiczyć w domu na padzie.

 

Dla mnie kompletna bzdura. Czy zmiana MIEJSCA ćwiczenia jest głównym powodem do zmiany stylu gry pałkami? :)

 

W domu ćwiczenia na padzie ma bana na matched grip? :):):) (na marginesie "MATCHED")

 

Opuchlizny i bóle wynikają ze złej techniki - traditional grip wymaga trochę większego wysiłku do nauki, chociażby dlatego że masz 2 pozycje dłoni.

 

Polecam zostać przy matched grip i z nim wyćwiczyć parę figur.

 

Zresztą po co Ci traditional na tym etapie? :)

 

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to kolejne narzędzie do robienia muzyki.

 

Tak, to wiemy :) Oglądaliśmy SWFMD i nie tylko :) Ale jak się ktoś uczy od podstaw matched, to po co ma nagle zmieniać?

 

Nie neguję Traditional'a, który to styl zresztą bardzo lubię i stosuję :)

 

Ale bez kogoś, kto dokładnie wyjaśni i pokaże pewne mechanizmy, to tylko sobie więcej opuchlizn kebrzyk narobi, a po co :)

 

Nie sądzisz, shalaq?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja sie sam uczyłem i opuchlizn od tradycyjnego nigdy nie miałem :)

I nie rozumiem czemu to się ciągle podaje w kategoriach albo/albo. Nie można grać jednym i drugim? Ruch nadgarstka w tradycyjnym chwycie jest taki sam jak w matched w pozycji francuskiej? Przypadek? Czy może argument za tym, że to tak na prawdę wszystko jedno, bo czy ćwicząc matched czy tradycyjny wyrabia się równość gry, kontrolę, przede wszystkim uszy. Dajcie już spokój i pozwólcie człowiekowi grać jak lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że tak. Tylko widzisz jakie już są tego konsekwencje.

Zobacz, jakie jest powód zmiany stylu (zmiany!).

 

Ja poza tym jak napisałem - sam używam oby dwóch.

 

To może rzeczywiście, kebrzyk, postaraj się o jakąś lekcję z kimś, kto stosuje traditional grip (może z jakimś nauczycielem - nie wiem czy w miejscowości mężczyzna jest jakiś nauczyciel grający traditional grip...).

 

Jeżeli tak bardzo zależy Ci na traditional. Chociaż shalaq dobrze napisał - nie ma co opierać się tylko na jednym stylu. Ja sam to potwierdzam swoim doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze TAK:

 

Hmm siedze troche nad tym nowym chwytem jest ciekawy ,ale trace cierpliwosc ....

W filmiku gdzie Darek Pope mówi właśnie ze na poczatku perkusisci wiekszosc czasu trzymaja Match grip traca zapał do grania tradycyjnym.

 

Nie moge jednego zrozumieć...w spokoju,rozważam każde odbicia na werblu..nie mam pojecia jednak jak to opisać to co robie myśle że jest: złe!!!... :arrow: trace czas i cierpliwosć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SnakeKarol

Otwórz dłoń i wsadź pałkę między kciuk a palec wskazujący, na początku próbuj grać tylko i wyłącznie za pomocą tych dwóch palców, odbijając pałkę za pomocą kciuka. Uderzasz serdeczny zapewne dlatego, że źle 'machasz' tradycyjny, chodzi o to, żeby nie robić zamachów jak w MATCHED, tylko w osi do niej prostopadłej...chyba prościej nie wytłumaczę.

 

PS. Sam uczę się traditionala, bo chciałbym umieć i pewnie da to sporo luzu w przyszłości, z tego co widzę po każdej następnej akcji z padem.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć nauczyciela. Przy tym chwycie najłatwiej o zrobienie błędu a jak się źle nauczysz to powiem ci że gorzej jest wyplenić złe nawyki niz uczyć się od zera. jak nie wierzysz to zapytaj KUBAWE bo z tego co z nim pisałem to miał właśnie z tym problemy. Poza tym nie mogę ci napisać co masz robic bo to bez sensu, ten styl nie jest tak oczywisty jak Matched. Zobacz jak gra jojo Mayer a jak Steve Gadd, obaj inaczej i obaj doskonale. Ja jestem wielkim fanem tego chwytu i zawsze go bronię na tym forum ale jeśli jedynym powodem na zmianę jest tylko kwestia ćwiczeń na padzie to nie wiem czy jest sens to robić. pozdrawiam Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj, bo dostanę ochrzan za robienie nowego tematu. Mam pytanie. Bardzo mocno trenuję ćwiczenie traditional grip, bo moja lewa ręka dużo więcej osiąga, jest bardziej rozluźniona, nie przeszkadza właśnie przy tym chwycie. Ale mam pytanie: czy granie traditionalem nie przekreśla grania mocniej, tzn. metalu? Czy ktoś z was tak gra metal? Tak, wiem, Nick Pierce z Unearthed tak gra, no ale to jest genialny perkusista :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy granie traditionalem nie przekreśla grania mocniej, tzn. metalu?
Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest traditional grip:

 

left10.jpg

 

Co do nauki to polecam wizytę u nauczyciela, który na co dzień gra tradycyjnym to pomoże Ci szybciej się nauczyć i uniknąć niepotrzebnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja często z lenistwa ćwiczę przed telewizorem. Rozwalam się na łóżku i siedzę z prostymi nogami i pada trzymam na kolanach, strasznie nie wygodnie gra się z match grip. Tym sposobem zacząłem ćwiczyć traditional grip bo inaczej się nie da :D Teraz mam taki sobie zestaw ćwiczeń, który stosuję i zawsze gram go 1 match od prawej,2 match od lewej 3 traditional od prawej 4 traditional od lewej :D Tak to sobie wymyśliłem. I tradycyjny zacząłem ćwiczyć poniekąd z przymusu bo rozwalony na barłogu z lenistwa nie mogłem używać innej techniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

molzesz, witaj w klubie :D Też tak często robię, tzn nie nazywam tego ćwiczeniem, ale większość rudimentów, które umiem, umiem już zagrać też tradycyjnym :P Trochę słabiej, wolniej, ale jednak. I przez to teraz jak siadam za werblem to za automatu łapię pałki tradycyjnym, a dopiero później przekładam na matched.

 

Na werblu bardzo fajnie mi się gra traditionalem, ale jak mam grać na całym zestawie to wszystko mnie boli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...