Skocz do zawartości
Hooshii

Sonor Force 507

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zasięgnąć opini na temat perkusji Sonor Force 507 .

Zamierzam kupić perk w przyszłym tyg. i nie wiem czy to byłby dobry wybór.

Z góry dz. za odpowiedzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek Sonor 507 to bardzo dobry wybór. Za tą cenę nic lepszego nie trafisz, o ile celujesz w nowe zestawy. Sonor 507 należy do półki bębnów Entry Level i w tej półce przebija konkurencję jak chce. Jakość materiałów i wykonania jest bardzo dobra. Wystarczy wymienić naciągi i wszystko zagada jak trzeba. Hardware też dobry i solidny. Gram na takim Sonorze już 3 rok i jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

 

Bębny Sonora są wykonane naprawdę dokladnie. Zero shitu.

Wymienic naciagi i bedzie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby unaocznić o czym mówimy :)

Bo jako baba lubię jak jest ładnie :)

 

F507_01_07-a29ee290b77d693029b2c3353f1df543.jpg

 

Czytam wasze opinie i widzę " tak fajne jest , widziałem i ładne"

Przepraszam co to za argumentacja? :)

 

Pewnie znowu nikt się tu ze mną nie zgodzi

aby zamieszać napiszę

Moim zdaniem, mimo że Sonor to kochana i fajna firma jak zapewniają przedmówcy, nie spełnia kryterium łatwej odsprzedaży. Fakt sonor extra ... ale pograsz na niej rok dwa zechcesz coś lepszego i jest problem

Ludzie chętniej kupują inne marki. Łatwo sprzedać mapexa Pearla , czegoś co jest na rynku dużo ...

 

Ostatnio zaskoczyłam się pozytywnie Tama ImperialStar

membrany Emad 2 + z tego co pamietam Ambassador Clear.

Centralka ma miazgę

werbel = konkretny strzał nie jak to bywa w tanich perkach garnek

+ mroczny wygląd i bardzo łatwa odsprzedaż :):)

-Tomy hyperdrive

i nowoczesne fajne rozmiary

10 12 FT16

 

 

http://drumstore.pl/index.php?/drumstore.pl/41-tama/tama-imperialstar-hyper-drive-is52hh4.html

TAMA+IMPERIALSTAR+HYPER+DRIVE.JPG

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście..

Ta Tama jest bardzo konkretna ;)

 

Niestety, nigdy na niej nie grałem więc się nie wypowiem ;)

Nie wiem jak ma się brzmienie Tamy do Sonora, ale ImperialStar to jest topola, a Sonor to chyba lipa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hooshii, to spójrz jeszcze na to: ;)

 

http://www.allegro.pl/item1084382376_basix_xenon_lakierowany_evans_g2_gratis.html

 

Również dobry sprzęt w tym przedziale cenowym - dobre drewno, dobre wykonanie, lakier, no i naciągi gratis...

 

[ Dodano: 23-06-2010, 19:54 ]

Jak na początek Sonor 507 to bardzo dobry wybór. Za tą cenę nic lepszego nie trafisz, o ile celujesz w nowe zestawy

 

Maniek, zmień płytę... :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie spełnia kryterium łatwej odsprzedaży.

 

Łatwo sprzedać mapexa Pearla , czegoś co jest na rynku dużo ...

 

Zdjęcie które pokazałaś to zestaw klubowy z małą 18" centralą i całą resztą w wersji mini. W Polsce raczej nie do dostania od ręki.

 

Co do kwestii odsprzedania to bym polemizował. Odsprzedać idzie bardzo łatwo bo jest rynek na Sonora. A to, że na Allegro jest więcej Mapexów niż Sonorów świadczy raczej o tym, że z Sonora ludzie są bardziej zadowoleni i mniej ludzi się go pozbywa. Szczerze mówiąc nie spotkałem się z kimś kto by psioczył na Sonora. Z Mapexem wręcz przeciwnie.

 

 

Maniek, zmień płytę... :doubt:

 

Jak Ci się nie podoba to nie czytaj...proste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także uważam, że nie tak trudno sprzedać Sonora ;)

 

Basixa sobie chyba jednak oduszcze... jak narazie zostaje wybór Tama czy Sonor?

 

Zainteresował mnie jednak fakt, iż tama ma BD 22x18" a Sonor 22x16...

Czy to jakoś bardzo wpłynie na dźwięk?

 

Ogólnie są pewne różnice...

Tama:

BD 22x18"

tom tomy Hyper-Drive: 10x7", 12x7.5"

floor tom: 16x14"

werbel 13x 5.5"

tom holder MTH600

 

Sonor:

BD 22" x 16"

Tomy: 12" x 9", 13" x 10"

Floor tom 16" x 16"

SD stalowy 14" x 5 1/2"

 

Aaa i dziękuje za wyszukanie tańszej tamy, lecz narazie planuje obczaić w sobote perkusje w Drum Shopie w Poznaniu ;)

A co dalej ..zobaczymy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płytszą centralę w Sonorze to powoduje to tyle, że sam bęben ma więcej strzału. Jest bardziej punktowy i bardziej nadaje się do szybkiego grania. Tyle. Poza tym to nie ukrywajmy, że 2 cale nie robią aż takiej różnicy...;) Cała reszta po wymianie naciągów brzmi bardzo fajnie i przyjemnie się wszystko stroi.

Nie ma też problemów z dostępnością dodatkowych, mniejszych bębnów czy central. W Polsce oczywiście są to rzeczy nieosiągalne ale są kanały dostępu w Hitlerowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatecznie powinnam brać pod uwagę wyłącznie sonora ;)?

 

Mam jeszcze pytanie co do naciagów.. jakie polecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie tylko Sonora. Ja się przy nim upieram bo gram na nim od blisko 3 lat, a ostatnio rozbudowałem go bez problemów do pokaźnych rozmiarów. Znam te bębny i w miarę możliwości staram się prostować niektóre informacje życzliwych i kompetentnych forumowiczów na temat tego zestawu.

Najlepiej będzie jak po prostu ostukasz kilka zestawów, w tym Sonora. Tama też jest bardzo dobra ale jeśli bym miał wybierać alternatywę z poleconych wcześniej zestawów to skłaniałbym się ku temu zestawowi Basix'a.

Co do naciągów to polecam Evansy G2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Basix'a jednak odrzucam... słyszałam wiele negatywnych komentarzy co do tej firmy i wolałabym zostać przy Sonorze. Jest to chyba lepsza opcja ..

Grasz właśnie na Sonorze Force 507??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja radziłbym jednak przekonać się do Basixa. Xenon gra jak na swoją cenę świetnie i tej wersji będę się trzymał. Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako działań marketingowych - wynikają czysto z możliwości bezpośredniej konfrontacji obu zestawów.

 

Ponadto - w serii 507 nie ma konfiguracji zwanej "fusion" ( Stage 2 w Sonorze ), a jest to najpopularniejsze współcześnie - również z uwagi na specyfikę brzmieniową - ustawienie. No i Xenon wyposażony jest w komplet statywów na podstawowy set blach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basix Xenon to po prostu miazga. Niczego lepszego w tym przedziale nie znajdziesz.

Na tomy G2, na stopę Emad i Ambassador na werbel i zestaw gra naprawdę pięknie! Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basix jest z brzozy...

Osobiście średnio za brzozą przepadam, ale jeśli chodzi o 'pojedynek' brzoza vs topola vs lipa... - to brzoza wygrywa ewidentnie! Więc bierz Basixa.

 

EDIT:

A i od razu ostrzegam przed mówieniem: "ee Basix jest bee, ta marka jest shitowa, wole Sonora albo Pearla, albo Tame- bo na niej grają najlepsi perkusiści na koncertach!"

Może i grają, ale w przypadku półki tzw. entry-level, logo na bębnach odgrywa najmniejsze znaczenie. Tama za tysiąc złotych, nie może brzmieć tak jak Tama za 10 tys. złotych, to chyba logiczne

Trzeba patrzeć na drewno, jakość wykonania, osprzęt, konfigurację....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o szpanowanie logiem czy ogólnie inny szpan.

Nie byłam nigdy przekonana co do firmy basix choć z wyglądu bardzo przyciąga.

Aktualnie jestem już posiadaczką Sonora Force 507 i powiem szczerze, że jestem z niego zadowolona. To wszystko na temat.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie jestem już posiadaczką Sonora Force 507 i powiem szczerze, że jestem z niego zadowolona. To wszystko na temat.;)

 

I bardzo dobrze :) Grunt to zadowolenie posiadacza :) Co do Twojego wcześniejszego pytania to tak. Od 3 lat gram na 507 a ostatnio dosyć konkretnie rozbudowałem cały zestaw.

 

Co do wypowiedzi marrtin: Konfiguracja fusion jest dostępna ale nie w Polsce oczywiście. Trzeba się rozejrzeć i bez problemów można dorwać nowe bębny na sztuki do tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam co prawda sonora z wyższej półki(jakość wykonania the best), ale grywałem na 507 kolegi jest to naprawdę solidny zestawik. Co do basix to bębny robione tylko po to by ładnie wyglądały ;) a ostatnie modele Tamy są coraz gorsze od swoich starszych modeli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słysze coraz częściej takie opinie o perkusjach basix..

Może kiedyś zamienie tego Sonora na jakiegoś z wyższej półki ale jak narazie brak zastrzeżeń i mi wystarcza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też słysze coraz częściej takie opinie o perkusjach basix...

 

Lepszą alternatywą jest zakup customwego produktu z firmy mało znanej niż siana od firmy która robi zestawy za 20 kafli. W bębnach basixa dostajesz po prostu lepszą jakość bo najniższe serie innych firm są robione na odwał, za to custom to custom, nie zależne z jakiej firmy. Jak masz konkretną ilość kasy to rozglądasz się za jak najlepiej wykonanymi bębnami a ten właśnie napis przy nazwie daje do zrozumienia, że jest to egzemplarz do którego firma się przyłożyła. Innymi słowy lepiej kupić najwyższą serię basixa niż najniższą tamy czy sonora. Takie jest moje zdanie. :roll:

 

http://drumcenter.pl/blog/testy-perkusyjne/9-testy-perkusyjne/70-perkusja-basix-xenon.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz konkretną ilość kasy to rozglądasz się za jak najlepiej wykonanymi bębnami a ten właśnie napis przy nazwie daje do zrozumienia, że jest to egzemplarz do którego firma się przyłożyła.

hahahah :lol:

Serio myślisz, że z powodu napisu: Custom firma oferuje lepsze produkty, robione z lepszego drewna, lepiej brzmiące?

Na pewno takiego czegoś nie doświadczysz w seriach poniżej 3 kafli! Zapewniam Cię.

Na tym polega marketing, że panowie z tej (z innych też) firmy nakleją Ci naklejkę custom, a ty myślisz, że to jest instrument do którego przywiązali szczególną uwagę i ręcznie składali go z najbardziej wyrafinowanego selekcjonowanego drewna....

Napis Custom, nic Ci nie gwarantuje... nie ma zapewnionej wyższej jakości, jedynie co można do takich bębnów napisać dość ciekawą bajeczkę, na temat powstawania tego modelu bębnów. Za pewne w katalogu piszą: "Modele Custom, przewyższają normalne produkty naszej firmy jakością wykonania, po przez wieloletnią tradycję obróbki drewna. Są wykonane bardziej solidnie i zbadane przez ekspertów w tej dziedzinie. Wiele serca wnieśliśmy wprowadzając serie Custom na sprzedaż. Custom oferuje lepszy, bardziej subtelny ton dźwięku wynikający z tego, iż nasi eksperci nakładali ręcznie lakier typu UltraMix, powodujący lepszy rezonans tychże bębnów" .... bla bla bla

 

Tak na prawdę, to Customy Basixa lecą na tej samej taśmie produkcyjnej, co produkty normalne, uwierz, że nie ma cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...