Skocz do zawartości
Blavic

Roland TD1K czy Yamaha DTX402K

Rekomendowane odpowiedzi

Być może temat już podobny był.  Szukam czegoś sprawdzonego i solidnego nawet kosztem możliwości. Sprzęt dla początkującego do max średnio zaawansowanego, jeśli starczy mi motywacji zainwestuje więcej kasy, jeśli nie łatwiej odsprzedam markowy sprzęt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch sprzętów to Yamaha lepsza, ale poleciłbym ci dołożenie do 432K albo 452K, bo dostajesz prawdziwy kick pad, a w 452K kick pad i 3 strefowy werbel. I jak kupujesz Yamahę to pamiętaj że masz epickie apki na telefon do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo już jak chcesz coś "lepszego" to popatrz na TD-1DMK, bo można dostać używaną za 2 tys z groszem, a imo to jest najlepszy sprzęt w tym przedziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie umiejętności taki budżet, te podstawowe perki używane kosztują 1000-1200zł i taki też budżet celowałem. Pogram trochę, jak poczuje powołanie kupię coś ambitniejszego, a perki sprzedam bez większej straty, jeśli nie poczuje powołania, schamat ten sam ☺️

 

Zasadnicze pytanie, czemu myślisz, że Yamaha lepsza? Na papierze wydaje się trochę bardziej okrojona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównujesz Yamahę DTX402K i Rolanda TD1K, to Yamaha przede wszystkim ma w miarę normalną ramę i obiektywnie lepszy moduł - może i ma o 5 mniej zestawów, ale po 1. i tak nie znam nikogo kto korzysta z więcej niż kilku, po 2. Yamaha ma całkiem spoko apkę DTX402 touch, która pozwoli ci w miarę dowolnie skonfigurować perkę, po 3. Yamaha moim zdaniem ma po prostu lepsze brzmienia, no i co mi się bardzo podoba to te granie pod utwory. W Yamasze masz 10 utworów, ale trwają one po kilkadziesiąt sekund, oraz sama Yamaha czy to w apce czy na ich stronie dodaje nuty, jak się nauczyć tych utworów itp. W Rolandzie masz 15 utworów, ale to jakieś same zapętlone muzyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zestawy można edytować chyba w tej apce, pytanie czy można zupełnie zmieniać ich dźwięki? Czyli mając np. 10 zestawów do wyboru ale znacznie więcej brzmień jako rozszerzenie? Apka ma co prawda średnie oceny, ale wydaje się dość intuicyjna, korzystałeś pewnie z niej, ma jakieś irytujące błędy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz mieć powiedzmy zestaw 1, ale zmienić sobie werbel na inny. W dodatku masz w niej takie cyfrowe strojenie, itp. Co do błędów to jak z niej korzystałem to nie spotkałem nic co by przeszkodziło w jej korzystaniu i fakt, jest intuicyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak naprawdę to porównując Rolanda TD-1K do Yamahy 402K widzę tylko dwie faktyczne zalety Rolanda - a mianowicie większa dowolność w ustawieniu talerzy, oraz w Rolandzie na 99% wydaje mi się że talerze są prawdziwie 2 strefowe, a w Yamasze masz jak ja to lubię nazywać "półtora" strefowe, czyli masz faktycznie tylko jedną strefę, ale mocniejsze uderzenie wyzwala dźwięk niczym z drugiej strefy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Roland ma 2 strefy na talerzach. Te półtora strefy jak to mówisz w Yamaszce działa na wszystkich padach, fajna opcja. Z początku byłem nieco bardziej przekonany do Rolanda, teraz reasumując Yamaha mnie bardziej przekonuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak naprawdę pamiętaj, zarówno Roland jak i Yamaha są lepsze od tych różnych chińszczyzn typu jakieś Medeli, Millenium itp. Zanim też zdecydujesz się na ostateczny zakup, to też pooglądaj sobie na YT filmy z brzmieniami, z przedstawieniami - bo jednak to jest sprzęt na dłużej niż kilka tygodni/miesięcy. Sam zanim zdecydowałem się na Yamahę DTX6KX robiłem spory research.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic ciekawego z używek się nie trafiło, przynajmniej jeśli chodzi o Yamahe. Natomiast ktoś ma na sprzedaż Rolanda z lepszym werblem i fajnymi akcesoriami. 

 

Roland TD-1KV - Perkusja Elektroniczna+Stołek+Pałki+Słuchawki
https://www.olx.pl/d/oferta/roland-td-1kv-perkusja-elektroniczna-stolek-palki-sluchawki-CID751-IDK9KFo.html

 

Może coś z ceny też utarguję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ew byś coś utargował to jasne, czemu nie. Tylko pamiętaj, że ten model, jak i Yamaha DTX402K nie mają pada stopy, co zaniża realizm grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...