Skocz do zawartości
ogi

Mapex Pro M czy Premier Cabria XPK ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wybierał bym między mapexem a premierem to padło by na pro Mke(mam ją, nie załuję). Premier XPK jak dla mnie za płaski w brzmieniu.

Jeżeli jednak mają to być beczki tylko i wyłącznie do rocka to polecam pdp bo na prawdę są potężne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu do wyśmiewasz ? każdy gra na takich garach na jakich gra, droższe czy tańsze. Skąd wiesz że nie grał?

Znam gościa po prostu. Mówi, że Yamaha Stage Custom jest najlepsza bo gra na takim na lekcjach. Ma do porównania swój zestaw z tą yamahą. Różnica jest. Ale żeby sie wypowiadać o tych 2 zestawach (Mapex pro m i Premier Cabria XPK) to trzeba najpierw pograc na obu. Nie lubię jak się ktoś nie zna i się wymądrza.

Ja tam nigdy nie byłem za Premierami i raczej nie bede...... po prostu nie trafiają w moj gust.. albo nieodpowiednie osoby na nich grają, ale to juz kwestie prywatne :)
Jestem posiadaczem Premiera Cabrii XPK od grudnia 2006. Nie ukrywa, że nie odpowiednie osoby na nim grają. Czyli tą nieodpowiednią osobą jestem ja? Jest to objaw zazdrości :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa po prostu. Mówi, że Yamaha Stage Custom jest najlepsza bo gra na takim na lekcjach. Ma do porównania swój zestaw z tą yamahą. Różnica jest. Ale żeby sie wypowiadać o tych 2 zestawach (Mapex pro m i Premier Cabria XPK) to trzeba najpierw pograc na obu. Nie lubię jak się ktoś nie zna i się wymądrza.

 

Czy to znaczy, że Yamaha Stage Custom jest gorsza od wspominanego Mapexa i Premiera? Ja chcę grać dynamicznego blues rocka. Jaki zestaw byście mi polecili i jakie do niego talerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem posiadaczem Premiera Cabrii XPK od grudnia 2006. Nie ukrywa, że nie odpowiednie osoby na nim grają. Czyli tą nieodpowiednią osobą jestem ja? Jest to objaw zazdrości :doubt:

Chodziło tu o moje miasto, jest niestety taki pałkero-podobny co sie uważa za wielce mistrza bo ma Cabire ....... jak ja takich ludzi nie lubie błee.

Z mapexa i premiera wybrałbym Yamahe stage costom :D nie wiem aje jakoś ten zestawik jest b.bliski mojemu sercu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie pytam o miłości i subiektywne fascynacje, tylko o to, który faktycznie jest najlepszy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba zestawy są porównywalne! moim zdaniem i Pro M i Cabria jak na swoją klase brzmią podobnie lecz z tych dwóch wybrał bym mapexa jakoś mi osobiście bardziej do gustu i ucha przypadł... lecz teorie sa sprzeczne bo zależy kto co lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te zestawy są lepsze niż Yamaha Stage Custom?! Czy drewno klonowe w nich użyte jest lepsze od mahoniu z Yamaszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego że brzmienie yamahy (moim zdaniem) jest dużo lepsze od Mapexa i Premiera i jest ona bardziej uniwersalna można na niej grać dosłownie każdą muzyka... pozatyn rozwiązania mocowania tomów mapexa zupełnie mi do gustu nie przypadły... a jak wiadomo słowo YAMAHA mówi samo za siebie (chodzi o trwałość) a ten model jest najlepszym wyborem w takich pieniążkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to wygląda tak:

 

Jeżeli lubisz "płaskie" brzmienie to bierz XPK. Jeżeli nie, to idź do sklepu i porównaj brzmienie mapexa i yamahy i bierz na ucho. Ja w ten sposób wyeliminowałem wł. yamahe i kupiłem Pro Mke. Przypominam jeszcze o PDP które do ciężkiego brzmienia jest jak znalazł i zjada mapexa, yamahe i cabrie...ale raczej są to beczki do rocka/metalu więc na prawdę wszystko zależy od Twoich preferencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zacznijmy od tego że brzmienie yamahy (moim zdaniem) jest dużo lepsze od Mapexa i Premiera i jest ona bardziej uniwersalna można na niej grać dosłownie każdą muzyka... pozatyn rozwiązania mocowania tomów mapexa zupełnie mi do gustu nie przypadły... a jak wiadomo słowo YAMAHA mówi samo za siebie (chodzi o trwałość) a ten model jest najlepszym wyborem w takich pieniążkach :)

 

Mam wrażenie, że nie wiesz w ogóle o czym piszesz. Na Yamasze można grać każdą muzykę a na Mapexie czy Premierze już nie? A poza tym nie bardzo rozumiem, co mówi słowo YAMAHA?

 

 

a czy te zestawy są lepsze niż Yamaha Stage Custom?! Czy drewno klonowe w nich użyte jest lepsze od mahoniu z Yamaszki?

 

Nie ma żadnych zasad według których sprawdza się czy bębny są lepsze od innych, idź zagraj i sprawdź sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze yamaha mi bardziej przypadła do ucha i było napisane "moim zdaniem" kotś inny może inaczej sądzić... co do mapexa też można każdą ale mi sie zdaje ze yamaha lepiej się sprawdza... a co do słowa yamaha chodziło mi bardziej o hardware o to jak chodzi i o rozwiązania yamahy...!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnym przedziale cenowym znajduje się także DDrum DOminion Maple Player. To także ciekawa oferta :) Poraża ta centrala 22"x20" :badgrin: , która w dodatku jest "dziewicza" :) jak dla mnie to mega plus, obręcze die cast jak w premierze. Czy ktoś brał pod uwagę taką opcje?

http://drumcenter.pl/product.php?id=3996_DDrum_Dominion_Maple_Player_-_Sunburst

Ktoś posiada lub miał do czynienia z tymi bębnami? Ktoś może skomentować, np. klinik, który dokładnie wcześniej opisywał premiera? Sam jestem ciekaw opinii na temat tych bębnów.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, tak wszyscy mówią że PDP MX brzmieniem powala Mapexa czy Premiera może i tak ale wizualnie te bębny mi się wogóle nie podobają (chodzi mi np o lugi)więc prawdopodobnie ich nie kupie.Bardzo dobrze znam MAPEXA z serji SATURN PRO i mniej więcej takiego brzmienia szukam, no ale to już zestaw za dużo większe pieniądze.Myślę jeszcze o SONORZE FORCE 3007,3005.Tu gdzie w chwili obecnej mieszkam nie mam takich możliwosci aby pujść choćby do sklepu i sobie opukać wybrany zestaw,więc póki co musze zdać sie na opinie forumowiczów i własne jako takie doświadczenie.

Sam już nie wiem może poprostu wstrzymac sie trochę,dozbierac kasy i kupić SATURNA ale sporo czasu minie a grać sie chce. :???:

 

pozdro

 

[ Dodano: 20-04-2007, 00:59 ]

Gdzieś już pisane było na tym forum o DDrumie,a opinie są różme.Osobiście bałbym sie zaryzykować i kupić te bębenki,choć przyznam że oferta jest kusząca.Gdyby dało sie wzbogacić jeszcze ten zestaw o dodatkowego FT np.14 byłoby całkiem niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Klinikiem na temat DDruma i polecił mi te bębny jako genialnie brzmiące beczki i najlepszy wybór w tym przedziale cenowym - i osobiście do takich się przymierzam, jeśli kasy styknie. Niedziurawiony bass drum, wykonanie, die casty, wysoka jakość klonu i ładny design - mocne argumenty. Przyjrzyj się także Tamburo Custom XD - zajefajne bębenki - też wezmę je pod uwagę. Poza tym osobiście chciałbym mieć bębny mniej popularne (pospolite) niż Yamaha Stage custom np. którą ma co trzeci perkusista :smile: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra w takim razie skoro przeczytalem juz o brzmieniu obydwu zestawow i bardziej sklaniam sie do mapexa, to czy ktos moze przyjzal sie im troche blizej?! co z wykonaniem, jak krawedzie, lakier, co z hardwarem itd.?!

 

[ Dodano: 12-01-2008, 22:18 ]

w poniedzialek wybiore sie do sklepow muzycznych z nadzieja ze ktorys z tych zestawow w nich bedzie i bede mial sam osobiscie sie im blizej przyjzec wiec tez sie podziele opinia i chyba sam ostatecznie zdecyduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem z Klinikiem na temat DDruma i polecił mi te bębny jako genialnie brzmiące beczki i najlepszy wybór w tym przedziale cenowym - i osobiście do takich się przymierzam, jeśli kasy styknie. Niedziurawiony bass drum, wykonanie, die casty, wysoka jakość klonu i ładny design - mocne argumenty. Przyjrzyj się także Tamburo Custom XD - zajefajne bębenki - też wezmę je pod uwagę. Poza tym osobiście chciałbym mieć bębny mniej popularne (pospolite) niż Yamaha Stage custom np. którą ma co trzeci perkusista :smile: .

 

Widziałem, i słyszałem ddrum'a i jest naprawde ciekawy-brzmi swietnie, ale porownanie go do Yamahy jako mniej popularne jest smieszne, te bebny sa tak samo mało popularne :lol: Jesli chcesz miec jak ty to mowisz"pospolite" to zapoznaj sie z oferta TAYE :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...