Jump to content
Sign in to follow this  
Kiepski perkusista

Czy wy też tak macie z mikrofonami?

Recommended Posts

Cześć, mimo to że to forum kona zapytam wszystkich! Problem polega na tym że mam wydaje się dobry interface zoom r 16, komputer z programem reaper, każdy majk na osobnej ścieżce,w zależności od tego ile ich podepne tyle ścieżek, zwykle od 5 do 8, chodzi o to że jak włączam podczas odsłuchiwania tego co nagram każdy majk solo słyszę jakieś"strzępki" dźwięku, takie blade odgłosy, dopiero wszystkie ścieżki razem brzmią głęboko i czasem nawet super, majki nie najgorszej klasy nawet jeden super, reszta przeciętne ale przecież nie jakieś tajwany za 50 zł. Jedynie pojemnościowa para overhead wypada dobrze solo, ło co się rozchodzi? Tak to ma być?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy pozakładałeś bramki szumów na każdym mikrofonie? Jeszcze możesz wykorzystać taki patent, duplikujesz ścieżkę np werbla dwa razy i każdej ze zduplikowanych ścieżek przesuwasz balans jednej w lewo drugiej w prawo .Otrzymujesz wtedy  bardziej przestrzenny dźwięk.to samo z innymi częściami perkusji ale trzeba pamiętać żeby wartości balansu nie pokrywały się Pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cyknij ,ale ja tak ustawiłem metodą prób i błędów, pojemnik zbiera trochę wyższe częstotliwości a to akg samo jak zbiera to słabo się spisuje,za dużo średnich,robi się takie głuche i dlatego dołożyłem tego ruskiego, może trochę za blisko ale jakby był dalej to muszę zmniejszać czułość tego akg bo zagłusza tymi średnimi i tak w kółko, najchętniej to bym fachowcowi dał do poustawiania ale to takie gadanie tylko bo skąd wezmę fachowca poza tym sprzęt by się przydał prawdziwy a nie w komputerze gmeranie za bramkami i kompresorami, real studio ale to trzeba być miliarderem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...