Skocz do zawartości
Hanka

Czarek Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie ma w tej sprawie nic do napisania? Szkoda, bo temat interesujacy. Ci, ktorzy byli chociazby w tym roku w Zaganiu mieli okazje przekonac sie o zdolnosciach improwizacyjnych Czarka.

Po zakonczeniu wspolpracy z AMJ koncertuje glownie z Wlodkiem Pawlikiem, Krzysztofem Herdzinem oraz Andrzejem Kurylewiczem.

Konrad to zdecydowanie najbardziej wszechstronny polski perkusista. rewelacyjnie sprawdza sie w KAZDYM stylu, potrafi zagrac z kazdym i wszystko, wystarczy posluchac "Namyslowskiego z goralami", "Karamboli" Staroniewicza, "Krisa&Yaremy duo", "Birthday Live" czy "Missa de Angelis" Szczycinskiego lub "Derwida" Klimka....

Jego jedyny niestety jak na razie album One mirror to nie moj ulubiony styl, duzo chetniej slucham "Meeting in Krakow" z Susane Weinert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może że już skończył karierę, sprzedał bębny i nie on zakończył współpracę z Anną Marią Jopek, lecz ona z nim i sprzedał gary i samochód? A to wszystko przez narkotyki... :-/ Przykre, a jakże podobno prawdziwe... :-/ Tak jak ktoś kiedyś napisał, brak nałogów jest kluczem do sukcesu... A szkoda, bo dobry bębniarz z niego był... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze.... Prawda to ? Skad masz takie informacje ?

EDIT- mam info. To jest wiadomosc sprzed roku. Kolego, bylem na targach w Krakowie w 2006 roku na wakacjach i gral i wszystko bylo spoko, wiec nie mow o jakiejs zakonczonej karierze bo to sa jakies bzdurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że Czarek Konrad daje prywatne lekcje. Udziela się mocno w różnych warsztatach itd. itp.

 

Poza tym piszą o nim w ostatniej Perqsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę aby Czarek sprzedał furę bo rajdy to jego druga pasja po muzyce :) Żeby przestał grać też nie wierzę bo byłem na warsztatach w maju zeszłego roku z Czarkiem i zamiatał jak zawsze :D

Co do gry, ma niesamowitą zdolność otwierania się, to jest to co mnie w jego grze najbardziej kręci: że grając szuka, bawi się. A to wszystko dzięki znakomitemu warsztatowi.

Cholera, po secie z Pawlikiem i Pańtą a juz wogóle po koncercie CK Qwartet( Czarek, Herdzin, Napiór, Kubiszyn) w Tygmoncie to chyba z tydzień szczęki szukałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalam, ze rozmawiamy o tym jak kto gra a nie roztrzasamy stan majatkowy poszczegolnych muzykow? Co ma do umiejetnosci bebniarza jakim samochodem jezdzi?

 

Po raz pierwszy Konrad rzeczywisciew 2006 poprowadzil sporo warsztatow i chyba sie w tym odnalazl. Bardzo mu sie to podobalo i z opinii kursantow wiem, ze im rowniez.

 

Jesli ktos tutaj potrafii uargumentowac ze sa tacy, ktorzy potrafia lepiej i wiecej, to chetnie poslucham... Ja osobiscie widze 2 kandydatow zblizajacych sie wszechstronnoscia do Konrada. Moje typy to Michal Miskiewicz i Lukasz Zyta.

 

Chetnie dowiem sie od was co o tym myslicie. Uprzedzam, nie interesuje mnie czy oni pija, pala i czy jezdza tramwajami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ma do umiejetnosci bebniarza jakim samochodem jezdzi?

 

A może to się jedno z drugim wiąże? Cezi ma madzię. Firmową N-klasę. Auto to ma 260 Km czyli krótko mówiąc torpeda :) i on to ogarnia. Coś musi byc na rzeczy, patrz wywiad w Perqusja ("miałem do wyboru: zostać i pogadać z Hołkiem czy czekać na paszport i polecieć na warsztaty z Vinnkeim). tu nie chodzi czym jzdzi, jak się ubiera ale czy to ma wpływ na jego grę... a uwierz mi, że ma.

 

ps. Doliczyłbym jeszcze Marcina Jahra do Twojej listy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgadzam sie ze preferencje motoryzacyjne moga miec jakis wplyw na granie... to czesc osobowosci. Czarek jezdzi jak wariat i najczesciej gra jak wariat ale rzeczywiscie, wszystko ogarnia co w obu przypadkach jest nieodzowne.

 

A Luty jezdzi z tych wszystkich pasjonatow-muzykow-wariatow zdecydowanie najlepiej, co przyznaje caly czas sam Czarek. Niestety, jak dla mnie nie przeklada sie to na jego granie.

 

 

Marcin Jahr zdecydowanie moze dolaczyc do moich typow! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to może i głupie że takie ploty na temat muzyków się pojawiają, ale tego nie da się uniknąć.

Z przykrością muszę stwierdzić, że ja również z niezależnych źródeł słyszałem o problemach narkotykowych pana Cezarego - mam jednak nadzieję, że to tylko plotki, bo szkoda byłoby aby człowiek o takim potencjale skończył się przez prochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nauczycielem i z kumplem o tym... A sprzedał podobno, bo musiał komuś oddać kase za sami wiecie co... :-/ Ale ja także podejrzewam że to ploty, aczkolwiek styczność z dragami podobno miał... :-/ Jednak prosze nie brać moich informacji dosłownie, gdyż mogą to być pomówienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem "jak nie urok , to sraczka" , miałem okazje poznac pana Czarka Konrda na warsztatach muzycznych w moim mieście, dla mnie koleś może wciągac (jeśli taka jest rzeczywistosc) tony tego badziewia,nic mi do tego, jednak uważam, że gośc jest pozytywny. W każdym razie ja poszedłem na te warsztaty nie ze względu na to kim jest i co robi ten gościu, posłuchałem jak gra, co miał do powiedzenia na temat samych bębnów, technice , perkusistów grających muze metalową ;D

 

Mówiąc o perkusistach, mówmy raczej o jego grze, a nie życiu prywatnym. tak mi się wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznałem p. Czarka jakiś czas temu na już nieistniejących warsztatach w Koszalinie. Bardzo otwarty koleś. Świetnie się z nim rozmawia. Mówi wprost i zrozumiałym językiem. Mówi prosto o prostych rzeczach, potrafi prosto przedstawić te trudne. Anegdotki, kawały, wygłupy, pomyłki - pełen urok.

Siedzieliśmy razem na koncercie WoobieDoobie. Ciągle zagadywał, opowiadał głupoty, a po przejściu Dądbrówki - takim, że naciągi prawie popękały - zakrzyknął w moje ucho " ale wy.....lił!"

Świetna technika i ta jego zabytkowa podwójna stopa DW. Jak On na niej gra - jest tak wydeptana już..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Może ćpa, może chodzi na golasa po domu... wszystko to nic nie znaczy. :/

 

Wracam do dematu: Czarek ma bardzo grumtowne wykształcenie muzyczne i specyficzny styl gry (czuć, że to Czarek na kilometr). Chyba dlatego, ze zanim zasiadł za garkami był pianistą. Stopą gra super z basem, prawa ręka często śmiga w unisonie z basami w fortepianie. lewa.... co tu gadać lewa ręka pana Czarka robi cuda :) Akcenty, offbeaty, szmery... smaczki! Technika w małym paluszku... i looz za garkami. Strasznie mi się podoba gdy sie zapomni, da się ponieść i wykręci jakiś młyn, że niby niechcący :D

A tezaz druga strona medalu: partia bębnów w "nienasycenie" AMJ. Cudeńko. jest tak prosta a za razem tak trudna, że słychać amerykańskie granie. Niby prosto a tu dupa.

Dla mnie KOZAK!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.... Wystarczy posluchac "duetow" z Leszkiem Mozdzerem czy np ostatnie "zabawy improwizowane" na koncertach z Marcinem Maseckim.

I to Nienasycenie.... Dobrze, ze jest wiecej takich co to zauwazyli. Kilka razy sluchalam tej partii granej teraz przez Pawla Dobrowolskiego. Niby tez naprawde dobry bebniarz ale... to tak jak jezdzic rajdowka po szutrze i po asfalcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka razy sluchalam tej partii granej teraz przez Pawla Dobrowolskiego. Niby tez naprawde dobry bebniarz ale... to tak jak jezdzic rajdowka po szutrze i po asfalcie ;)

 

masz może jakiś mp3 z tym materiałem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialabym poszukac a jak cos znajde to dam znac. Chodzi o Nienasycenie z Mlodym, zeby nie bylo nieporozumien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z Pawłem. Pełen szacun mam do niego po koncerciku z Wege oraz po koncercie z nigelem Kennedy ale nie wyobrażam sobie jak zagrał nienasycenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety informacje o nałogu Czarka nie są plotkami , wiem ze miał takie problemy od osoby która zna go osobiście od bardzo dawna . Ta osoba pożyczała Czarkowi bębny , bo jak ktoś już tu napisał , swoje musiał sprzedać . Pocieszające są informacje że nadal się udziela , może po wyrzuceniu z zespołu A.M.jopek się opamiętał i wziął za siebie... oby tak było , to jeden z najzdolniejszych bębniarzy w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też słyszłem, że już nie gra. Trochę mnie zdziwiła ta wiadomość, bo jest dla mnie jednym z najwiekszych polskich perkusistów i szkoda by było chłopa. A dowiedziałem sie tego od innego fajnego perkusisty (którego nazwiska nie będę podawał, bo jak informacja nie jest sprawdzona to będzie na niego :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felieton sprzed prawie roku :

 

http://muzyka.interia.pl/wiadomosc_dnia/news/wiadomosc,738534

 

Zwróćcie uwagę na ten fragment :

 

Beztrosko to wszystko sobie piszę, choć przyznam się, że robię to z bezradności. Tak naprawdę to jestem wstrząśnięty.

Kilka godzin temu zadzwonił do mnie kumpel-muzyk i powiedział: "Musimy pomóc Iksowi. Chłopak jest na dnie, kokaina go zabija. Żeby mieć kasę na ćpanie, sprzedał wszystko, swoje bębny, meble, w mieszkaniu zostały gołe ściany. Przed chwilą wpadli dilerzy, chcieli mu połamać ręce, dali ultimatum, kilka godzin. Człowiek jest przerażony, błaga o pomoc. Chce się leczyć, nie wie, co robić. Ja też nie wiem". Struchlałem. To jest jeden z tych momentów, kiedy serce mi podchodzi do gardła i w głowie mam przez chwilę szum.

 

Nie powiem wam o kogo chodzi, ale powiem tak: Iks to jeden z najwspanialszych polskich perkusistów. Nigdy, nawet przez sekundę nie pomyślałem, że ktoś tak utalentowany i fajny jako człowiek, może pogrążyć się w nałogu. I to jest kolejny dowód na to, że jestem głupi, bo przecież widziałem niejedno.

 

 

Nie raz zresztą wychodził na warsztaty w stanie nie pozwalającym utrzymać pałek w ręku. Ale podobno wychodzi na prostą czego zresztą mu szczerze życzę...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie ankiety "Jazz Forum"2006

 

ZESPÓŁ AKUSTYCZNY

326 Tomasz Stańko Quartet

172 Paweł Kaczmarczyk Trio

125 Simple Acoustic Trio

116 Andrzej Jagodziński Trio

089 Janusz Muniak Quartet

065 Zbigniew Namysłowski Quintet

062 Możdżer/Danielsson/Fresco

048 Piotr Wojtasik Quartet/Quintet

041 Krzysztof Herdzin Trio

039 Adam Pierończyk Trio

034 Alchemik

021 Włodek Pawlik Trio

 

ALBUM ROKU

223 Tomasz Stańko Quartet "Lontano" (ECM)

117 Możdżer/Danielsson/Fresco "Between Us And The Light" (Outside Music)

090 Zbigniew Namysłowski "Assymetry" (BQK)

088 Piotr Wojtasik "We Want To Give Thanks" (SOJazz Records)

077 Adam Pierończyk "Busem po Sao Paolo" (Meta)

064 Śmietana/Karolak "What's Going On?" (JSR)

062 Aga Zaryan "Picking Up The Pieces" (Cosmopolis/Polskie Radio)

051 Jarosław Śmietana "Autumn Suite" (JSR)

049 Włodek Pawlik Trio "Anhelli" (5 Line)

040 Maria Sadowska "Tribute To Komeda" (Sony BMG)

039 Five O'Clock Orchestra & Friends "Bix & Henryk" (Filharmonia Częstochowska)

028 Staroniewicz/Melvin/Lemańczyk "Conversession" (Allegro)

025 Krzysztof Herdzin "Live In Tygmont" (Allegro)

022 Leszek "Hefi" Wiśniowski "Lechoechoplexita" (CM Records)

021 Krzysztof Popek "You Are In My Heart" (Power Bros)

013 Maciej Sikała "Another One For..." (BCD Records)

012 Roman Puchowski "Simply" (Biodro Records)

011 Kulenty/Masecki "Przesłanie" (Polonia)

 

 

 

 

PERKUSJA - Cezary Konrad nieprzerwanie od....dawna....

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to co gra na płycie Upojenie z samym Patem Metheny to mistrzostwo:) Ta gracja w grze, wszystko idealne...znakomicie wpasowane do kompozycji...Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych perkusistów w tym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...