Skocz do zawartości
  • 0
pluto

Prośba o pomoc - hi-hat.

Pytanie

Witam. Choć jestem perkusistą zaskakująco starej daty, to zawsze miałem problem ze sprawami sprzętowymi, czy tam montażowymi. Nie ten zestaw atutów ;). 

Tak jest i tym razem. Wszedłem w posiadanie starego zestawu perkusyjnego z rozmontowanym na elementy hi-hatem i...nie potrafię go zebrać do kupy. Ściślej : nie wiem jak, do cholery, umieścić tę piep....ną sprężynkę, tak, aby ustrojstwo działało.

[To hihat bardzo klasyczny, ani nowoczesny, ani "zabytkowy". Sprężyna umieszczona powinna być w "rurce" stojaka - tyle wiem.]

Stąd prośba, może któryś z kolegów ZAMIESZKAŁYCH WE WROCŁAWIU pomógł mi w tym kłopocie. Mogę podjechać gdzieś ze sprzętem, lub zapraszam do siebie : mam salkę w swojej lodziarni na Nadodrzu, co latem może okazać się argumentem ZA wizytą u mnie ;) . Tak czy siak - daję na przysłowiową flachę.

Dziękuję i czekam na ewentualny odzew. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

 Sprężyna do rurki tej szerszej,ma oprzeć się na dnie, później wchodzi pręt zwykle podzielony na dwie części ,do sprężyny,ma wypustkę albo nakrętkę która ma oprzeć się na sprężynie,koniec pręta przechodzi przez dno i mocowany jest do cięgła pedała, później idzie druga rurka do tej o większej średnicy,na jej szczycie montujesz gniazdo dolnego talerza,robota zrobiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, Kiepski perkusista napisał:

 Sprężyna do rurki tej szerszej,ma oprzeć się na dnie,.... 

Dzięki, brachu. Teraz moż mi się uda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, Kiepski perkusista napisał:

 Sprężyna do rurki tej szerszej,ma oprzeć się na dnie,.... 

Dzięki, brachu. Teraz moż mi się uda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A choćby i dwie. O ile dowiem się dlaczego gruba rurka w moim hihacie nie ma...dna...

Pizdrawiam i zapraszam na lody, albo na flachę. A może i na to, i na to. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...