Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do nauki to polecam wizytę u nauczyciela, który na co dzień gra tradycyjnym to pomoże Ci szybciej się nauczyć i uniknąć niepotrzebnych błędów.

Gwoli ścisłości, uczę się od samego początku u nauczyciela, który na co dzień gra traditionalem ;) Akurat tak mi się tak trafiło. Swoją drogą świetny, sympatyczny, wesoły, młody facet ;) A pytanie padło dlatego, bo poza Pierce'm nie znam żadnego metalowego bębniarza grającego traditionalem i nie wiem czy nie przeszkadza to w żaden sposób w graniu metalu/rocka bo taką muzykę kocham (jazz też baardzo lubię : ). A mam wrażenie, że moja lewa ręka ma dużo większą kontrolę nad pałeczką przy grze tym chwytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami dla sprawdzenia swoich "umiejętności" wolniejsze motywy na próbach też gram chwytem tradycyjnym żeby nie ograniczało się to tylko do rudimentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na werblu bardzo fajnie mi się gra traditionalem, ale jak mam grać na całym zestawie to wszystko mnie boli. :)

Czyli potrzebujesz zmienic ustawienie zestawu skoro sie meczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, po prostu na zestawie wygodniej mi się gra matched, więc i tak gram, a na razie nie mam zamiaru "na poważnie" przerzucać się na granie tradycyjnym, nawet rozmawiałem o tym z nauczycielem, powiedział, że jak podoba mi się tradycyjny, to będzie jeszcze czas, żeby tego się też nauczyć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest traditional grip:

 

Obrazek

 

Co do nauki to polecam wizytę u nauczyciela, który na co dzień gra tradycyjnym to pomoże Ci szybciej się nauczyć i uniknąć niepotrzebnych błędów.

Ze wszystkich pytanych przeze mnie nauczycieli, którzy przewijają się przez Music Store, nikt nie gra tradycyjnym. Jedna osoba tylko pokazała mi poprawnego DownStroke'a w chwycie tradycyjnym. Zastanawiałem się czy nie wybrać się do Katowic, postawić flaszkę Panu Buczkowi albo panu Muzykantowi, żeby POPRAWNIE ustawił mi aparat do tego chwytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczyciel ze szkoły muzycznej w Bydgoszczy też na co dzień gra tradycyjnym, w dodatku można u niego się uczyć nie będąc uczniem PSM. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno postanowiłem sobie przyswoić tradycyjny i mam takie pytanie: jeśli ćwiczy się same palce, to - obojętnie czy pałkę napędza się kciukiem, wskazującym czy środkowym - sam nadgarstek powinien zostać możliwie nieruchomy, zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ćwiczy się traditionala na padzie kiedy grasz sobie powiedzmy jedynki w małym tempie i zmieniasz miejsce uderzania powiedzmy w obrębie 3 różnych partii pada co kilka umownych uderzeń. Ułatwia to później wejście w zestaw na traditionalu i zdecydowanie nie zahamuje Cię nadto robienie przejść.

 

Dodatkowo wiadomo, skakanie na padzie z triolami, dwójkami, trójkami itp.

 

pozdr i wytrwałości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakiś czas temu zacząłem to stosować i robię na sucho jakieś przejścia.

Wytrwałość na pewno się przyda, bo póki co nie mogę zapanować nad nadgarstkiem przy

używaniu wskazującego i środkowego. Nic to, idę ćwiczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...