Skocz do zawartości
VDrum

Elektronik z klawiatury?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wyczytałem niedawno w jak zrobić perke elektroniczną wykorzystując komputer i klawaiturę num. :smile:

Otóż najpierw należy "rozwalić" klawiaturke, wyjąc klawisze i zamiast nich do płytki przylutować kabelki, których drugie końce mają byc przyczepione do piezo . Następnie stworzyć programik (to łatwizna ; ), w którym pod klawisze numeryczne podstawić odpowiednie sample .

Mam nadzieje, że mnie zrozumieliście ;]

 

Zdaje sobie sprawe, że dynamiki w tym nie będzie . Ale zaciekawił mnie ten pomysł i chcę go wypróbować . Jak myślicie, czy to zadziała ? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

Nie zadziała tak łatwo jak by mogło Ci się to wydawać. Widziałeś klawiaturę od środka? Jest ona zrobiona z 2 folii oraz gumek stykowych na klawiszach. Nie ma tutaj ogromnej płytki, w której jeden klawisz odpowiada dwóm punktom z przylutowanymi stykami. Chyba, że mowa o bardzo starych klawiaturach, ale tam zasada działania jest chyba podobna, nie wiem, nie widziałem takich od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Elektronika

a) kupujemy klawiaturę numeryczną na USB(około 15zł)

b) rozkręcamy klawiature, wyjmujemy wszystko ze środka, odpinamy pasek łączący klawisze z płytką drukowaną

c) wyjmujemy płytkę drukowaną(taka zielona)

d) lutujemy do płytki drukowanej w miejsce styków z paskiem swoje kabelki

e) drugie końce kabelków lutujemy do styków perkusji

chyba już gotowe, to od strony elektroniki, a wykonanie? Z czego zbudować obudowę itd? to już pozostawiam do waszej wyobraźni. ;)

 

Może mnie źle zrozumiałeś . To jest część tego, co widziałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

Jeżeli taka klawiatura jest zrobiona na płytce drukowanej to tak, ma to szanse zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że klawiera nie jest urządzeniem analogowym. Perka robiona na bazie tego nie będzie miała jakiegokolwiek wyczucia dynamiki, siły uderzenia. Dostanie jeden sygnał i zagra jednego sampla. Pomysł nie dla mnie, ale chętnie zobaczę to w akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem

Dynamiki nie będzie, ale pobrzdąkac będzie można :smile:

Może w najbliższym wolnym czasie zabiore sie za coś takiego :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...