Skocz do zawartości
Romuś_polmuz

Zildjian K/Z Hi-hat 13"

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem zaczac kompletowac blachy i chce zaczac od hi hatu. Moja uwage przykul wlasnie ten model. Gram rozna muzyke i zalezy mi na w miare uniwerslanym hi hacie. Bardzo prosze o opinie ludzi ktorzy mieli z nim do czynienia. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od ponad roku, ale niestety z różnych powodów nie miałem okazji tak naprawdę sprawdzić jak spisuje się w różnych warunkach...

 

Z takich luźnych spostrzeżeń: dosyć "surowe" brzmienie, bardzo fajny, ładnie przebijający się chick przy graniu nogą, no i możliwość zamiany top/bottom - po takim zabiegu otrzymuje się zupełnie inny hat.

Ogólnie blacha dosyć specyficzna, może nie podejść, polecam posłuchać na żywo przed zakupem, ograć porządnie, próbki na stronie Zildjiana dobrze oddają brzmienie, ale nie ma to jak własne ucho i ręka :)

 

To wnioski z kilku prób z zespołem i grania na sucho - niestety nigdy nie miałem okazji sprawdzić jak spisuje się pod nagłośnieniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się również nad A Custom Mastersound Hi-hat 13". Brzmienie ma zdecydowanie jaśniejsze od K/Z i wydaje i się bardziej uniwersalnym hi-hatem. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Sorry za odkopanie takiego starego tematu, ale nie chciałem zakładać nowego.

 

Od pewnego czasu strasznie kręci mnie Zildjian K/Z. Nie miałem okazji zetknąć się z nim osobiście. Moje doświadczenia to próbki na YT, a jak wiadomo z tymi bywa różnie.

Czy ktoś z Was, mógłby napisać, coś o tym instrumencie, ponad to co zostało już napisane.

Najbardziej interesuje mnie, jak duże różnice w brzmieniu mogą być, między modelami tych samych rozmiarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki na sprzedaż.

 

Od siebie dodam, że te modele różnią się między sobą i że moim zdaniem najfajniejsze są te z lat 90.

 

Generalnie dużym plusem tego hihatu jest zamiana topu z bottomem - z Z na górze masz donośny, rockowy hihat a'la Rage Against The Machine, a odwrotnie - ciepły, spokojny K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy zamianie na Z/K, lżejszy talerz nie jest narażony na uszkodzenia?

Chętnie bym odkupił, ale najpierw muszę sprzedać swojego A Mastersounda 13.

Chyba, że interesowała by cię zamiana :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...