Skocz do zawartości
Fez

Jaki zestaw do cichych prób ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - rozchodzi się głównie o perkusję elektroniczną, bo musimy trochę pójść po kosztach. Dostaliśmy taką propozycję z Riff`u:

 

Yamaha DTXPLORE 2590 PLN

Behringer Xenyx 2442FX 1669 PLN

Behringer HA8000 749 PLN

AKG K77 640 PLN

ProelBulk100LU10 230 PLN

Proel Bulk 100LU3 232 PLN (cena kabli za kilka sztuk, nie pamiętam ile)

 

Macie jakieś propozycje substytutów ? Żeby to wszystko fajnie jakoś grało spięte wszystko i puszczone na słuchawki. Bo cena Riffu to 6100zł za wszystko, a my mamy na razie niecałe 5000, raty niestety odpadają.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu was w zespole? Może nie trzeba wam miksera az na 8 wejsc mikrofonowych i 4 stereo. Mniejszy mikser to mniejszy koszt. Za 1100 juz mozna kupic cos obiecującego behringera. Za 2200 mozna na allegro sklecic perkusje. Td-3 moduł i dig drum. Najtansza alternatywa. Mikrofon za 600 zł? Panowie... Kupcie używanego sm'a w granicach 300 zł. Kable to dobra inwestycja, ewentualnie Bespeco.

 

Mikser - 1100

Bębny - 2200

Mikrofon 300

Behringer HA8000 749 - domniemam że to wzmacniacz słuchawkowy?

kabelki 230

 

Suma sumarum: 1100 + 2200 + 300 + 749 + 230= 4579! Zostaje na browar na próby:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Jest nas pięciu, możliwe że będziemy musieli spłacać we 4 ale to nie ma w sumie znaczenia. Mikser chcielibyśmy żeby miał te 8 wejść bo sprzęt przydałby sie później na nagłośnienie koncertów jak kupimy kolumny, a chórki dośpiewuje cały zespół (na koncerty pożyczamy mikrofony) no i bylibyśmy bardziej niezależni. Będą jakoś gadały te bębny które zaproponowałeś jako alternatywę ? Szczerze powiem że się na tym nie znam, brzmienie itp zależy od modułu, tak ? Generalnie jakbyśmy chcieli nagrywać jakieś demo na tym to w sumie można nagrać jako MIDI i przepuścić przez jakiś drumkit from hell czy coś, tak ?

Co do mikrofonu, czy chodzi o coś takiego ?

http://wloclawek.olx.pl/mikrofon-sm-pro-audio-mc01-stojak-i-kable-iid-84317170

Chcielibyśmy po prostu być pewni (w miarę możliwości), że sprzęt nie padnie nam po miesiącu, no i że będzie to fajnie brzmieć (wiadomo nie oczekujemy cudów).

Tak, ten behringer to wzmacniacz słuchawkowy. W sumie znalazłem go na allegro

http://allegro.pl/item1045075620_behringer_ha8000_wzmacniacz_sluchawkowy.html

o połowę taniej, ale nie wiem, warto kupować skoro leżał rok ? Z tego co wiem to nie służy sprzętowi zbyt dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w pięciu to jednak 8mka sie przyda. Z tym modułem to nie do konca tak, wczesniej nic nie było mowy o koncertach. Na scene on sie nie nadaje, ale przy użyciu kompa jak najbardziej posłuzy jako midi:) Mikrofon to SHURE SM 58. Legendarny najczesciej wybierany przez wokalistów na świecie. NIe ma nic lepszego prócz bety 58:D. Z tym wzmakiem słuchawkowym to bym przemyslał sprawe. Dosc zaawansowane urządenie. Mozna cos prostszego kupic. Poszukaj w googlach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema!

 

tak sie moze podlacze do tematu...

 

i poprosze o pomoc...:

 

co najlepiej wlasnie wybrac do takich "cichych prob"(zakadam ze jest nas 3)perke rolanda mam i znajomi podstawe czyli gitary...chodzi mi o to co dla kogo?jakis mikser?itd.oczywiscie im taniej tym lepiej...czyli najlepszy stosunek ceny do jakosci:D:D

 

Czyli poprostu co jest koniecznoscia i w jakich ilosciach by zagrac taka probe...

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy musi miec piec do gitary. dodatkowo mkser z końcówka mocy bądz powermikser do ewentualnego wokalu. Do tego kolumna estradowa, a najlepiej ze dwie, żeby było parzyście i można na joby zabrac. Całośc napewno przekroczy ze 2000zł. Nie mozna oczekiwac cudów, jeśli chce się miec dobrą jakośc brzmienia. Mozna tez ewentualni ekupic używany, kiepski sprzęt i w miarę upływu czasu powolutku wymieniac na lepszy (Ja tak robię i nie żałuję, został mi tylko mikser do wymiany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mnie nie zrozumiales

 

chodzilo mi o "ciche proby"czyli bez rozkrecania jakis wzmacniaczy i kolumn

 

no i chodzilo mi tez o to jaki dokladnie rodzaj sprzetu(nazwy, modele itp.)

 

bede wdzieczny za rady

 

pozdro!

 

wzmacniacz oczywiscie gitarowi maja....chodzi mi o gre na sluchawkach ale wszyscy slysza wszystko itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wystarczy mikser i słuchafony dla wszystkich.

 

no oki! ale jakies propozycje? i jak to wszystko popodlaczac by dobrze chodzilo jakie okablowanie itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli mogę dorzucić parę moich uwag.

Przerabiałem ten temat jakiś czas temu.Powiem szczerze że nie do końca jest to dobry pomysł,technicznie jak najbardziej do zrobienia,ale mam na myśli mozliwości muzyczne i tak zwaną upierdliwość grania cały czas w słuchawkach.Na poczatku może być ciekawie ale póżniej będziecie marzyli o momencie kiedy będzie je można już zdjąć.Do tego dodałbym jeszcze zgrywanie się i ustawianie wzjemnie swoich instrumentów na próbach co daje dobre przygotowanie przed ewentualnymi występami,na słuchawkach nie da sie tego dobrze zrobić.Generalnie wybrałeś dobrą perkę,ja osobiście mam IV specjal,i uważam że jezeli chodzi o Yamache to ta jest właśnie odpowiednia i do prób i na scenę.Podsumowując nie polecam takiego grania całej kapeli,samemu do ćwiczeń jak najbardziej.Perkusje elektroniczne mają taką cechę że całkowicie inaczej brzmią z modułu na słuchawkach a inaczej przy nagłośnieniu,musielibyscie troche pograć normalnie żeby dojśc wspólnie do jakiegoś dobrego brzmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...