Skocz do zawartości
romek

PAISTE RUDE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ktoś z Was miał z nimi kiedyś do czynienia? "Power and energy, orignal punk and metal sound" mówi samo za siebie. Jestem ciekawy jakie są Wasze uwagi odnośnie tej serii i poszczególnych blach. W Niemczech są w tej samej cenie co 2002. Jak się mają w stosunku do "grubszych" modeli serii 2002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem okazji słuchać brzmienia tej serii blach, ale podoba mi się ich wizualna strona. Jeżeli brzmią tak samo jak wyglądają to musi być niezły ogień. Sam jestem ciekaw co forumowicze sądzą o jakości brzmienia serii Rude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kontakt z serią RUDE , to twarde , grube i głosne blachy , zdecydowanie do mocnego łojenia . Bardzo spodobała mi się 18 calowa chinka , mocne , głośne , skupione i wyróżniające się brzmienie , choć dające się zastosować w konkretnej muzyce , w niczym więcej . Podobnie jest z resztą blach , ridy mają bardzo wyraźny , metaliczny ping , crashe to własciwie pomniejszone ridy - grube i głośne . Seria RUDE to zdecydowanie rockowe blachy , ale profesjonalnej jakości , z tego co wiem grali na nich bębniarze Korna , Slipknota .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David Silveria z Kornu nie gra na Rudach... :p Z tego co pamiętam to gra on tez na paistach ale SIGNATURE. A jeżeli chodzi o Slipknot to rzeczywiście gra na nich Joey Jordison. Z tego co wiem blaszki są naprawde grube i wytrzymałe :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
David Silveria z Kornu nie gra na Rudach... :p

Zgadza się, ale grał na nich na pierwszych płytach:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crash ride 20" wymiata :cool:

 

Zróbmy jakąś akcję demonstracyjną, żeby paiste zmniejszyła ceny :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zróbmy jakąś akcję demonstracyjną, żeby paiste zmniejszyła ceny :badgrin:

Popieram!! Klinik już zadziałał :smile: skocz to tematu "Gary z niemiec czy z polski?" Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joey ze slipknota gra na rudach :) blaszki glosne bardzo, jak wszystkie paistey wzorowe do mikrofonowania, typowe blachy do mocnej muzy granej raczej na zywo niz w studiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pukałem dziś w crash-rida 16... suchy, pusty, bez duszy... a tak sie napaliłem na te blachy... podobno wogole juz je wycofali z produkcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bylem na koncercie FORT BS + Leniwiec + Farben Lehre. Perkusista FBS mial wlasnie Paiste RUDE. Bardzo fajnie brzmialy na koncercie. Szoda ze tak malo ludzi ich uzywa. Pewnie odstrasza ich cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sam zastanawiałęm sie nad blaszkami tej serii, do czasu az byłem na koncercie w małej knajpce gdzie koles miał hi-hat, ride i crash z tej serii...

Blachy są przeraźliwie głosne (jesli ktos miał styczność z Z custom to powiem tylko tyle że rude mi przynajmniej wydawały sie jeszcze głosniejsze...) Udeżale lekko wogóle nie brzmiały...

Czyli podsumowując są to blachy do mocnego grania - nie jest to uniwersalny sprzęt...

 

Co do ceny to jest to poziom serii 2002 ( z której zresztą się wywodzi - kiedys rude to byla odmiana "2002", obecnie to osobny model) - jest dość wysoka, ale za dobry sprzęt trzeba zapłącić

 

I nieprawda jest że Paiste zaprzestałjej produkcji - wręcz przeciwnie poszerzono gamę talerzy o np. thin crashe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A jak sprawdziłby się Z Custom Power Ride 20" z crashami 17" i 18" Rude? Podejrzewam że byłoby ok ze względu na grubość blach i głośność. Co natomiast z takim połączeniem: Paiste + Zildjian? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W sumie to chciałem poweidzieć, bo pało pytanie o to czy ktoś miał z RUDAMI styczność, mianowicie ja miałem jeszcze do niedawna Rida 20 Paiste RUDE. Niewątpliwie był to duży kawał blachy hehe :evil: grubość: extra heavy, generalnie blacha raczej nie do zdarcia idealnie nadająca się do metalu itp. :badgrin: Ride sprawował się świetnie i naprawdę serdecznie polecam wszystkim graczom średnio zaawansowanym jak i wyższym oczywiście. Co do brzmienie no to oczywiście świetne co można zobaczyć na stronie Paiste'a. Blaszke miałem przez 2 latai przez ten czas nic się nie zmieniła pod względem wizualnym. Przed tygodniem sprzedałem ją. Pozdrawiam i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...