Skocz do zawartości
the_qba_666

Standard czy fusion?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukując forum nigdzie nie znalazłem ani konkretnie postawionego w ten sposób pytania, ani jednoznacznej odpowiedzi na pytania podobne. Więc prosze o Wasze opinie: Standart czy Fusion? (do ciężkiej moozyki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fusion lepiej się stroi, jest mniejsze i łatwiej przewieźć.

większość forumowiczów będzie Ci polecać Fusion, ja polecam Standart, na takim gram zestawie i po prostu wolę Standart, Fusion mi nie wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi, bo celuje w takie gary z konkretnym, mocnym soundem. Sam byłem przekonany do wersji standart, ale widziałem i słyszałem kilka opini, że fusion są "łatwiejsze w obsłudze" :) i bardziej naturalny dżwięk mają i zacząłem się zastanawiać...

 

[ Dodano: 28-12-2006, 23:35 ]

a tak offtopując troche to jakie te gary nabyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pearl Session Series.

 

Kiedyś napewno wymienię 13" na 14". Jak już ktoś pisał, ta różnica (w standardzie między 12" a 13") jest zbyt małą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, czyli udało Ci się je zakupić? Gratuluję :D

 

A wracając do tematu - z zestawu fusion przy odpowiednim nastrojeniu też da się wyciągnąć sporo mięsa :) Mnie zdecydowanie bardziej pasuje mniejszy zestaw, mimo że sam posiadam standard, a gram dość ciężką muzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ooo, czyli udało Ci się je zakupić? Gratuluję :D...

 

Nie kupić ,lecz zamienić ;)

Jutro zapodam śliczne fotki.

 

 

 

..Mnie zdecydowanie bardziej pasuje mniejszy zestaw, mimo że sam posiadam standard, a gram dość ciężką muzę.

 

Ty faktycznie masz jakieś dziwne preferencje. Mały zestaw ,małe blachy (jak choćby hi-hat 13").

 

Oczywiście zgadzam się ,że to jest głównie kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowałem się na fusion ale to jeszcze niezasądzone : łatwiej się stroi,tańsze naciągi (minimalnie ale zawsze), w końcu mogę dokupić sobie floor toma 16 albo 8x8 gram różne style od jazzu aż po metal, moim zdaniem mniejsze bębny wyglądają bardziej profesionalnie :biggrin: hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zestawienie posrednie - góra fusion czyli 10, 12, 14 a centrala od standard - czyli 22 ;)

Takie zestawienia też są sprzedawane i moim zdaniem najbardziej sie to sprawdza

 

Ja wybralem jeszcze inne rozwiazanie, ale nie wszyscy produceńci takie zestawy oferują

10, 12, 16 i 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje do ćiężkniego grania 10,12,14,16 - 2 tomy i 2 kotły co 2 cale różnicy... brzmi bosko.

Aktualnie gram na standardzie i nie narzekam. Brzmi 'potęznie' ale jednak wolałbym zeby pierwszy tom zabrzmiał troszke wyzej, tak jak 10".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi chodzi o to "mięcho", czy jak kto woli - potężne brzmienie i dlatego skłaniam sie ku standardowi. Chociaż przyznam, że na fusion nie miałem okazji grać i cały czas męczą mnie wątpliwości, czy z dzięsiątki przy moim niewielkim doświadczeniu i umiejętnościach strojenia dam radę wyciągnąć wiele dołu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mi chodzi o to "mięcho", czy jak kto woli - potężne brzmienie i dlatego skłaniam sie ku standardowi. Chociaż przyznam, że na fusion nie miałem okazji grać i cały czas męczą mnie wątpliwości, czy z dzięsiątki przy moim niewielkim doświadczeniu i umiejętnościach strojenia dam radę wyciągnąć wiele dołu...

 

Z każdych bębnów wyciągniesz "mięcho". Zależy to głównie od naciągów i strojenia. Miałem tom 12x8 ,założyłem na niego Pinstripe i nastroiłem bardzo nisko. Mimo tego że był on dość płytki brzmiał bardzo potężnie, miał sporo mięska i dużo dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 nie służy do uzyskiwania dołu zasadniczo ;)

 

Z drugiej strony - pograłem na Pearl MMX na G2 i 8x8" miał więcej dołu i mięcha niż mój Session 14x12"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fusion. Łatwiej nastroić, bardziej wyrównane brzmienie, nie ma takiej różnicy w napięciu poszczegulnych naciagów, jak ma to miejsce przy konfiguracji standard (jak chcesz dobrz nastroić to będą spore róznice w napięciu membran, co przełozy się na gorszy komfort gry), wreszcie set fusion łatwiej sprzedać. Fusion jest bardziej uniwersalny do różnych gatunków muzy. A mięcho da się wyciagnąć bez problemów z takiej konfiguracji. Wszystko zalezy od stroju, naciagów i doświadczenia grającego. Bierz fusion jak chcesz. Nic ci nie będę narzucał. Uważam że taka konfiguracja jest najrozsądniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jankes ma racje, ale ja bym brał Standart.

choć fakt jest faktem - fusion jest bardziej uniwersalne, i dokupujesz tylko floora 16 io masz rozbudowany secik, standarda gorzej rozbudować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jankes ma racje, ale ja bym brał Standart.

choć fakt jest faktem - fusion jest bardziej uniwersalne, i dokupujesz tylko floora 16 io masz rozbudowany secik, standarda gorzej rozbudować.

 

13 zamieniasz na 14 i dokupujesz 10, wcale nie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w standardzie nie ma bębna 14" (oprócz werbla rzecz jasna :biggrin: ) czyli trzeba dokupić dwa, a do fusion wystarczy jeden...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle że w standardzie nie ma bębna 14" (oprócz werbla rzecz jasna :biggrin: ) czyli trzeba dokupić dwa, a do fusion wystarczy jeden...

 

Ale 16" jest droższy :biggrin: . A jak masz w fusion centralkę 22"x16" albo 20"x16" to dla mnie to by było nieciekawe :???: Zależy jak kto woli. Ja mam standart i jestem zadowolony a jak uzbieram trochę kasy po kupnie blach i takich tam to może w przyszłości dokupie sobie 10" i 14" a sprzedam 13". Istnieje jeszcze jedna opcja: Kupie sobie Pearla Sessiona :biggrin: jak znajdę jakąś dobrą ofertę z takim układem tomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle że w standardzie nie ma bębna 14" (oprócz werbla rzecz jasna :biggrin: ) czyli trzeba dokupić dwa, a do fusion wystarczy jeden...

 

Ale 16" jest droższy :biggrin: . A jak masz w fusion centralkę 22"x16" albo 20"x16" to dla mnie to by było nieciekawe :???: Zależy jak kto woli. Ja mam standart i jestem zadowolony a jak uzbieram trochę kasy po kupnie blach i takich tam to może w przyszłości dokupie sobie 10" i 14" a sprzedam 13". Istnieje jeszcze jedna opcja: Kupie sobie Pearla Sessiona :biggrin: jak znajdę jakąś dobrą ofertę z takim układem tomów.

 

Hehe to wyjdzie Ci taki zestaw jakbyś miał fusion i poszerzył go o 16" :lol: A dlaczego uważasz, że fusion z taką centralką to lipa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe to wyjdzie Ci taki zestaw jakbyś miał fusion i poszerzył go o 16" :lol: A dlaczego uważasz, że fusion z taką centralką to lipa?

 

Bo lubię potężnego kopa z dołem :D Poza tym w starym zestawie miałem mniejszą centralę i jakoś mi nie podchodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...