Skocz do zawartości
amator

Sabian B8 Pro Performance VS Paiste pst5

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem Sabian.

Grałem na tych dwóch zestawach, ponieważ też miałem dylemat co kupić.

Wybrałem Sabiana i jestem zadowolony.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mniej więcej półka półprofesjonalna tak jak PST5,co nie?

Pytam bo dostałem propozycje wymiany. Kolega chce zamienić swoje sabiany na moje pst5. I nie wiem co zrobić. Oba sety mi sie podobają, ale ja gram delikatniejsze klimaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to pst5 wygrywaja w tej konfrontacji, b8 maja fajny hh i medium crasha 18", za to ride to tragedia a 16 thin szybko gasnie. w pst5 wszystko jest na przyzwoitym poziomie. paiste brzmia moim zdaniem lepiej, sa bardziej uniwersalne i kosztuja wiecej wiec taka wymiana ci sie nie oplaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widziałem zestaw nowych pst5 za lekko ponad 1300zł(hh.crash i ride)

A sabiany za ponad 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amator,

Ja kupiłem w sklepie nowy zestaw Sabian B8 (hh 14, ride 20 , crash 16 i crash 18 ) za 900 zł ;)

 

 

http://www.thomann.de/ ;D

Przesyłka za darmo. Do mnie, do Lublina doszło w 2 dni z Niemiec (UPS)

Strona jest po Polsku. W personelu sklepu są Polacy, więc można, w razie wątpliwości, zadzwonić i popytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bębny na tej stronie są droższe niż na allegro(przynajmniej kilka perkusji bo wszystkich nie oblecialem) na allegro pst5 i tak kosztuje 100zl mniej niż tam.Ale dzieki.

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to teraz spojrz dokladnie

 

http://www.thomann.de/pl/sabian_b8_performance_set.htm

 

http://allegro.pl/item1076538119_blachy_paiste_pst5_pst_5_set_vimuz_promo_gratis.html

 

 

 

 

 

 

 

sabian - 14" hh 16" crash 18" crash 20" ride

 

paiste - 14" hh 16" crash 20" ride

 

 

jedna blacha mniej i 300zl roznicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienie sie z nim. Skoro tak róznica ceny to pst wygrywa. Jakby sabiany byly lepsze lub dorównywaly pst to by byly droższe od pst, choćby ze względu na drugiego crasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
amator,

Ja kupiłem w sklepie nowy zestaw Sabian B8 (hh 14, ride 20 , crash 16 i crash 18 ) za 900 zł ;)

 

 

http://www.thomann.de/ ;D

Przesyłka za darmo. Do mnie, do Lublina doszło w 2 dni z Niemiec (UPS)

Strona jest po Polsku. W personelu sklepu są Polacy, więc można, w razie wątpliwości, zadzwonić i popytać.

 

Jak patrzę na te ceny to żal się robi... Załóżmy, że niemiec zarobi średnio 1500E na miesiąc to za 600E zakupi SET SABIAN AAX RECORDING i jeszcze mu zostaje 900E. U nas zarobisz 1500zł, a za taki sam SET zapłacisz blisko 2500zł Prawie dwie wypłaty...

 

Ehh... Chory system.

 

A co do tego co lepsze, moim zdaniem PST5, ale jak patrzę to na ogół taniej można kupić właśnie Sabiana B8 PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o crasha i hh - PST5 jest zdecydowanie lepsze. Uważam, że Crash z PeSTek brzmi zawodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o crasha i hh - PST5 jest zdecydowanie lepsze. Uważam, że Crash z PeSTek brzmi zawodowo.

 

uważam iż ten crash brzmi jak garnek !!!!

ale widać może jestem głucha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Wg Was okropne brzmienie ?

 

Z początku zaraz po uderzeniu w splasha uderza w crash PST5. Po prawej stronie ma Paiste 502 Crash i on brzmi o wiele gorzej od tego PST5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kochany dlatego youtube nie nadaje się za bardzo do określania jakości brzmienia co najwyżej jego wysokości i oraz charakteru brzmienia jasne / ciemne

Crash Pst5 nie powinien istnieć w/g mnie

HH i Ride brzmią przyzwoicie ... ale jak już kupować crasha to w zasadzie trzeba wejść w brąz b20 !!!!

 

Pukałam w ten talerz najdalej tydzień temu i chyba od tego czasu się nie wiele zmieniło ... :P :D

chyba bym dozbierała te 200zł i kupiła Amedia czy K2

http://drumstore.pl/index.php?/drumstore.pl/blachy/amedia/zestawy-blach.html

i taka moja rada

 

Ewentualnie wizyta w najbliższym sklepie perkusyjnym i kierowanie sie uchem i sugestiami personelu a nie YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o crasha i hh - PST5 jest zdecydowanie lepsze. Uważam, że Crash z PeSTek brzmi zawodowo.

 

ale widać może jestem głucha :D

 

jestes ;)

 

tu dla poprawy twego słuchu test bez zadnych ''oględzin'' (bo fakt Cobus troche majstruje przy nagraniach)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

head, śmiem twierdzić iż nie tylko jesteś głuchy ale także ... ekhem :P

pst5 brzmi dość płasko i ma ograniczone spektrum brzmienia

mało alikwotów wystarczy że ktoś gitarką wejdzie tobie w jego zakres brzmienia i już tego talerza nie słychać.

 

poza tym sam w sobie jest nieciekawą i kiepską blachą

nie potrzebuje youtube skoro słyszałam go niejednokrotnie na żywo :P

co i Tobie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom brawo i we wszystkich crash pst5 to słaba blacha.

w innym przypadku nikt nie kupował by dark energy czy trad skoro mógł by mieć także świetnego crasha pst5 za 4 razy taniej

Ewentualnie Amedie która kosztuje tyle samo co pst5 a brzmi już niezgorsza ...

 

Wolała bym jednak aby wypowiedziały się osoby które słyszały w życiu lepsze blachy niż amatka :P albo ruszyły z domu tyłek i poszły do porządnego sklepu powisiły obok siebie pst5, a obok np amedia classic 16 crash, dalej niech będzie ten paiste sign trad. i rzetelnie je porównały

 

Nie sądzę abyś wtedy tak samo gadał. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuje youtube skoro słyszałam go niejednokrotnie na żywo :P

co i Tobie polecam.

 

tak sie składa ze mam takiego w domu ;],jakos po 2 letnim pukaniu w owego crasha nie zauwazam róznicy w brzmieniu ''live'' i tym z yt.Piszesz o gitarach,smiem twierdzic ze w zyciu nie miałas okazji grac na tym crashu z udziałem gitar skoro tak piszesz.Gram w rockowym zespole i jakos nie mam problemu ze słyszalnością go jak i reszta zespołu,czasami wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

head, Ha to się wydało czemu tak bronisz tej blaszki, kupileś bubel i teraz nie chcesz wyjść na ... :D

Takie posty z cyklu kupiłem i jest dobre można od razu do śmieci kierować ...

Przykro mi nie zgodzę się iż crash pst5 to dobra blacha bo nią nie jest

śmiem twierdzić iż w życiu nie słyszałeś zatem porządnego talerza :)

 

Może wyjawisz nam w jaki sposób stałeś się jego "szczęśliwym" właścicielem

czy to był świadomy wybór w sklepie gdzie porównałeś go z brązem w podobnej cenie, czy może kupiłeś przez net ??

na podstawie opinii innego geniusza z cyklu "tak kupiłem i jest dobre"

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...