Skocz do zawartości
Katarzyna Kasia

Ćwiczenia na padzie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Postanowiłam w wakacje poćwiczyć więcej na padzie (na campingu się sprawdza), żeby popracować trochę na szybkością. Początkowo szło pięknie i z dnia na dzień wychodziło łatwiej i mogłam podkręcić lekko tempo (np dwójki z 80 do 100 bpm) i grałam swobodnie. Wtem (;)), chyba trochę za sprawą pływania na kajaku, ręce się spięły i odmawiają posłuszeństwa. Zastanawiam się czy za bardzo podkręciłam tempo i dlatego tak się stało czy może jest to normalne jak ręce się adaptują do zmiany?

Czy warto teraz nieco zluzować żeby ręce odpoczęły czy raczej trzymać poziom żeby się przyzwyczaiły? :)

Mam taką myśl, że może to jest jak w treningu  sportowym - żeby były lepsze wyniki trzeba zwiększać obciążenie treningowe (oczywiście z głową :)). Tylko jak tu podkręcić z głową? :)

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź w temacie "żal mi" powiem że już mi przeszło, uczę się dalej i tyle a płacz nad rozlanym mlekiem nie ma sensu, co do twojego pytania to w treningach oprócz obciążania to odpoczynek,przerwa jest bardzo ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że szybkość to nie wszystko, wspomnę słowa mojego nauczyciela, którymi kieruję się do tej pory - zawsze powtarzał, że "lepiej wolniej, ale precyzyjnie, równo, z myśleniem". Zawsze jak chodziłem na zajęcia to kładł spory nacisk na to aby nie grać w wysokich tempach, tylko ustawiał na metronomie nawet jakieś 50, 60 itp. i kazał w tym tempie ćwiczyć, bo bardziej to wyrabiało kontrolę i precyzję uderzeń. Dlatego nie zwiększaj na siłę tempa, to nie wyścig, że im szybciej tym lepiej. Z doświadczenia wiem też że granie w różnych tempach, i niższych, i wyższych na zmianę też pomaga. Tak też twierdz mój nauczyciel, a nawet nieraz powtarzał, że "należy to rozpatrywać jak jechanie na motocyklu po trasie - zaczynasz z pewną prędkością, potem ją zwiększasz do możliwości po to, aby potem wyhamować i sprawdzić technikę wjazdu w zakręt". 
 

W skrócie moje rozważania podsumuję jedną myślą - nie prędkość, a kontrola i technika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...