Skocz do zawartości
Kiepski perkusista

Czy wy też tak macie z mikrofonami?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mimo to że to forum kona zapytam wszystkich! Problem polega na tym że mam wydaje się dobry interface zoom r 16, komputer z programem reaper, każdy majk na osobnej ścieżce,w zależności od tego ile ich podepne tyle ścieżek, zwykle od 5 do 8, chodzi o to że jak włączam podczas odsłuchiwania tego co nagram każdy majk solo słyszę jakieś"strzępki" dźwięku, takie blade odgłosy, dopiero wszystkie ścieżki razem brzmią głęboko i czasem nawet super, majki nie najgorszej klasy nawet jeden super, reszta przeciętne ale przecież nie jakieś tajwany za 50 zł. Jedynie pojemnościowa para overhead wypada dobrze solo, ło co się rozchodzi? Tak to ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pozakładałeś bramki szumów na każdym mikrofonie? Jeszcze możesz wykorzystać taki patent, duplikujesz ścieżkę np werbla dwa razy i każdej ze zduplikowanych ścieżek przesuwasz balans jednej w lewo drugiej w prawo .Otrzymujesz wtedy  bardziej przestrzenny dźwięk.to samo z innymi częściami perkusji ale trzeba pamiętać żeby wartości balansu nie pokrywały się Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nagraniu.ńagrywanie bez żadnych dodatków.surowizna, dopiero wtedy masz pole do ustawienia pożądanego brzmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, dałem podczas to się latencja zrobiła, u mnie ten sposób duplikowania nie zdaje egzaminu, kurtka na wacie, przydało by się mieć osobno realizatora dźwięku bo jak masteruje tuż po nagraniu to już nic nie słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojemnik przy werblu niewiele Ci daje,jest za nisko, a akg jak najbliżej naciągu.tak mnie uczono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyknij ,ale ja tak ustawiłem metodą prób i błędów, pojemnik zbiera trochę wyższe częstotliwości a to akg samo jak zbiera to słabo się spisuje,za dużo średnich,robi się takie głuche i dlatego dołożyłem tego ruskiego, może trochę za blisko ale jakby był dalej to muszę zmniejszać czułość tego akg bo zagłusza tymi średnimi i tak w kółko, najchętniej to bym fachowcowi dał do poustawiania ale to takie gadanie tylko bo skąd wezmę fachowca poza tym sprzęt by się przydał prawdziwy a nie w komputerze gmeranie za bramkami i kompresorami, real studio ale to trzeba być miliarderem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...