Skocz do zawartości
emil35

Wasze sposoby na twina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem sie zapytac i zarazem zrobic małe kompedium wiedzy na temat twina. Jakimi sposobami wy sie uczycie ? Jak sie uczycie ? Jak regulujecie twina (uwzgledniając dlaczego tak) ?

Ja gram heel up, czasami slide tez. Właściwie to nie gram Heel down'em czy to moze jakos mi zaszkodzic ?

Ucze sie poprzez cordination & balance G.Kollias'a oraz takie podstawowe szesnastki jedna noga druga, no poprostu podstawowe rudimenty.

Co do ustawienia to raczej jakies 45 - 55 stopni od membrany sa moje bijaki, sprezyny doosyc lekko azeby stopa chodzila rowno z noga tzn. czas reakcji twina.

 

Mam Basix V4, ale zbieram na cos lepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palce z piętą zawsze na równej wysokości, sprężyny maksymalnie napięte, oba pedały pod tym samym kątem tj. około 40 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Palce z piętą zawsze na równej wysokości,
co to znaczy :?: Że masz płasko pedały?:D

 

Ja mam sprężyny prawie na średnio, ale lżej niż mocniej, suwak od "krzywki" gdzieś na 3/4 (do przodu)

 

Bijaki mam pod dość dużym kątem, bo chyba w granicach 50st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Palce z piętą zawsze na równej wysokości, sprężyny maksymalnie napięte, oba pedały pod tym samym kątem tj. około 40 stopni.

 

Koledze chodzilo chyba ze gra heel up i trzyma nogi równo :D ...

A co z graniem samymi kostkami przy szybkich tempach? Wytłumaczy mi to ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z graniem samymi kostkami przy szybkich tempach? Wytłumaczy mi to ktos ?
A co tu do tłumaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o to :) tak poprostu mam grac z samych kostek ? Jeżeli tak to troche trzeba pocwiczyc widze, bo juz próbowałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz grać "z samych kostek" to ćwicz technikę heel-toe, czyli praktycznie jeden ruch a dwa uderzenia.

Zmusi to nogę do świadomej pracy, a nie tylko do ruchu grawitacyjnego. Ogólnie ćwicz zagrywki, które zmuszają nogę "do myślenia", do ruchów nagłych, dwójek nie w rytmie. Zwiększy to niezależność stóp.

Także opanuj technikę nie zostawiania bijaka na naciągu. Rozwinie to w stopie dodatkową kontrolę.

 

Jeśli strzeliłem babola w nazwie techniki, to sorki. Okocim jest smaczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano możecie mi powiedzieć na które uderzenia nóg w grze na twinie wchodzą uderzenia rąk na hi-hacie i werblu?

Tak żebym mógł zacząć ćwiczyć konkretnie,jakieś podstawowe rytmy tak na początek.

Jaki jest rozkład nóg i rąk na młyny na twinie?

 

Jest coś takiego jak:

PLPL nogami i na pierwszą P uderzenia na hi-hacie + PLPL nogami i na pierwszą P uderzenie na werblu? To jeden z podstawowych rytmów?

czyli:

H W

PLPLPLPL

 

Dajcie znać,pozdro.

 

[ Dodano: 10-01-2011, 21:22 ]

H

PLPL

W

PLPL

 

przesunęło mi się W wyżej,tak miałem na myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to ci moze pomóc

Bardzo prosty i efektowny beat ,zamiast HH i S mozesz wrzucic tomy i uzyskasz fajne przejscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze to ci moze pomóc
Bardzo prosty i efektowny beat ,zamiast HH i S mozesz wrzucic tomy i uzyskasz fajne przejscia

 

fajniej to zagrać jedną stopą. druga leci ćwiartki na hacie a rękoma robisz inne rzeczy. wtedy wychodzi fajny bit :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim sposobem na twina, jest zupa.

Zawsze gdy jem zupę, to daję mu troszeczkę, i twin jest grzeczny. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale po co grać dwoma gdy można jedną ? xD Nie no co kto lubi :P

 

własnie po to zeby cwiczyc prosty rytm dwoma stopami ,oczywiscie ze mozna to zagrac jedna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...