Skocz do zawartości
marek24p

Wyciszenie elektryka - sąsiadka z dołu

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki pomóżcie!!! Ostatnio przeprowadziłem sie na nową stancję, miesiąc spokojnie naparzałem w mojego Dig Drum-a, az tu nagle wczoraj puka sasiadka z dołu i... sie zaczeło. Co to za stukanie, jakieś kołowrotki:)? (treemolo). ogólnie nieciekawie. Co zaczynam grac, to juz wali mi starucha po ścianach. Odszukałem na necie akt prawny który mówi że , żeby starucha mogła narzekac, moje bebny musiały by u niej hałasowac na poziomie przekraczającym 40dB ale chciałbym byc kulturalny do konca i mozliwie wygłuszyc jej te dźwieki. Na teraz pod garkami mam dywan (nizbyt gruby) i na spodzie koc. Na poprzedniej stancji nikt nigdy sie nie skarżył a tutaj stara rura ciagle prowadzi nasłuch:(. Prosze o konkretne propozycje wygłuszenia tych niskich czestotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby ci się kawałek drewna który miałby jak najmniejszy kontakt z podłożem. Najlepiej na cztery nóżki. Myślę, że rozwiązało by to sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie podest z płyty OSB a jako nóżki zastosuj piłki do tenisa najlepiej 6 lub 8 szt. zestaw będzie trochę wyżej stał ale to zniwelujesz podnosząc siedzisko. podejrzewam że największym problemem jest stopa, której wibracje przenoszone sa na podłogę. bo jeśłi chodzi o tomy to ledwo je słychac za zamkniętymi drzwiami pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połóż grubszy dywan, zrób sobie podest lub spróbój jakoś wygłuszyć pokój może coś pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolnosc Tomku w swoim domku, od 6 do 22 mozesz walic ile chcesz

 

No właśnie niekoniecznie. Jest ograniczenie decybeli, jeśli je przekroczysz zakłócasz spokój i jest mandacik a może i coś więcej jeśli sąsiadka się uprze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolnosc Tomku w swoim domku, od 6 do 22 mozesz walic ile chcesz

 

nie całkiem prawda. faktem jest że tzw. cisza nocna trwa od 22 do 6 rano ale już od 20 nie wolno ci prowadzić żadnych prac uciążliwych dla sąsiadów. za głupie wiercenie w ścianie po 20 możesz dostac karę finansową jesli masz upierdliwych sąsiadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zaczynam grac, to juz wali mi starucha po ścianach. Odszukałem na necie akt prawny który mówi że , żeby starucha mogła narzekac, moje bebny musiały by u niej hałasowac na poziomie przekraczającym 40dB(...)
Czy "Starucha" wali po ścianach, kiedy nie grasz? Nie? Czyli? Przeszkadza jej hałas.

Mógłbyś podać źródło tego aktu prawnego?

 

za głupie wiercenie w ścianie po 20 możesz dostac karę finansową jesli masz upierdliwych sąsiadów.
Jesteś miłośnikiem dźwięku wiertarki po dwudziestej?

 

 

Ale... żeby nie było tak agresywnie, to powiem (a właściwie napiszę), że też jestem zainteresowany zagadnieniem maksymalnego wyciszenia pokoju w bloku. Przymierzam się do zakupu Dig Druma i trochę martwi mnie to, co napisał "wątkotwórca". Podobno najtrudniej wycisza się właśnie wszelkie stukania, m.in. bieganie po panelach dzieci cierpiących na ADHD. A najgorzej jest z sąsiadami z dołu, bo właściwie, to im należałoby wyciszyć sufit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś miłośnikiem dźwięku wiertarki po dwudziestej?

 

uwielbiam a w połączeniu z młotem udarowym to sama roskosz i orgia dla zmysłów :) :)

 

osobiście mam DigDruma. mieszkam w starej kamienicy wiadomo jakie sa stropy w takich budynkach. jak syn sasiadów przebiega z pokoju do pokoju to mam wrażenie że oni hodują słonia w domu :)

na glebie mam panele podłożone matami nie pianką ale mimo wszystko największy hałas robi stopa dlatego cały zestaw stoi na dodatkowym podeście opartym na kilkunastu filcowych nóżkach grubości 20mm. mimo to zastanawiam się nad zmianą nóżek na piłki do tenisa (tak jak pisałem). jak na razie sąsiadka z dołu nie robi mi żadnych wyrzutów ale może się to zmienić. jak gram to drzy podłoga w sasiednich pokojach więc wyobrażam sobie co słychac piętro niżej. całe szczescie reszta zestawu jest cicha nawet blachy nie robią takiego larma jak rzeczony wykop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od konstrukcji stropu. Jeśli to stary budynek, gdzie sufit nie jest betonowy tylko z legarów i desek, to są bardzo małe szanse sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dużo zależy od konstrukcji stropu. Jeśli to stary budynek, gdzie sufit nie jest betonowy tylko z legarów i desek, to są bardzo małe szanse sukcesu.

 

mieszkałem w betoniaku. sąsiadka zawsze miała pretensje o to że słychac tupanie własnie od grania na stopie. beton bardzo fajnie przenosi ten hałas :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli marek24p zastosuje się do 2. i 3. odpowiedzi, nie powinno być więcej problemów. Jeśli weźmie kawałek dechy i zrobi do niej nóżki w postaci piłek do tenisa lub gąbek, to nie ma bata, żeby sąsiadka z dołu się czepiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beton jest masywny, jeśli pad postawisz na platformie i zaizolujesz gąbką od betonu, efekt powinien być. U mnie niestety w starym budynku to nie zadziałało, pokój mam tak zaizolowany, że kiedyś grałem nawet w nocy na saksofonie, ale stopę słychać mocno, sam bym nie wytrzymał na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś podać źródło tego aktu prawnego?

oczywiście jest to Rozporządzenie ministra srodowiska z dnia 14 czerwca 2007 w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku.

Beton jest masywny, jeśli pad postawisz na platformie i zaizolujesz gąbką od betonu

jest jakaś fachowa nazwa tej gąbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jakaś fachowa nazwa tej gąbki?

 

Jest - "gąbka jakakolwiek" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decha osb 18 mm, materac gimnastyczny, kolejna decha osb 18 mm, wszystko spinasz tak, żeby się nie rozjechało [tutaj liczy się finezja], do jednej dechy od spodu przyklejasz krążki gumowe, na wierzch drugiej dechy kładziesz matę antypoślizgową [możesz przybić gwoździkiem albo zszywkami, stawiasz perkę i gotowe.

 

i żadne krzyki i płacze Cię nie przekonają, że jest za głośno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
decha osb 18 mm, materac gimnastyczny, kolejna decha osb 18 mm, wszystko spinasz tak, żeby się nie rozjechało [tutaj liczy się finezja], do jednej dechy od spodu przyklejasz krążki gumowe, na wierzch drugiej dechy kładziesz matę antypoślizgową [możesz przybić gwoździkiem albo zszywkami, stawiasz perkę i gotowe.

 

i żadne krzyki i płacze Cię nie przekonają, że jest za głośno :)

 

aleś uwalił przekładańca :) fakt to może zadziałać ale po cholerę pod zestaw elektonika taka duża platforma no i gdzie ją upakować w umeblowanym pokoju 3x3metra :?: :)

 

ale pomysł mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekop sobie forum

http://www.vdrums.com

Niniejsze forum również warto przekopać. W wątku Wyciszenie stopy można znaleźć kilka cennych informacji. Jest tam również link do strony, o której wspomniał Paulus:

 

http://www.vdrums.com/forum/showthread.php?t=45889

(wymieniona tu metoda na wygłuszenie podłogi za pomocą piłeczek tenisowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam ściągać materiały na to

 

wersja Exclusive podestu pod ramę MDS-6C

 

d0f62f7939312977med.jpg

 

d0f62f7939312977m.jpg

 

240 zł - same materiały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się wejdzie na taki podest to się nie zgniotą piłeczki z tej strony, z której usiądę? :P

Bo niektórzy (np. ja) ważą więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak się wejdzie na taki podest to się nie zgniotą piłeczki z tej strony, z której usiądę? :P

Bo niektórzy (np. ja) ważą więcej :D

 

to buduj tak aby na podeście mieściła się tylko perkusja. stołek moze przecież stać poza nim. ja tak na przykład mam. gary na podeście stołek poza nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym podeście nie ma miejsca na stołek - wersja zminimalizowana - mieszkanie w bloku :-(

 

zrobie zmianę - w środku dam 3 piłki, bo przy 2 jak stanę na kraju za bardzo się ugina, no ale to 100 kg jest

 

materiał: mata spokey puzzle, a całość obłożona wykładziną podłogową

 

materiały są, na dniach zabieram się za składanie - będą fotki

 

[ Dodano: 09-12-2010, 09:14 ]

tak wygląda mój "tłumik"

 

766461e6f2a5a9f3m.jpg db2a65a1c137e405m.jpg 56003a3831f3a571m.jpg 2d8b7681d5c550cam.jpg dd0f7b534d05443em.jpg 2eefaa0fd6fc6d78m.jpg d0bedd9265af42afm.jpg 74e2d83111b919e9m.jpg 1c2657a9b0e2c88em.jpg 531a679954af8b90m.jpg 281b23d2e5743844m.jpg e4335ba36b758c35m.jpg b75e10eb8f75929cm.jpg 31319f4d99776677m.jpg 5507d2a27e5fef5dm.jpg 272a15bcc621f41em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...