Skocz do zawartości
Vector

YAMAHA DTX900/950K

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawia się chyba ciekawa oferta - Yamaha DTX900/950K. Ciekawe czy zmieni coś na rynku. Brzmienia zaczerpnięto z workstation Yamaha MotifXS. Motif jest instrumentem na bardzo wysokim poziomie. Jak piszą niektórzy tym klawiszem skończyły się "plastikowe" brzmienia Yamahy. Czy bębny okażą się godne Rolanda TD20 ?. Cena zestawu podobna. Czekam na dostawę do sklepu. Jak coś przetestuję to opiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze tego zestawu stwierdzam że nic sie nie zmieniło w brzmieniu. Dalej plastic. Na wieksza uwage zasługuje tylko hardware który jest z najwyzszej półki yamahy. Widać ze yamaha dąży do jakości rolandowskiej, jednak jeszcze brakuje sporo. Moduł całkiem ciekawy pod względem użytecznosci. Sampler i wejście usb, bardzo przydatne funkcje. Albo mi sie wydawało albo widziałem na jednym z filmików podpięte dwa zasilacze do jednego modułu...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sampler i wejście usb, bardzo przydatne funkcje.

 

Sampler i usb znajduje się również w DTXtreme III.

 

po obejrzenia tego filmiku z YT co jest powyżej, stwierdziłem, iż brzmienie jest takie samo jak w DTXtreme III. Owszem są pododawane jakieś nowe funkcje. Dobra strona to lepszy hardware, który jest dodawany. Różnica jest też dzięki siateczkowym padą, napewno wpływają one pozytywnie na dynamikę tego zestawu, można lepiej wyczuć pada w uderzeniu bo mamy lepsze odbicie pałki.

 

Oceniałem to, na podstawie tego, że posiadam yamahę dtxtreme III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica jest też dzięki siateczkowym padą, napewno wpływają one pozytywnie na dynamikę tego zestawu, można lepiej wyczuć pada w uderzeniu bo mamy lepsze odbicie pałki.
Pady nie są siateczkowe lecz zrobione na jakiejś bazie silikonu;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, sylikonowe, własnie obejrzałem filmik o samym padzie, po poprzednim filmie wyglądały na siateczki. Są też cichsze z tego co pokazali od starszego modelu. Może kiedyś sobie zafunduję taki na werbel, chociaż pewnie z kasą na niego będzie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po przetestowaniu Yamahy DTX950K. Nie jest całkiem proste sprawdzenie takiego sprzętu w Polsce. Cena jest na tyle wysoka, że jest to olbrzymia rzadkość w sklepach. Waha się od 20 do 24 tys. Jedyne wrażenia to ... wielki zawód. Zdawało się, że Yamaha w końcu choć trochę zbliży się do najwyższych modeli Rolanda. Nic z tego. Próbki dźwięków praktycznie wszystkich tomów grają tylko na zasadzie głośniej ciszej. Kompletnie nie ma to nic wspólnego z naturalnością brzmień w Rolandach TD9/12/czy 20. Jak wiadomo każdy bęben akustyczny inaczej brzmi gdy wyzwalamy dźwięk słabo i mocno. Niestety Yamaha to bardzo dobry ... ale karabin maszynowy. Zawiodłem się bardzo bo katalog próbek zaczerpnięto z syntezatora Yamaha Motif XS. Jest to bardzo dobry sprzęt z najwyższej półki. Cóż z tego jeśli nie ma to nic wspólnego z podjęciem rzeczywistej walki o klienta z Rolandem. Nowe pady z super tworzywem i rozbudowane możliwości edycji nie pomogą zapewne w zdobyciu zwolenników. Dźwięki są bardzo sztuczne ... Szkoda bo nadal nie ma rzeczywistego konkurenta dla Rolandów ...

 

[ Dodano: 12-10-2011, 21:21 ]

Aby oddać częściowo honor dla Yamahy bo mam na co dzień do dyspozycji te brzmienia to w tym miejscu muszę pochwalić 3, 4 zestawy z całości DTX950. Trzy doskonałe werble z charakterystycznym dźwiękiem i 3 zestawy bardzo dobrze dopracowanych akustyczne tomów. Reszta to dużo zestawów typu house i techno.I powtórzę raz jeszcze jak na najwyższą i najdroższą półkę Yamahy po prostu za słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuję ! czy w ciągu tych 4 lat coś się zmieniło z tym modelem yamaszki? jakies update oprogramowania, moze cos delikatnie zmienili, czy ciągle jedno i to samo jak w czasie pisania pierwsyzch opinii o tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkowniekiem DTX-a. Nie śledzę wprawdzie softwareowych nowości, bo wgrane próbki i dobra wtyczka vst wystarcza mi w zupełności, ale z pewnością zmienił się model pada hihatu, teraz podnosi się cały, wcześniej tylko środkowa część na pręcie. Poprawił się w związku z tym realizm grania (ja u siebie wymieniłem na nowy model). Wydaje mi się, że to wszystko. Raczej trudno się spodziewać czegoś nowego lub radykalnych zmian w brzmieniach, bo próbkowanie jest zajebiste, trzeba więc we włanym zakresie uzupełniać bank brzmień np z toontracka w zależności od stylu, jaki preferujesz. Jakbyś mał jakieś pytania, związane z użytkowaniem tego modelu, pisz na pw chętnie się podzielę włanymi obserwacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"trzeba więc we własnym zakresie uzupełniać bank brzmień np z toontracka w zależności od stylu," ??? Pytanie jest proste. Czy coś się zmieniło. Odpowiedź - na razie nic. Nadal ten moduł DTX900/950 ma 3 użyteczne zestawy.Nie twierdzę, że złe lecz pisałem, że b. dobre. Reszta całego zbioru to house i dance + wynalazki. W porównaniu obecnie z TD30 Rolanda wypada bardzo blado. Songi grane z biblioteki Toontrak można uruchamiać na 10 razy tańszych modelach bębnów elektronicznych. Dodatkowo jeśli ktoś nie bawi się piractwem to trzeba za to zapłacić. Yamaha robi prawdopodobnie najlepszy syntezator Motif XF. Tam właśnie spotka się całą bibliotekę dedykowaną DTX900/950. Podczas gdy całość tego instrumentu jest perfekcyjna brzmieniowo to bębnów niestety trzeba poszukiwać z innych źródeł. Solo grane na Motif XS poprzednika XF warto posłuchać sprawności tego kolegi ;)))

a tutaj ładny funk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie druhowie obstrukcję instrugi do DTX900 na zbyciu? Chętnie przytulę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...