Skocz do zawartości
drummy

Sean Reinert - Cynic, ex Aghora ...

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze umieszczamy tutaj najlepszych, to niewatpliwie ta postac jest jedna w wybitniejszych na scenie, nie tylko metalowej, oczywiscie moim skromnym zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutne mistrzostwo świata. Płyta "Human" Death nagrana z jego udziałem to, moim skromnym zdaniem, najlepiej zagrane partie bębnów w historii muzyki metalowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Absolutne mistrzostwo świata. Płyta "Human" Death nagrana z jego udziałem to, moim skromnym zdaniem, najlepiej zagrane partie bębnów w historii muzyki metalowej.

 

naprawde, plyta "Human" to mistrzostwa swiata!

 

a co do Sean'a to jeden z moich niedoscignionych mentorow.

 

Polecam rowniez Cynic- Focus , baaaaaardzo pokrecone granie ze swietna partiaa bebnow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jego poczynania w Aghora, pierwsza plyta. No i teraz miazga. Cynic sie reaktywowal. W tym roku ma byc ich plytai seria koncertow. Ciekawe czy chociaz beda grali gdzies blisko Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno temu slyszalem, ze z tymi koncertami nie bedzie za ciekawe, ale to sa tylko plotki i nawet nie pamietam juz kto mi je mowil, ja jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze zagraja koncert blisko Polski, albo i nawet w samej Polsce (dreams..) Szkoda tylko ze Sean'a Malone nie ma juz na pokladzie bo wywija nieziemsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sean i Gienek Hoglan. I wogóle cała twórczoś Death Wywarło na mnie i na styl mojego największy wpływ. Mimo, że nie gram metalu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety skladu oryginalnego juz nie bedzie raczej, ale i tak mloda krew juz niezle wymiata. Poza tym szkolona u zrodla :) wiec mysle, ze Cynic utrzyma swoj poziom, albo go jeszcze podniesie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, jeśli chodzi o newsy - Cynic się reaktywował (podobnie jak Atheist) i po serii koncertów zamierzają wejść do studia, zatem zapowiada się naprawdę ciekawie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełen szacuneczek :) Widziałem ich w Progresji - Live - ukłon aż do ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, iż Sean wybitnym perkusistą jest (ale składnia :P )

Skoro wyfrunął z pod skrzydeł takich bogów jak Vinnie Colaiuta i Gary Husband.

 

Dla mnie sama rozmowa z takimi ludźmi winduje na wyższy poziom, a co dopiero pobrane nauki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sie pochwale, ale jest czym :) Miałem zaszczyt zagrać przed nimi w Holandii na ProgPower fest. w 2008. Jest zaj...stym nie tylko muzykiem ale i gosciem

 

[ Dodano: 04-03-2010, 17:25 ]

Jako, ze umieszczamy tutaj najlepszych, to niewatpliwie ta postac jest jedna w wybitniejszych na scenie, nie tylko metalowej, oczywiscie moim skromnym zdaniem.

 

nie tylko twoim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reinert to zdolny i bardzo sprawny bebniarz a cynic byl... zjawiskiem na scenie metalu latach 80/90 (jakos 91? 93? nie pamietam dokladnie). niestety cynic mial jeden zdecydowany minus.

dla ludzi siedzacych w muzyce bardziej wyrafinowanej (jazz/fusion/progressive rock) byl za malo wyrafinowany, a proste metalowe chlopaki nijak nie potrafily zrozumiec osso tam biega (m.in. dlatego dzis zamiast w kierunku cynic/atheist/death metalowe zespoly - nie mowimy o tych wszystkich nu itd - poszly w strone morrrrrrrrrbid endzel, dicajd itd w blasty - czyli metalowe umc-umc-umc.... takie disco tylko z 6(66) razy szybciej ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zauważyć, że zespół Cynic nadal nagrywa i przeżywają swoisty renesans. Natomiast Sean jest dla mnie mistrzem świata mimo iż ostatnimi czasy odpłynąłem w klimaty odległe od metalu.

 

Rozmawiałem właśnie z jednym z kolegów z forum na temat jego techniki gry i przypadkiem natknąłem się na ten artykuł:

 

http://www.sickdrummermagazine.com/index.php/features/lessons-advice/1531-sean-reinert-lesson-the-hi-hat-foot.html

 

Można fajnych rzeczy się dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24. stycznia 2020 odszedł Sean Reinert (RIP).

jako dzieciak wychowany na thrash metalu byłem oszołomiony gdy w 1991 r usłyszałem Human (Death) i to tam co bębniarz wyprawia.

jakby nie patrzeć to tą płytą Schuldiner i jego muzycy (m.in. Reinert) otworzyli nowy rozdział tzw. technicznego grania w death metalu itd.

RIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...